Czy jest jakaś synchronizacja licznika w WR 07r. ???

Pytania dotyczące układu elektrycznego
Autor tematu
lisoon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 37
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 15:08
Motocykl: WR 450 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Czy jest jakaś synchronizacja licznika w WR 07r. ???

Post autor: lisoon » wt, 18 mar 2008, 16:59

Mam problem z licznikiem, który działa bo odlicza czas itp. natomiast nie chce liczyć mi przejechanego dystansu- wskazuje 0.0 km oraz prędkościomierz także wskazuje 0 km/h.
Podejrzewam, że to się jakoś ustawia bo można coś manipulować przy tym dystansie i np. jak ustawiam ręcznie w opcji dystansu 0.1 km to licznik wskazuje 4 km/h gdy klikne 2 x na 0.2 km to 12km/h itd.
Ktoś mi pomoże?:)

Jacek S.
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: sob, 2 lut 2008, 14:51
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy jest jakaś synchronizacja licznika w WR 07r. ???

Post autor: Jacek S. » wt, 18 mar 2008, 19:37

Zdejmij lampę i sprawdź podłączenie elektryczne kabla z napędu licznika przy kole do kostki , która z niego ( licznika ) wychodzi . Przypuszczalnie jest odłączone .

Mój licznik w WR 2007 kłamie , pokazuje ewidentnie za niską prędkość w stosunku do rzeczywistej . Piąty bieg , dużo gazu , tak na oko 80 - 90 km/ h , a na liczniku 55km/ h .

Pozdrowienia

Jacek

Autor tematu
lisoon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 37
Rejestracja: wt, 5 lut 2008, 15:08
Motocykl: WR 450 F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy jest jakaś synchronizacja licznika w WR 07r. ???

Post autor: lisoon » wt, 18 mar 2008, 20:08

Jacek S. pisze:Mój licznik w WR 2007 kłamie , pokazuje ewidentnie za niską prędkość w stosunku do rzeczywistej . Piąty bieg , dużo gazu , tak na oko 80 - 90 km/ h , a na liczniku 55km/ h .
Może dlatego, że masz go źle z synchronizowanego (?) albo masz ustawione na mph :wink: Bo to chyba dziwne, że są takie przekłamania (?)

Jak wróce do chaty to sprawdze podłączenie ale nie sądze, że się coś odłączyło, choć nie wiadomo...

PS a kilometry liczy ok?

Jacek S.
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: sob, 2 lut 2008, 14:51
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy jest jakaś synchronizacja licznika w WR 07r. ???

Post autor: Jacek S. » śr, 19 mar 2008, 08:18

lisoon pisze:
Jacek S. pisze:Mój licznik w WR 2007 kłamie , pokazuje ewidentnie za niską prędkość w stosunku do rzeczywistej . Piąty bieg , dużo gazu , tak na oko 80 - 90 km/ h , a na liczniku 55km/ h .
Może dlatego, że masz go źle z synchronizowanego (?) albo masz ustawione na mph :wink: Bo to chyba dziwne, że są takie przekłamania (?)

Jak wróce do chaty to sprawdze podłączenie ale nie sądze, że się coś odłączyło, choć nie wiadomo...

PS a kilometry liczy ok?
Chyba odkryłem problem z tym fałszowaniem prędkości i przebiegu . Ktoś mi kiedyś powiedział , że ten licznik ma też motogodziny i próbowałem do tego dojść naciskając różne sekwencje klawiszy ( nie ma tego w instrukcji ) . Klawisze RST i SLCT1 naciśnięte i przytrzymane jednocześnie ponad 2 sekundy dają odczyt cyfrowy wyglądający np. tak 67,1C .
Trzy pierwsze cyfry można przestawiać klawiszami SLCT , więc nie są to motogodziny . To jest pewnie ustawianie obwodu przedniego koła w calach ( uwaga - nie ma tego w instrukcji ! ) i ja to miałem przestawione na wartość minimalną 65C ( niżej się przestawić nie da ) , a powinno być 2210 mm , czyli 87 cali . I tak też teraz to przestawiłem . Nie jeździłem jeszcze więc , do końca nie wiem czy mam rację , ale chyba tak . Sprawdź u siebie . Jeżeli nie połączenie elektryczne , to zdejmij koło i sprawdź stan i poprawność montażu wypustek koła napędzającego licznik .

Pozdro

jacek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ elektryczny”