Problem z odpaleniem YZ450f 07r, oraz strzelanie łańcucha

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
.:LowRider:.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Problem z odpaleniem YZ450f 07r, oraz strzelanie łańcucha

Post autor: .:LowRider:. » czw, 12 lut 2009, 19:37

Witam. Tak jak w temacie mam problemy z opaleniem Yamahy Yz450f 2007r. Czy motor jest zimny czy rozgrzany to i tak nie chce palić. Z tego powodu oddałem go do mechanika ogólnie miał być przegląd, ale stwierdzono stan bardzo dobry zawory mieściły się w normie. A motor i tak nie palił. Czego to może być przyczyna :?: Jest to mój pierwszy czterosuw i nie wiem co z tym zrobić żeby było dobrze :?: Kx 250 pali bez problemu i jak jeżdżę z ojcem to on aż się gotuje bo on kopie i kopie a ja tylko lekko walne kx'a i sprawa załatwiona. Wiem że czterosuwy gorzej palą ale wszystko ma swoje granicę. Mój rekord kopania to ok 8 min. Co może być nie tak :?:
:arrow: I przy okazji czy to jest normalne w Yamahach że gdy są niskie obroty i dodaje ostro gazu to strzela coś w tylnej zębatce bądź w łańcuchu. Bo wr450f też 07r którą miałem na testach miała ten sam przypadek.
Pomóżcie :? :wink:
Pozdrawiam Krzysiek.
Ostatnio zmieniony pn, 16 lut 2009, 14:24 przez .:LowRider:., łącznie zmieniany 1 raz.

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z odpaleniem YZ450f 07r.

Post autor: zielorz » ndz, 15 lut 2009, 19:31

Jak ci strzela w łańcuchu to albo jest za mocno napięty, albo do wywalenia. Co do odpalania to nie wiadomo czy dobrze go kopiesz ;) Naprawę trzeba zacząć od techniki kopania, potem sprawdzać resztę.

Pozdrawiam

MXrlz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 187
Rejestracja: sob, 2 lut 2008, 22:42
Motocykl: Honda crf 250 2006r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z odpaleniem YZ450f 07r.

Post autor: MXrlz » ndz, 15 lut 2009, 20:16

Popatrz na styki przy cewce przesmaruj wd40. Moze cos z pradem ja tek tez mialem ze nie bylo iskry. No i jak kolega wyzej 450 trzeba umiec odpalac..

weteran
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 263
Rejestracja: czw, 7 gru 2006, 19:32
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z odpaleniem YZ450f 07r.

Post autor: weteran » ndz, 15 lut 2009, 21:07

Ja zawsze przed odpaleniem daję gazu, jak jest zimno to nawet 5 razy. Musisz popróbować, zacznij od 1 razu, gaz do końca i chwilkę przytrzymaj aż pompka wtrysku poda paliwo do końca. Na początek max 2 razy aby nie zalać silnika. Powinien się chociaż odezwać. Oczywiście mam nadzieję, że gaźnik był już czyszczony i przedmuchany. Część z mechaników czyści taki gaźnik niedokładnie, bo aby go dokładnie wyczyścić (ten model) trzeba rozebrać prawie pół motocykla. Należałoby zwrócić uwagę na ciepłe ssanie, czy aby na pewno dobrze funkcjonuje, a ma bardzo duży wpływ na uruchomienie silnika.

v44p
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 40
Rejestracja: ndz, 20 kwie 2008, 11:16
Motocykl: yz450f 2k7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z odpaleniem YZ450f 07r.

Post autor: v44p » pn, 16 lut 2009, 10:24

tez na poczatku mialem problem, ale tylko jak motor byl nowy i sie docieral
po pewnym czasie zaczal ladnie palic i musisz sie procedury nauczyc odpalania

viewtopic.php?f=3&t=3106
przeczytaj ten caly temat i bedziesz wiedzial

jeszcze mozesz sprawdzic siwece bo mi lubi za zamoczyc czasem i trzeba go wtedy z gorki albo poczymac na cieplym ssaniu zeby przewialo cylinder (ale bron Boze nie dawaj cieplego ssania jak silnik juz pracuje)

co do lancucha to mam dobrze naciagniety (zmierz sobie odleglosc do lancucha od ostatniej srubki na slizgu 48-58 [mm])
http://img99.imageshack.us/img99/4558/beztytuuxm4.png
i mi tez sie tlucze na niskich obrotach, chyba jadzie maja taki urok bo na yt jak poogladasz filmiki to tez slychac czesto jak im sie tlucze
Ostatnio zmieniony pn, 16 lut 2009, 14:35 przez v44p, łącznie zmieniany 1 raz.

Erda
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 81
Rejestracja: wt, 8 kwie 2008, 20:36
Motocykl: Honda CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wisla
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z odpaleniem YZ450f 07r.

Post autor: Erda » pn, 16 lut 2009, 13:02

Mam Honde 450 crf i co do łańcucha,mam ten sam objaw co wy.Klepie o wahacz,strasznie mnie to drażni :( A nic z tym nie zrobię,nawet jak mam nowy napęd i odpowiednio naciągnięty,jest to samo.

Autor tematu
.:LowRider:.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z odpaleniem YZ450f 07r.

Post autor: .:LowRider:. » pn, 16 lut 2009, 14:05

v44p pisze:tez na poczatku mialem problem, ale tylko jak motor byl nowy i sie docieral
po pewnym czasie zaczal ladnie palic i musisz sie procedury nauczyc odpalania

viewtopic.php?f=3&t=3106
przeczytaj ten caly temat i bedziesz wiedzial

jeszcze mozesz sprawdzic siwece bo mi lubi za zamoczyc czasem i trzeba go wtedy z gorki albo poczymac na cieplym ssaniu zeby przewialo cylinder (ale bron Boze nie dawaj cieplego ssania jak silnik juz pracuje)

co do lancucha to mam dobrze naciagniety (zmierz sobie odleglosc do lancucha od ostatniej srubki na slizgu 48-58 [mm])
http://img23.imageshack.us/img23/7485/beztytuusj7.pnga
i mi tez sie tlucze na niskich obrotach, chyba jadzie maja taki urok bo na yt jak poogladasz filmiki to tez slychac czesto jak im sie tlucze

Co do tego dotarcia to raczej mnie już nie dotyczy bo mój Yz ma niecałe 40 mh.
Mógłbyś poprawić link do tego łańcucha?? bo nie działa
Wolałem napisać o tym łańcuchu, żeby się upewnić. Ale w WR450f co miałem na testach z tego samego roku też tak strzelał ten łańcuch. Ja już miałem wymieniane zębatki tylko łańcuch jest jeszcze stary. Ale jego stan jest dobry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”