Wymiana uszczelniaczy w przednim zawieszniu - co i jak?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BaRy » ndz, 30 lip 2006, 23:13

Kaze pisze:No byłem u tego Pana Marka. Spoko facet, oddałem już zawieszenie i miałem dzisiaj odebrać ale niestety simeringi musi sprowadzić na zamówienie bo nie miał tego rozmiaru. Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo facet konkretny i cena też bardzo rozsądna. Także dzieki za namiar. A co do Wrześni to są to zawody amatorskie czy licencia? Wpadniesz z CRFka? :)
Te zawody są amatorskie o Mistrzostwo Okręgu i nie trzeba mieć licencji.
Ja raczej nie wystartuję, ostatnio prawie wogóle nie trenowałem a może na weekend gdzies wypalę.


Jedno sprostowanie co do oleju do zawieszenia bo pisałem że ostatnio nie można dostać Motula 2,5W ale jednak można, mają go w Hondzie u Budzyńskiego na ul Wojskowej.

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » pn, 31 lip 2006, 08:53

Dostac można bo ja kupilem bezposrednio u importera.

Pozdro

RafQ
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 17 lis 2006, 12:34
Motocykl: CRF250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów/Lubaszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: RafQ » sob, 3 mar 2007, 19:26

Witam!

Chciałem wymienić uszczelniacze i olej w przednim zawieszeniu mojego crossa Suzuki RM250 r.1995 i dlatego chciałem najpierw się skonsultować z kimś,kto zna się na rzeczy.
Co powinienem wiedzieć i czego się ustrzec podczas rezbierania teleskopów i od czego zacząć wogóle?
Podejrzewam,że od odkręcenia górnych śrub i wyciągnięcia sprężyny ale nie jestem pewien.
Czy powinienem odkręcić śruby,znajdujące się z dołu lag?
Nie jestem zupełnym laikiem jeżeli chodzi o motocykle,ale szczerze powiem że z tego typu zawieszeniem mam pierwszy raz do czynienia i chciałbym zebrać trochę informacji na ten temat zanim wezmę się do pracy.

Pisaliście o olejach i w związku z tym moje pytanie - czy olej 5W będzie dobry a jeżeli tak to jakiej firmy? Czy koniecznie musi być to olej Motul lub Castrol?

Będę bardzo wdzięczny za Wasze wskazówki i porady.

Pozdrawiam!

Rafał
"Racing is life.Anything that happens before or after is just waiting." Steve McQueen

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”