Problemy ze sprzeglem

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
HanYs
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 69
Rejestracja: śr, 20 sie 2008, 23:51
Motocykl: Suzuki RM 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Problemy ze sprzeglem

Post autor: HanYs » wt, 16 wrz 2008, 21:05

Witam
Dosiegnal mnie kolejny problem w mojej RM'ce 250 z 2001r. Tym razem chodzi o sprzeglo, a wlasciwie o jego "brak". Poprostu sprzeglo wogole nie dziala. Linka jest cala, wodzik takze sprawny, probowalem podciagnac linke, ale bezskutecznie. W dodatku maszyna nie chce odpalic (zbieg okolicznosci, czy ma to jakis zwiazek ze sprzeglem?). Wszystko stalo sie z dnia na dzien. Jeszcze wczoraj brykalem po terenie, wszystko chodzilo bez zastrzezen, dzisiaj probuje odpalic, nie dalo rady, chcialem na popych, ale sprzeglo nagle przestalo dzialac. Zuzyte tarcze, kosz, cos ze sprezynami? Moze ktos juz sie spotkal z tym problemem i ma "dobra rade" ?

Awatar użytkownika
bandogge1980
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 138
Rejestracja: ndz, 2 mar 2008, 19:24
Motocykl: Husqvarna TE610IE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy ze sprzeglem

Post autor: bandogge1980 » wt, 16 wrz 2008, 23:37

Sprawdz czy czasem nakretka trzymająca kosz sprzegłowy sie nie odkreciła. Czesta przyczyna raptownego braku sprzegła.
Tel: 792 808 123

Autor tematu
HanYs
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 69
Rejestracja: śr, 20 sie 2008, 23:51
Motocykl: Suzuki RM 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problemy ze sprzeglem

Post autor: HanYs » śr, 17 wrz 2008, 18:16

Rozebralem dzisiaj sprzeglo, obejrzalem i wyglada na to, ze pociagnie mnie troche po kieszeni.
Trzy tarcze polamane na kawalki, a kosz zewnetrzny poobijany jak cholera. Gdzies na forum wyczytalem, ze rowki na koszu powstale w wyniku obijania sie tarcz mozna nadspawac i zeszlifowac do oryginalnego rozmiaru. I tutaj moje pytanie, jaka jest oryginalna szerokosc zebow zaznaczonych na obrazku? Bylbym takze wdzieczny za podanie odleglosci pomiedzy nimi. Oczywiscie interesuja mnie tylko i wylacznie wymiary z kosza sprzeglowego do Suzi RM 250 2001r. (kosz na obrazku nie pochodzi z RM'ki, to tylko obraz pogladowy). Pytam, poniewaz nie znalazlem tych informacji w serwisowce. Tarcze oczywiscie bede musial kupic nowe.
Prosze takze pisac, jesli ktos ma na sprzedasz dobry kosz sprzeglowy do RM'ki, nowy czy uzywany - nie ma znaczenia, byle w dobrym stanie.

Licze na dalsza pomoc...

Edit:
Czy stalowe przekladki musze zakupic nowe, razem z nowymi tarczami, czy moge uzyc starych?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”