Dziwna sprawa:(

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
PiotrekKXF
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 21:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dziwna sprawa:(

Post autor: PiotrekKXF » pn, 4 sie 2008, 22:13

Słuchajcie mam kawasaki kxf. I dzisiaj na torze nie chciał mi za bardzo paliĆ (normalnie od 1). Wreszcie zapalił, później mi zgasł przez przypadek i znowu nie chciał zapaliĆ więc wziąłem go na popych (zapalił).Pojechałem na skocznie, zgasł w locie w czasie lądowania zaskoczył na popych.Później podjechałem pod góre i zgasł na dobre. Kopałem go i strzelał tym razem, tak jakby mu teraz ktoś kompresje odjął. Przy kopaniu miałem takie wrażenie jakby kaperka była ściągnięta a świeca wyjęta. Czy jest możliwośĆ, że to od świecy. Wydaje mi się, że nie no ale ja nie jestem mechanikiem:) Jest to motorek 4t ,250.Bardzo proszę o pomoc (nie wiem co robiĆ).Pozdro

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna sprawa:(

Post autor: ecik » pn, 4 sie 2008, 22:33

A z jakiego roku ta kawasaki?
Jeżeli 04-05 to prawdopodobnie zawory ci siadły ^_^

Autor tematu
PiotrekKXF
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 24 sty 2008, 21:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna sprawa:(

Post autor: PiotrekKXF » pn, 4 sie 2008, 22:51

Rok to 2005 :) Kurde, powiedz mi czy warto dalej bawi się w takim razie z tym motorem czy go sprzedaĆ i wymieniĆ na coś innego??Pozdro

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna sprawa:(

Post autor: superpimp » pn, 4 sie 2008, 23:03

najpierw to daj gdzies zeby ci zrobili pozadna diagnoze czy to napewno zawory :wink:

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dziwna sprawa:(

Post autor: crossmaniak » pn, 4 sie 2008, 23:04

Być może zawory da się jeszcze wyregulować (ale to bardziej dla nierównomiernej pracy silnika), albo wymienić i dać głowicę do regeneracji jesli gniazda zaworów są wyrobione. Chyba jednak w twoim moto należało by sprawdzić tłok i pierścienie może przez to słaba kompresja. Nie no od swiecy to nie :wink:
Ostatnio zmieniony wt, 5 sie 2008, 13:00 przez crossmaniak, łącznie zmieniany 1 raz.

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna sprawa:(

Post autor: gajowy » wt, 5 sie 2008, 08:58

Chyba jednak w twoim moto należało by wymienić tłok i pierścienie
Zajmujesz sie zawodowo wrózeniem z fusów przez internet?
Weryfikacja na żywo silnika da odpowiedź, takie wysuwanie hipotez bez realnej weryfikacji warte tyle co fusy z kawy.
Sorki, ale nie mogłem sie powstrzymać...
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna sprawa:(

Post autor: acid » wt, 5 sie 2008, 10:09

Tak gajowy jest zbyt dużo "fachowców" na tym forum i przez to jak ktos tu zagląda to widzi ze to forum nie ma żadnego poziomu , jakkolwiek to ująć , po prostu straciło swoje uroki kilka osób co się znało na rzeczy się nie wypowiada w ogóle i jest lipa

2T
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: wt, 6 lis 2007, 02:42
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna sprawa:(

Post autor: 2T » wt, 5 sie 2008, 11:06

acid pisze:Tak gajowy jest zbyt dużo "fachowców" na tym forum i przez to jak ktos tu zagląda to widzi ze to forum nie ma żadnego poziomu , jakkolwiek to ująć , po prostu straciło swoje uroki kilka osób co się znało na rzeczy się nie wypowiada w ogóle i jest lipa
Ja może nie na temat ,ale odniosę się do wypowiedzi kolegów :|
Nie wiem czy miało ono wcześniej wysoki poziom ,bo jakoś nie zauważyłem. Ale przy takich pytaniach w stylu zgasł i nie wiem co jest to odpowiedzi są jakie są ,może być 1000 przyczyn i każdy wymienia kilka by gość sprawdził. Rozumiem gdyby klient najpierw sprawdził luzy zaworków ,świece i jeszcze wiedział kiedy robił serwis motoru to byłoby łatwiej coś podpowiedzieć. A tak jest taki poziom. Natomiast zauważyłem że na pytania o opinie o konkretny motor to albo nie ma wcale odpowiedzi albo są ale o innych motorach.
A więc poziom taki był i jest i pewnie będzie. Ktoś kto tu w miare często zagląda może jednak wyłowić dobre rady od osób znających się na rzeczy.
Ja akurat nie znam się zbytnio na 4T ,a nawet gdybym się znał dobrze to jednyna rada dla kolegi od KXF to oddanie do serwisu bo inaczej to fakt -tylko wróżenie. Bom równie dobrze może to być zsunięty kabelek jak i dziura w tłoku :butthead:

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dziwna sprawa:(

Post autor: crossmaniak » wt, 5 sie 2008, 12:03

gajowy pisze:
Chyba jednak w twoim moto należało by wymienić tłok i pierścienie
Zajmujesz sie zawodowo wrózeniem z fusów przez internet?
Weryfikacja na żywo silnika da odpowiedź, takie wysuwanie hipotez bez realnej weryfikacji warte tyle co fusy z kawy.
Sorki, ale nie mogłem sie powstrzymać...
Dobra na pewno zle to ująłem z tą wymianą tłoka, bo równie dobrze może to być co innego :roll: :wink: . Ale zastanówmy się kto może z pewnością stwierdzić przez internet co się w motrku sypnęło. Posłuchaj wiem, że siedzisz w tym forum od samego początku i tak samo jak kilku innych doświadczonych użytkowników dbasz o rzeczywisty poziom tego forum, ale mimo to, że nie mam takiego doświadczenia jak wy staram się na własne możliwości pomóc to wszystko ogarnąć. Spojrz co się dzieje, codziennie nowi użytkownicy i ich te same problemy. Choć jestem z wami stosunkowo krótko, bo od kwietnie bodajże :roll: zdobyłem tu masę wiedzy, i to 4um stało się moją taką trochę encyklopedią. Więc z całym szacunkiem nie musisz irytować się przez to, że "ktoś chce przekazać komuś" zeby ruszył dupę i sam zajrzał do swojego "problemu". 2t tak jakby po częsci podsumował moje zdanie. pozdr

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna sprawa:(

Post autor: gajowy » wt, 5 sie 2008, 12:23

Wiesz, ja sie nie irytuję, naprawdę, no może czasem trochę, ale wybacz....
Moje poirytowanie wynikło nei ztego że chciałes pomóc koledze (bo za to chwała Ci), tylko przez co innego..
Wiesz, jest różnica miedzy odpowiedzia na pytanie w stylu "coś sie stało w silniku, pomóżcie" na zasadzie podania listy mozliwych rzeczy jakie mogą miec wpływ, a podaniem odpowiedzi w stylu
Chyba jednak w twoim moto należało by wymienić tłok i pierścienie
Zasadnicza różnica. O to mi chodzi zeby nie rzucać bez sensu diagnoz tylko po to by coś napisac, sa rzeczy których się nie zalatwi przez @, a mozna jedynie gdybać.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dziwna sprawa:(

Post autor: crossmaniak » wt, 5 sie 2008, 12:35

gajowy pisze:Wiesz, ja sie nie irytuję, naprawdę, no może czasem trochę, ale wybacz....
Moje poirytowanie wynikło nei ztego że chciałes pomóc koledze (bo za to chwała Ci), tylko przez co innego..
Wiesz, jest różnica miedzy odpowiedzia na pytanie w stylu "coś sie stało w silniku, pomóżcie" na zasadzie podania listy mozliwych rzeczy jakie mogą miec wpływ, a podaniem odpowiedzi w stylu
Chyba jednak w twoim moto należało by wymienić tłok i pierścienie
Zasadnicza różnica. O to mi chodzi zeby nie rzucać bez sensu diagnoz tylko po to by coś napisac, sa rzeczy których się nie zalatwi przez @, a mozna jedynie gdybać.
Spoko rozumiem, ale uwierz, że rzadko pisze w ten sposób i staram się nie udzielać w niepotrzebnych sprawach tylko po to by nabijac posty... Co powiesz na to, że zamiast tego "wymienic" pojawiłoby się "sprawdzić" :wink: ??
PS. sory i pozdr

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwna sprawa:(

Post autor: gajowy » wt, 5 sie 2008, 12:40

si :arrow: :wink:
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”