Brak sprzęgła w KTM EXC 125

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
GeorgeMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: śr, 7 lis 2007, 16:31
Motocykl: pomarańczowe 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Brak sprzęgła w KTM EXC 125

Post autor: GeorgeMX » ndz, 6 lip 2008, 17:47

Koledzy potrzebuje pilnie pomocy, gdyż wczoraj dokonałem zakupu KTM'a exc 125 i mam z nim problem :axe: Otóż sprzedawca mówił, że moto tylko lać paliwo i jeździć... :evil: Ale oczywiście pytałem się go (chyba z 5 razy) czy aby na pewno nie trzeba tam czegoś wymienić? A on na to, że NIE!!! Potem jeździłem nim chyba z 1h po czym postawiłem go do garażu, cały zadowolony (bo to w końcu moje pierwsze porządne moto). Dzisiaj znowu chciałem nim sobie pojeździć a tu co... NI CHU CHU sprzęgła niema, no to dzwonie do niego i pytam, że dopiero drugi dzień i już takie coś, a on "sprzęgło ci sie zapowietrzyło!" albo "tarcze się skleiły!" no i jeszcze tłumaczył co mam z tym zrobić... Teraz jestem już cały wkur***** bo sprzęgło na pewno odpowietrzone i czuć że chodzi, ale po wciśnięciu biegu normalnie sie wbija jak by tego głupiego sprzęgła nie było... :( Teraz jak do sprzedawcy próbowałem dzwonić to odbiera jego żona z tekstem: "mąż właśnie gdzieś pojechał i nie wiem o której będzie" do tego słychać jej chamski śmieszek :axe: Tak więc mam do WSZYSTKICH pytania: Co jest z tym sprzęgłem??? i jak mogę to sam zrobić??? no i może wiecie gdzie można kupić komplet tarcz sprzęgłowych (dobrze i tanio)???? o ile to są tarcze (mam nadzieję, że nie). Ogólnie to już sam nie wiem co o tym myśleć, człowiek sie stara cały rok, a tu jakiś debil go jeszcze zrobi na czysto i po chamsku... Generalnie to piszcie co wiecie, dajcie jakieś instrukcje albo coś w tym temacie :D (sorry za błędy i że to w tym dziale umieściłem ale tu chyba każdy zagląda :D ) A i mój KTM jest z 2003 roku... Pozdrawiam 8)

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: PILNIE POTRZEBNA POMOC!!!!!!

Post autor: piotrgurski » ndz, 6 lip 2008, 20:33

Niestety polskie realia :evil: jeżeli nie masz wszystkiego na piśmie to w sądzie "gówno" mu zrobisz. Rozbierz swojego kata i jeżeli nie masz daleko jedz i pokaż panu co się stało w gwarantowanym przez niego sprzęcie :? . Jeśli okaże się że odje#ał patent tylko na sprzedaż to chętnie Ci napisze na PW co zrobić by go wkurwić i narobić wstydu przed sąsiadami jakim jest złodziejem i oszustem.
ADV/Adventure

KudleY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2007, 13:02
Motocykl: SX 125 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WWA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: PILNIE POTRZEBNA POMOC!!!!!!

Post autor: KudleY » ndz, 6 lip 2008, 21:01

jeśli jest odpowietrzone, spróbuj je poprostu wyregulować, to może byc wina nie naciągniętej linki od sprzęgła ( u mnie był problem z całym tym "ślimakiem" odpowiedzialnym za pracę linki - lecz nie wiem jak jest to rozwiązane w KTM"ach - niech wypowie się ktoś obeznany w tych tematach).
Check this out ! :D
a jeśli okaże się że odpicował go do sprzedaży, no to jak najszybciej rozmawiaj z fifi'M :!:
KTM SX 125 07' - trainin....

piasektt
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 768
Rejestracja: wt, 27 gru 2005, 11:48
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z toru (Wrocław)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: PILNIE POTRZEBNA POMOC!!!!!!

Post autor: piasektt » ndz, 6 lip 2008, 22:44

KudleY pisze:jeśli jest odpowietrzone, spróbuj je poprostu wyregulować, to może byc wina nie naciągniętej linki od sprzęgła ( u mnie był problem z całym tym "ślimakiem" odpowiedzialnym za pracę linki - lecz nie wiem jak jest to rozwiązane w KTM"ach - niech wypowie się ktoś obeznany w tych tematach).
Check this out ! :D
a jeśli okaże się że odpicował go do sprzedaży, no to jak najszybciej rozmawiaj z fifi'M :!:
KTM nie ma linki, hydraulik

Grzechu_MX
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 304
Rejestracja: wt, 18 wrz 2007, 17:01
Motocykl: Na razie nie ma
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: PILNIE POTRZEBNA POMOC!!!!!!

Post autor: Grzechu_MX » ndz, 6 lip 2008, 22:53

Moze Nie odpowietrzyles dobrze, bo to gowno ciezko sie odpowietza. Moze byc nalany zły olej, albo uszczeleczki na pompie poszły.
Moto sprzedane, zbieram kasę na następne.

MX_Bartek
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 518
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 22:24
Motocykl: KTM 250 SXF '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Brak sprzęgła w KTM EXC 125

Post autor: MX_Bartek » ndz, 6 lip 2008, 23:10

jak masz sprzęgło magury, to trzeba nalać specjalny olej, gdzieś był o tym temat.
odpowietrza się łatwo: załóż na ten odpowietrznik wężyk przeźroczysty, abyś widział kiedy leci płyn, a kiedy powietrze no i najlepiej zmień płyn i wtedy zobacz.

Grzechu_MX
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 304
Rejestracja: wt, 18 wrz 2007, 17:01
Motocykl: Na razie nie ma
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Brak sprzęgła w KTM EXC 125

Post autor: Grzechu_MX » pn, 7 lip 2008, 17:36

U mnie zawsze zle sie odpowietrzało sprzegło, ale podstawa to dobry olej mineralny do pompy!
Moto sprzedane, zbieram kasę na następne.

Autor tematu
GeorgeMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: śr, 7 lis 2007, 16:31
Motocykl: pomarańczowe 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Brak sprzęgła w KTM EXC 125

Post autor: GeorgeMX » pn, 7 lip 2008, 19:10

Jeszcze dzisiaj kupie ten olej i zobaczymy jak to dalej będzie... 8) a i dzięki za informacje :D pozdro

Fajka
VIP
VIP
Posty: 259
Rejestracja: ndz, 1 kwie 2007, 14:11
Motocykl: HUSQVARNA TE 250 '08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suchorze / Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Brak sprzęgła w KTM EXC 125

Post autor: Fajka » pn, 7 lip 2008, 20:21

Ja odpowietrzyłem swoje sprzęgło Magury olejem CASTROL LHM+ - Olej hydrauliczny na bazie mineralnej, przeznaczony do samochodów Citroen i jest OK. Na forum są info o tym. Jeżeli idzie o Twój sprzęt to jest tzw. rękojmia 7 dni od sprzedarzy o ile się nie mylę.

wo09
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: pn, 2 paź 2006, 19:30
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Brak sprzęgła w KTM EXC 125

Post autor: wo09 » wt, 8 lip 2008, 08:53

Również polecam olej LHM do samochodów citroen spełnia swoją rolę i jest dość tani. Kup sobie jeszcze przeźroczysty wężyk i taką strzykawkę w aptece http://allegro.pl/item391500411_strzyka ... _luer.html , wężyk pasuję idealnie na taka strzykawkę. Luzujesz później odpowietrznik przy pompie i przepychasz cały płyn.

Autor tematu
GeorgeMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: śr, 7 lis 2007, 16:31
Motocykl: pomarańczowe 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Brak sprzęgła w KTM EXC 125

Post autor: GeorgeMX » wt, 8 lip 2008, 14:38

Zamówiłem taki olej jak tu http://www.sklep.motox.com.pl/product_i ... cts_id=727 myślę, że będzie ok... A jak nie to nie wiem co mogę jeszcze tam zrobić :evil:

Golden
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: wt, 8 lip 2008, 00:34
Motocykl: Cr 250 wczesniej CZ380
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Brak sprzęgła w KTM EXC 125

Post autor: Golden » śr, 9 lip 2008, 00:07

A może gość nalał do skrzyni jakiegoś gównianego oleju (hipol itp.) i tarcze się posklejały, jeżeli twierdzisz, żę sprzegło czuć że chodzi
NIE MA TO JAK CEZETA http://www.motogolmar.pl.tl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”