Pytanko odnosnie tłoka.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
stolarz1991
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 67
Rejestracja: czw, 31 sie 2006, 18:36
Motocykl: Ktm Exc 450 2009
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Żyrardów(woj.maz)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Pytanko odnosnie tłoka.

Post autor: stolarz1991 » pn, 2 cze 2008, 20:04

Witam.Niedawno wymianiłem tłok na nowy Vertex .Przejeździłem bak paliwa poczym zdjąłem dyfuzor.Spogladajac na tłok przez okno od wydechu zobaczyłem ze znaczna część ,,teflonu'' z tłoka jest starta.

Czy tak powinno się stać??


Sory za tak banalne pytanie dla niektórych ale troche mnie zaniepokoił ten fakt.

Z góry dzieki za odpowiedz.
Jazda motocyklem to przezycie religijne, im szybciej tym blizej Boga..

awok13
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: czw, 17 sty 2008, 14:03
Motocykl: Honda cr 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pytanko odnosnie tłoka.

Post autor: awok13 » pn, 2 cze 2008, 21:21

witam
Ja rowniez wymienialem tlok na wossera, ktory tez byl pokryty teflonem. Tez po pewnym czasie spogladalem w okno wydechowe i praktycznie po teflonie nie bylo sladu. Tlok do dzis smiga i ma bdb kompresje. Teflon sluzy glownie po to zeby tlok sie dobrze dotarl i dopasowal.
Honda Cr 250R 96r.

Autor tematu
stolarz1991
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 67
Rejestracja: czw, 31 sie 2006, 18:36
Motocykl: Ktm Exc 450 2009
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Żyrardów(woj.maz)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pytanko odnosnie tłoka.

Post autor: stolarz1991 » wt, 3 cze 2008, 06:05

Aha no to fajnie też tak właśnie przypuszczałem ze to jest tylko zeby sie dotarł.Dzieki za odpowedz./temat mozna skasowac
Jazda motocyklem to przezycie religijne, im szybciej tym blizej Boga..

cocoo24
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 104
Rejestracja: pn, 18 lut 2008, 09:54
Motocykl: YZ 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pytanko odnosnie tłoka.

Post autor: cocoo24 » wt, 3 cze 2008, 08:36

nowe pytanie tak na szybko czy jeśli moto spokojnie chodiz na wolnych nie gaśnie, to czy to świadczy o dobrym tłoku?

piterq1991
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: czw, 27 wrz 2007, 21:44
Motocykl: Yamaha YZ 250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Końskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pytanko odnosnie tłoka.

Post autor: piterq1991 » wt, 3 cze 2008, 09:47

Nie, mój KDX chodził dobrze na wolnych obrotach a kompresja sięgła niecałe 7 bar na gorącym silniku.
KAWASAKI KDX 125 > KTM EXC 125 SIX DAYS Edition > YAMAHA YZ250F

http://bikepics.com/members/piterq1991/

cocoo24
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 104
Rejestracja: pn, 18 lut 2008, 09:54
Motocykl: YZ 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pytanko odnosnie tłoka.

Post autor: cocoo24 » śr, 4 cze 2008, 09:00

a reszta co na to :?:

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pytanko odnosnie tłoka.

Post autor: superpimp » śr, 4 cze 2008, 11:59

Chłopie skąd ta teoria?? Powiem ci na moim przykładzie kupiłem moto Exc 200 no i chodził pięknie super wszystko równiutko nie gasł (no bo niby czemu? przecież to od regulacji gaźnika zależy) Po 2 tyg. jazdy zatarła mi sie korba i jak rozłożyłem to tłok miał zapieczone pierścienie cały był wytarty i miał w kij za duży luz. Więc po tym na pewno nie można poznać stanu tłoka.

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pytanko odnosnie tłoka.

Post autor: acid » ndz, 13 lip 2008, 12:33

Panowie miałem taką akcje : jadę sobie ze znaczną prędkością na 5 biegu , po ulewie po polnej drodze nagle wywrotka . Moto leżąc na boku w burakach dostało maksymalnie wysokich obrotów nie mogłem go zgasić w żaden sposób po chwili zgasł sam . Postawiłem moto poprawiam menetkę od hamulca i gazu siadam i kopie prubując odpalić ale nie ma kompresji . Reką bez problemu mogłem szybkim ruchem cisnąc na kickstarter , jakby nie było pierścieni . Pcham do chaty przez jakieś 2 kilosy i była taka góreczka rozpędziłem moto i chciałem na luzie zjechać bo zostało mi jeszcze ok 5km . Przypadkowo nacisnąłem na dźwignię biegów wrzuciła sie jedynka moto szarpnęło jakby chciało odpalić i stanął . Patrze jest kompresja ale taka słabsza od normalnej . Myślę pierścienie zapiekło zaryzykuje i kopie , odpalił ale znów te wysokie na max obroty to ja mu dwujke puszczam sprzęgło zadusiłem go na hamulcu . Co się okazało że to linka od gazu się naprężyła i stąd te obroty Noc juz była więc nie bardzo coś widziałem ale na omacka poprawiłem pancerz linki i odpalam , kompresja normalna jak zawsze , takie zdziwienie czyżby kuty tłok wiseco w tak krótkiej chwili dostał zbyt wysokiej temperatury i spuchł zaciskając w rowkach pierścienie , ewentualnie same pierścienie straciły sprężystość . Moje pytanie czy ktoś miał podobny przypadek zaznaczę że cylinder jest po regeneracji nicasilu a wyjeździłem od remontu ok 4 baki benzy To nie dużo a cylinder zdążył sie dotrzeć , płyn chłodniczy sprawdzam co jazdę i inne rzeczy które są niezbędne czy też nie koniecznie do nich zaglądać . Nie rozbierałem jeszcze cylindra ale moto chodziło jak zwykle zero straty na mocy i innych zgrzytów Gdzie dostane do kata same pierścienie jakby co...
Ostatnio zmieniony ndz, 13 lip 2008, 12:59 przez acid, łącznie zmieniany 1 raz.

2T
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: wt, 6 lis 2007, 02:42
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pytanko odnosnie tłoka.

Post autor: 2T » ndz, 13 lip 2008, 12:44

można powiedzieć że już sam odpowiedziałeś sobie, motor nie stracił kompresji tylko miał cały czas otwartą przepustnice

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pytanko odnosnie tłoka.

Post autor: acid » ndz, 13 lip 2008, 13:05

Nie chce się czepiać ale piszesz głupoty . Przeciesz jak odkręcam manetke gazu na max i gdy kopne to nie ma wielkiej różnicy w kompresji . Przeczytałeś dobrze ? Kompresji nie było wcale tak jakby nie było pierścieni ... Znam swoje moto i wiem jaką ma kompresje jak jest odkręcona manetka a jak nie.
.Edit - Już wim co było przyczyną , po prostu gośc źle zrobił nicasil i sie przyciera tłok w 4 miejscach tak mocno że pierścienie sie zakleszczają i nie ma kompresji Dzisiaj składam mu do wiadomości co się stało i czy uwzględni reklamację Nie polecam robienia nicasilu u gościa z allegro Zbigniewa B.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”