Stuki przy gaszeniu silnika

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
macgdynia
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: ndz, 25 lis 2007, 00:42
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Stuki przy gaszeniu silnika

Post autor: macgdynia » ndz, 25 lis 2007, 18:46

Witam kupilem ostatnio rm'e 125 z 96'. Kupilem ja od zupelnego laika ktory nawet nie zmienil oleju od kupna. Kompresja jest zajebista tlok prawie nowy tylko mam jeden problem tzn nawet kilka ale to pozniej. Tzn przy gaszeniu silnika jak juz zaplon wylaczam to mam takie stuki. Czy moze to byc spowodowane starym olejem badz tym ze go jest go tam za malo ? Czy moge uzyc oleju do przekladni automatycznych ORLEN OIL HIPOL ATF II ? ( nie chce na nim ciagle smigac tylko przeczyscic silnik )
KMX 125 2T 96'
RM 125 2T 96'

Autor tematu
macgdynia
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: ndz, 25 lis 2007, 00:42
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: macgdynia » wt, 27 lis 2007, 23:10

no tak ale chcialem wlasnie zalac tym na chwile zeby go oczyscic zlac i wtedy wlac juz taka petarde :) a tak pozatym to czytalem cos ostanio o oczyszczaczach silnikow ze dolewasz jako dodatek do benzyny probowal ktos kiedys cos takiegos ?
KMX 125 2T 96'
RM 125 2T 96'

Autor tematu
macgdynia
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: ndz, 25 lis 2007, 00:42
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: macgdynia » wt, 27 lis 2007, 23:24

No wiesz ktos Ci moze powiedziec ze wlozyl do cylindra swietego mikolaja a Ty mu bedziesz wierzyl doputy dopuki nie sprawdzisz. Dlatego dlamnie jak ktos mi mowi po wymianie plynow to znaczy do wymiany plynow :) to jednak nie jest tak duzo pieniedzy jak za wymiane tloka, korby czy czegos czemu moglo by to zaszkodzic ...
KMX 125 2T 96'
RM 125 2T 96'

Autor tematu
macgdynia
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: ndz, 25 lis 2007, 00:42
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: macgdynia » wt, 27 lis 2007, 23:44

No co prawda to prawda ale wiesz mozna to latwo prawdzic , patrzysz na kompresje to raz a po drugie to zdejmujesz dyfuzor i patrzysz jak ten "nowy tlok" wyglada :) bez rozbierania 8) Ale w moim akurat wymiana tloka narazie nie jest potrzebna(narazie nie jest).zobaczymy...

wielkie dzieki...
KMX 125 2T 96'
RM 125 2T 96'

squash0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: pn, 7 maja 2007, 03:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: squash0 » śr, 28 lis 2007, 09:39

:shock: o czym wy tu piszecie? jakie płyny? co masz w dwusuwie płyn do chłodnicy i olej w skrzyni , :shock: do skrzyni lej normalny najtańszy olej silnikowy :twisted: niektórzy leją też olej ATF od skrzyń automatycznych
:D motula czy inny dobry to do czterosówa się leje
a te stuki to raczej z jakiegoś luzu się biorą tylko jak silnik chodzi to nie słyszysz (jest zima to proponuje remont)

MX_Bartek
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 518
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 22:24
Motocykl: KTM 250 SXF '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: MX_Bartek » śr, 28 lis 2007, 13:30

ja lałem do mojego 2-suwa castrola r2 do 4t, a takich syfów jak hipol nawet bym nie wlewał, to nie jest olej do pracy w takich warunkach[/list]

Pytlak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: ndz, 18 lis 2007, 17:26
Motocykl: Suzuki RM 250/F2 DOG/ 525 EXC
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pytlak » śr, 28 lis 2007, 15:19

Nieważne a poza tym macgdynia wogle nie rozumiem twojego tripu z mikołajem jak ja mówiłem o oleju ale ok ja mogłem też nie zrozumiale się wypowiadać.
Pozdro :)
A co do słów:
do skrzyni lej normalny najtańszy olej silnikowy niektórzy leją też olej ATF od skrzyń automatycznych
To chciał bym zobacvzyć twoje moto jak ty lejesz jakieś ścierwo co to nikt by nawet do żuka nie nalał bo podejżewam że cała reszta to na gume do rzucia żeby się trzymało. Ja mam u siebie w warsztacie do smarowania łańcucha w rowerze troche mixolu to ci moge do miesznki dać> :evil:

kotmx
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 800
Rejestracja: sob, 11 mar 2006, 10:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wójtowo / Lidzbark Warm.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotmx » śr, 28 lis 2007, 17:04

motula czy inny dobry to do czterosówa się leje

rozwala mnie taki tekst :lol: :lol:

To może wogóle lać dobry olej tylko do nówki? :lol:


Lej olej najlepszy na jaki Cie stać !! i nie oszczędzaj bo to sie w 101% źle kończy :wink:
jest:
XR 200 R 83r
DT 80 93r supermoto --> no co? :D
cipkowóz (różowy komar :D)

fzr600 stunt

było:
YZ 426 01r--> porażka

kx 125 03r :)

Sokół
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: czw, 18 maja 2006, 20:00
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sokół » śr, 28 lis 2007, 20:00

Lanie oleju silnikowego do skrzyni w 2T to jest jakieś wyjście ale przecież są oleje specjalnie przeznaczone do skrzyń biegów motocykli 2T np. Belray Gear Saver. Jeżdżę na takim od 2 lat i zero problemów ze skrzynią łożyskami czy sprzęgłem. :D

squash0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: pn, 7 maja 2007, 03:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: squash0 » czw, 29 lis 2007, 10:07

MX_Bartek pisze:ja lałem do mojego 2-suwa castrola r2 do 4t, a takich syfów jak hipol nawet bym nie wlewał, to nie jest olej do pracy w takich warunkach[/list]
:roll: napewno nie Hipol ,czytaj dokładnie co napisałem ,widać słabo się znasz na olejach (Hipol jest do przekładni) a nam potrzebny jest olej silnikowy :D
:twisted: z motocyklami mam doczynienia od urodzenia ,a to już bardzo długooooooo 8) przez moje ręce przez przeszło wiele crosówek więc myślę że wiem co mówię.
Oczywiście jeśli ktoś chce to może lać olej najdroższy :roll: , Tylko jestem ciekaw co ile go wymienia :D
w 4T napisałem żeby stosować dobry tylko ze względu na to że niektóre modele miały miskę połączoną ze skrzynią i jeden olej smarował i silnik i skrzynię
Do mieszanki proponuję Motula 800 2T (choć lepsza jest Maxima)
Jeden z kolegów chwali się że dwa lata nie ma problemu ze skrzynią :D ja stosuję selektol od lat 18 i też nie miałem problemów ze skrzynią ,a sprzęgło nie ślizgało się w żadnym motorku
:wink: ale dobra nikogo nie namawiam (chociaż jak ktoś nie sra pieniędzmi może spokojnie je stosować bez żadnej obawy) zalecam tylko częstą wymianę szczególnie jak ktoś sporo strzela ze sprzęgła :wink: i to bez różnicy czy ma olej tani czy drogi

Autor tematu
macgdynia
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: ndz, 25 lis 2007, 00:42
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: macgdynia » czw, 29 lis 2007, 20:20

Nieważne a poza tym macgdynia wogle nie rozumiem twojego tripu z mikołajem jak ja mówiłem o oleju ale ok ja mogłem też nie zrozumiale się wypowiadać.
Chodzilo mi o to ze do konca nie bedziesz wiedzial co masz w silniku doputy dopuki go nie rozbierzesz.

A tak pozatym ten olej mial byc tylko na oczyszczenie go z wszystkich gowien, ktore sie tam nazbieraly przez ten czas, ktory nie byl zmieniany slyszalem podobno ze olej sie powinno wymieniac co 5 mh.

A tak wogole to wlalem ten HIPOL ATF II D i nic sie nie stalo. Potrzymam go tam jeszcze chwile zleje i zaleje porzadnym olejem
KMX 125 2T 96'
RM 125 2T 96'

Pytlak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: ndz, 18 lis 2007, 17:26
Motocykl: Suzuki RM 250/F2 DOG/ 525 EXC
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pytlak » czw, 29 lis 2007, 21:39

:D Ok, czaje. Napisz jak zmienisz olej i może jak byś rozebrał rm'ke to byś znalazł przyczyne myślę że coś ci się mogło prz koszu sprzęgłowym odkręcić i to stuka prz gaszeniu na stronce http://www.bikebandit.com może byś twój silnik pokazany tam w dziale oem parts są siliki pokazane i co i jak idzie pokolei i ja bym sprawdził czy wszystko tam jest na swoim miejscu to byś znalazł zonka.
Pozdrawiam :D
ps;
miłej jazdy życze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”