Niepokojący dzwięk z chinola

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
DraKeDo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: wt, 3 wrz 2019, 15:32
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Niepokojący dzwięk z chinola

Post autor: DraKeDo » wt, 3 wrz 2019, 15:42

Witam,podczas ostatniej jazdy po lesie zauwazyłem dziwny dźwięk oraz wydaje mi się,że nasiliły się drgania szczególnie odczuwalne są na kanapie.
Jest on głownie słyszalny w momencie kiedy odpuszczam gaz i silnik schodzi z obrotów,natomiast drgania występują cały czas.Jedynie kiedy mój ulep jest na wolnych obrotach wszystko jest okej,brak dzwięku oraz drgań.Dodaje poniżej link do filmiku na yt:

https://www.youtube.com/watch?v=qDzhEPnaVXg

Najbardziej słychać to moim zdaniem między 0:26-0:28 kiedy odpuszczam gaz.Sprawdzałem mocowania silnika i szukałem luźnych śrub jednak nic nie znalazłem,jedynie co to jeszcze mógłbym wyjąć cały wydech i sprawdzić czy występują te objawy,lecz chcę już teraz zasięgnąć waszych porad.Z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: Niepokojący dzwięk z chinola

Post autor: KaLi » śr, 4 wrz 2019, 16:29

Łańcuch rozrządu Pan patrzyles?
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

Autor tematu
DraKeDo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: wt, 3 wrz 2019, 15:32
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Niepokojący dzwięk z chinola

Post autor: DraKeDo » śr, 4 wrz 2019, 20:15

Będę musiał to zrobić,pominąłem to ponieważ dostęp do napinacza jest bardzo utrudniony przez starter elektryczny i troszkę tam trzeba rozebrać aby się do niego dobrać.Dziś jeszcze przytrafił mi się kolejny problem po wyczyszczeniu gaźnika i przykręceniu go do silnika nie działa iglica.Kompletnie nie da się ruszyć manetką gazu,natomiast kiedy poluzuje śruby mocujące gaźnik wszystko wraca do normy iglica jak i manetka działają, nie wiem czy tak powinno być.Jakby tego było mało bez wlania pod świece odrobiny benzyny praktycznie nie da się go odpalić,a kiedy to zrobię występuje kompletny brak wolnych obrotów oraz podczas trzyamania lekkiego gazu aby nie zgasł strzela z wydechu jak karabinek.Bez gaźnika motor pracuje normalnie.Nie zmieniałem położenia iglicy oraz śruby odpowiadającej za mieszanke,dysze nie są zatkane.Czy gaźnik wymaga regulacji pomimo że wcześniej działał dobrze i nic nie było zmieniane?

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: Niepokojący dzwięk z chinola

Post autor: KaLi » czw, 5 wrz 2019, 02:22

"Moto bez gaźnika działa normalnie" :D :P
Zawory sprawdzić, filtr powietrza, gaźnik jeszcze raz przejrzeć jak nie to nowy. Sprawdź czy nie dokrecilem śruby od podnoszenia iglicy zbyt mocno.
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”