DR 600 Dekompresator

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Lecebochyce
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 7 lip 2019, 16:13
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

DR 600 Dekompresator

Post autor: Lecebochyce » ndz, 7 lip 2019, 16:50

Witajcie.
Wpadam tutaj bo kiedyś mi pomogliście :) choć stare konto zagubiłem.

Kupiłem DR600 Dakar do remontu za 500zł, generalnie przywiozłem to w skrzynkach bo właściciel jak coś robił to rozbierał i złożyć nie potrafił.
Sytuacja wygląda tak że poskładałem całość, tydzień walki ale okazało się że wszystko jest po za linkami od odprężników i jednym wałkiem odprężnika. Cylinder, tłok i pierścienie nowe oraz pobity dekiel od łańcucha chyba będę spawał (chyba bo niema do kupna).

Zakupiłem już tą ośkę dekompresatora tylko linek nie mam ale nie kminię jak to działa. Znaczy się wiem jak odpalić bo DR600 już ujeżdżałem i wiem jak ma uchylać zawory ale gdzie jaka linka idzie to nie wiem. Mam dekompresator pół automatyczny czyli dźwignia na kierownicy i wybijak na starterze czyli dwie linki i z dwóch stron odprężnik. Teraz pytanie gdzie idzie linka z kierownicy, na stronę od sprzęgła czy od strony statora i na jakiej zasadzie działa ten półautomat że wybija dźwignię na kierownicy przy kopnięciu.

Głupie pytania ale ostatnio robię przy chinolach i jakoś pojąć tego nie mogę.

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Birthday
Kontakt:
Status : Offline

Re: DR 600 Dekompresator

Post autor: solaris » ndz, 7 lip 2019, 16:56

Witaj
Nie pomogę odnosnie DR ale gratuluje zakupu. Odnosnie starego konta. Pamietasz login mail albo w jakim temacie pisales? To przywrócę.

Popatrz moze tutaj
https://www.youtube.com/watch?v=LdGj3Soo9xk

Autor tematu
Lecebochyce
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 7 lip 2019, 16:13
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: DR 600 Dekompresator

Post autor: Lecebochyce » ndz, 7 lip 2019, 17:03

Ten filmik już widziałem, wszystkie grafiki googla też kurcze i nie mogę ustalić jak to idzie.
A z kontem to nie pamiętam nic, wcześniej pisałem pod różnymi nazwami w tym też w klubie Opla i Audi, pomieszałem wszystko i nawet nie wiem jaki e-mail miałem.

Autor tematu
Lecebochyce
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 7 lip 2019, 16:13
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: DR 600 Dekompresator

Post autor: Lecebochyce » ndz, 7 lip 2019, 17:12

Tematów było chyba kilka, o TZR50 i o KX125 gdzie w TZR miałem problem z zaworem membranowym a w KX125 z podkładką od sprzęgła gdzie sam bym pewnie sprzęgło zmienił :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”