Dobór gaźnika Dellorto

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
OgarNee
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 83
Rejestracja: pn, 25 wrz 2017, 21:24
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dobór gaźnika Dellorto

Post autor: OgarNee » czw, 27 gru 2018, 18:46

Witam wszystkich! Mam problem z doborem gaźnika do skutera mojego taty (wiem że to nie motocykl offroad ale ogólna zasada dobierania chyba jest taka sama). Skuter to Aprilia SR50 AC z 1993r. z silnikiem Minarelli płaskim. Mój problem polega na tym że według tej strony: strona z katalogiem części Aprili powinien być zamontowany gaźnik taki Dellorto PHBN 12MM GS ale wszędzie gdzie pytałem w sklepach to mówią mi abym zamontował taki: Dellorto PHVA 17,5 MM ID i mam kilka pytań:
1. Jak wpływa średnica gardzieli gaźnika na motocykl i czy te 5mm to jest ogromna różnica?
2. Ten gaźnik 12mm ma dyszę główną 076 a ten 17,5mm ma 068 czyli na moje rozumowanie ma mniejszą i daje mniej paliwa tak?
3. (to moje główne pytanie) Co oznaczają te litery przy gaźnikach bo znalazłem gaźnik phva 17,5 ID i też znalazłem phva 17,5 TS albo ED? Który będzie najodpowiedniejszy?
4. Wiem że dysze do gaźnika dobiera się metodą prób i błędów ale jaki zakres dysz potrzebował bym aby uzyskać optymalne rezultaty?

Skuter został zakupiony z gaźnikiem noł name i nie idzie go wyregulować, już go czyściłem i rozbierałem kilka razy i nic to nie pomogło :( . Skuter chciałem tacie przez zimę doprowadzić do porządku bo już od dawna się skarżył że nie działa poprawnie.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dobór gaźnika Dellorto

Post autor: kris514 » pt, 28 gru 2018, 09:38

Po wymianie gaźnika będziesz miał ten sam problem co z tym "no name" na moje oko to kup sobie dyszę 75 i załóż do swojego gaźnika, później tylko regulacja. Mam nadzieję że masz oryginalny filtr powietrza?
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
OgarNee
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 83
Rejestracja: pn, 25 wrz 2017, 21:24
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobór gaźnika Dellorto

Post autor: OgarNee » pt, 28 gru 2018, 10:08

Filtr powietrza jest oryginalny. Według mnie to wina gaźnika ponieważ ,,jak zawieje to tak chodzi" po postoju zalewa świece a następnym razem wgl nie ma paliwa w komorze pływakowej, czasem jest tak że sam z siebie sie przeleje odpływem i nagle przestanie. Śrubki do składu mieszanki czy to kręcisz w jedną stronę czy w drugą nie robią różnicy a jak robią to są wartości skrajne chyba.
Chce kupic nowy gaźnik aby to miało ręce i nogi ale nie wiem jaki ten gaźnik bedzie najodpowiedniejszy :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”