Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ushin
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 16:56
Motocykl: ktm sx 125
Styl jazdy: Super Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Post autor: ushin » sob, 11 mar 2017, 17:36

Witam :roll: Mam strasznie dziwny problem i szukałem tematu podobnego po forach ale niestety nigdzie takiego nie znalazłem. Mianowicie sytuacja wygląda następująco: kilka miesięcy temu rozpołowiłem silnik by wymienić jeden karter od strony sprzęgła ponieważ oryginalny pękł w komorze spalania. Poskładałem wszystko założyłem cylinder zmieniłem tłoka ciśnienie 10,8, zalałem płynem chłodniczym zalałem olejem wszystko super aż do chwili pierwszego odpalenia. Pierwsze odpalenie bez problemu za 2 kopem ale niestety od razu zaczął kopcić na biało nie wkręcał się na wyzej jak 4500obr i rzucał czarną mazią z wydechu.
Pomyślałem pewnie bierze płyn lub olej więc spuściłem płyn odpaliłem i dalej kopci i nie wkręca się, kolejnie spusciłem olej dalej kopci i nie wkręca się więc kolejno przeczyściłem membramy przy gaźniku, obniżyłem stan paliwa na pływaku, przeczysciłem gaźnik, sprawdziłem zaworek (kowadełko) przy pływaku, zmieniłem świece(iskra konia by zabiła) i dalej to samo czyli pali w miare ładnie ale nie wchodzi na obroty, kopci na biało, rzuca benzyna z olejem z wydechu i ogólnie pobiera dużo paliwa i go wyrzuca a nie przepala ale co najlepsze po zakręceniu kranika wchodzi na obroty i ma pełen zakres ale jak odkrece kranik to znowu go dławi. stan na pływaku juz jest minimalny. Membrany przylegają ładnie, wykończyły mi się pomysły proszę o ratunek!

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Post autor: kris514 » sob, 11 mar 2017, 19:51

Przed zmianą karterow było wszystko w porządku? Próbowałeś go po prostu przepalic? Tutaj nie reguluje się mieszanki plywakiem a dyszami w gaźniku jakie masz? Filtr powietrza czysty?
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Post autor: wicherek666 » sob, 11 mar 2017, 20:30

kilka miesięcy temu rozpołowiłem silnik by wymienić jeden karter od strony sprzęgła ponieważ oryginalny pękł w komorze spalania.

Komora spalania to całkiem inne miejsce w silniku niż to które opisujesz. Moim zdaniem zrobiłeś wszystko na top. Osobiście martwi mnie troszkę ciśnienie sprężania. Bardzo średnio jak na 2T. Który to rok ? dałeś nową uszczelkę pod głowicą ? jaką ? wymieniałeś uszczelniacze ? uszczelki ?

Autor tematu
ushin
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 16:56
Motocykl: ktm sx 125
Styl jazdy: Super Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Post autor: ushin » sob, 11 mar 2017, 22:00

kris514 pisze:Przed zmianą karterow było wszystko w porządku? Próbowałeś go po prostu przepalic? Tutaj nie reguluje się mieszanki plywakiem a dyszami w gaźniku jakie masz? Filtr powietrza czysty?
przed zmianą karterów było wszystko ok. wymieniłem tylko tłoka i po wymianie tłoka okazało sie ze cieknie paliwo dosłownie mgiełka w dole silnika i okazało się ze pękł karter od strony kosza sprzęgłowego. pływakiem chciałem wyregulować dawke paliwa ponieważ wlałem 5l do baku i przepaliłem go dosłownie ok 5 min i zostało 0,5l w baku reszte wypluł wydechem. nie wiem jakie dysze są w gaźniku nie mierzyłem ale prawdopodobnie standartowe nominalne. uszczelki nowe uszczelniacze nowe przy czym jak mówiłem wczesniej ostatecznie przepalałem go juz bez płynu i bez oleju i dalej kopci na biało jak by płyn brał. naprawde juz nie mam pomysłów co jeszcze można sprawdzić, jeszcze może ewentualnie sprawdzić czy dostane dysze o mniejszej średnicy. kartery są 2 różne moze trzeba je splanować razem może mają jakąś minimalną różnice wysokości na łączeniu pod cylindrem ale nie nie widac tego gołym okiem

Autor tematu
ushin
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 16:56
Motocykl: ktm sx 125
Styl jazdy: Super Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Post autor: ushin » sob, 11 mar 2017, 22:08

rok 2003, uszczelki nowe uszczelniacze nowe, w gruncie rzeczy nawet gdyby uszczelniacze ( na wale) lub uszczelki (cylinder, głowica) przepuszczały to jak go paliłem bez płynu i bez oleju w skrzyni to nie miał czego brać żeby kopcić a mimo to biały dym paliwo w wydechu i na odkręconym kraniku ledwo sie wkręca na te 4000 czasem i mniej ale jak zakręce kranik tak idzie na full i do poki nie wypali z gaźnika to żyleta ale jak tylko odkrece kranik tak sie momentalnie dławi, a pływak juz ustawiony na bardzo niską dawkę.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Post autor: kris514 » ndz, 12 mar 2017, 16:14

Brud w gaźniku lub uszkodzony zaworek którym steruje pływak. Sprawdź jak bardzo musisz go pochylić żeby zaczęło cieknac paliwo przelewem. Możesz to samo sprawdzić przy wyjetym gaźniku będziesz widział skąd idą takie ilości paliwa.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Kamil52494
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 76
Rejestracja: pn, 6 mar 2017, 17:34
Motocykl: Honda cr 250 96
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Post autor: Kamil52494 » ndz, 12 mar 2017, 16:53

miałem to samo tzn nie wkręcał sie jak u ciebie dymił na biało pluło mazią z wydechu i świeca zalana a przyczyną była głupota a szukalimsy 2 dni, poluzował sie kabel masowy przy cewce dokręcilismy i jak ręką odią wiec luknij na nią :) Umnie to było w Honda cr 250 96r

Autor tematu
ushin
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 16:56
Motocykl: ktm sx 125
Styl jazdy: Super Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Post autor: ushin » ndz, 12 mar 2017, 17:24

kris514 pisze:Brud w gaźniku lub uszkodzony zaworek którym steruje pływak. Sprawdź jak bardzo musisz go pochylić żeby zaczęło cieknac paliwo przelewem. Możesz to samo sprawdzić przy wyjetym gaźniku będziesz widział skąd idą takie ilości paliwa.
Jak pisałem wcześniej gaźnik przedmuchany wyczyszczony deka brudu nie ma, kowadełko od pływaka zamyka ładnie nic nie przepuszcza, stan na pływaku obniżony ale nie wiem pod jakim kątem ma sie lać z przelewów nie sprawdzałem tego bo z przelewów sie nie lało w normalnej pozycji gaźnika.

Kamil52494 pisze: pisze:
miałem to samo tzn nie wkręcał sie jak u ciebie dymił na biało pluło mazią z wydechu i świeca zalana a przyczyną była głupota a szukalimsy 2 dni, poluzował sie kabel masowy przy cewce dokręcilismy i jak ręką odią wiec luknij na nią :) Umnie to było w Honda cr 250 96r
cewke można sprawdzić czemu nie.. ale iskra jest ładna niebieska mocna świecy mi nie zalewa przy odpalaniu i to mnie irytuje, ze jak zakrece kranik to chodzi jak burza przez ten czas co nie dopali z komory pływaka a jak tylko odkrece to pympyrympym chciałby sie zebrać ale nie może i biała zasłona dymna...

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Post autor: kris514 » ndz, 12 mar 2017, 20:29

No to wyjmij ten gaźnik z motocykla podłącz pod kroplówkę z benzyną i wtedy pochylaj i patrz skąd cieknie (takie ilości nie możliwe by leciały przez sprawny gaźnik)
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Kamil52494
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 76
Rejestracja: pn, 6 mar 2017, 17:34
Motocykl: Honda cr 250 96
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Post autor: Kamil52494 » ndz, 12 mar 2017, 20:36

a mam pytanie sprawdzałeś wgl membrane ?

Autor tematu
ushin
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 16:56
Motocykl: ktm sx 125
Styl jazdy: Super Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Post autor: ushin » pn, 13 mar 2017, 08:32

membrane przeczyściłem i na oko dolega ładnie ale nie zalewałem jej paliwes zeby sprawdzić czy przepuszcza, sprawdze te przelewy w gaźniku pod "kroplówką".

Autor tematu
ushin
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 16:56
Motocykl: ktm sx 125
Styl jazdy: Super Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki kmx125 źle pali- kopci, nie wkręca się

Post autor: ushin » wt, 4 kwie 2017, 09:00

przyczyną był brak dyszy wolnych obrotów (kolega czyscił gaźnik zarzekał się, że złożył kompletny ja założyłem, że tak jest i szukałem przyczyny gdzie indziej) wymieniłem wszystkie dysze na nowe i problem znikł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”