YZ 125 93r metaliczne stuki ze skrzyni POMOCY !!

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
krolczyns
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 26 sie 2016, 23:34
Motocykl: Yz 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ 125 93r metaliczne stuki ze skrzyni POMOCY !!

Post autor: krolczyns » sob, 27 sie 2016, 09:01

Witam. Krotko na temat. Yz 125 od czasu jak ja mam na wolnych obrotach i niskiej partii obrotow slychac wydobywajace sie ze skrzyni biegow stukotanie. Problem ustaje w momencie wcisniecia min. 1/3 klamki sprzegla. Czy to cos powaznego? Co to moze byc ? Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam

seba yamaha yz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 336
Rejestracja: śr, 27 maja 2009, 14:24
Motocykl: Yamaha yz-f 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 125 93r metaliczne stuki ze skrzyni POMOCY !!

Post autor: seba yamaha yz » sob, 27 sie 2016, 21:20

Zdemontuj pokrywe i wtedy sie przekonasz co jest nie tak. Przejrzyj podzespoły pod katem zuzycia.

Autor tematu
krolczyns
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 26 sie 2016, 23:34
Motocykl: Yz 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 125 93r metaliczne stuki ze skrzyni POMOCY !!

Post autor: krolczyns » ndz, 28 sie 2016, 00:58

Seba jestem zielony pod tym wzgledem moto zaraz po zakupie przeszlo remont tj. Tlok, lozyska zimmeringi na wale, skrzyni biegow, nowa pompa wody i uszczelniacze takze to wykluczam cylek na nicasilu sel. B jakby to mialo cokolwiek komus pomoc w oodpowiedzi. Prosze o porady jak sprawdzic bez rozpolawania silnika co jest nie halo. Jak poznac zuzyte elementy dokladniej kosz sprzegla jego lozysko oraz tuleje ktora nie byla wymieniana podczas remontu poniewaz wg mojego mehaniora przed zlozeniem slinika wszystko wygladalo ok

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: YZ 125 93r metaliczne stuki ze skrzyni POMOCY !!

Post autor: amator » ndz, 28 sie 2016, 15:28

Wydaje mi sie że twoje stuki pochodzą własnie z kosza sprzęgłowego:(. Musisz zdjąć przynajmniej mały dekiel ( nr 17 https://czesci-do-motocykli.pl/wyszukiw ... 446/511574 ) od strony sprzęgła (prawej) i rozkręcić 5 śrub w pokrywie sprzęgła (nr8 https://czesci-do-motocykli.pl/wyszukiw ... 446/511570 ) , zdjąć wszystkie tarcze i przekładki i obejrzeć powierzchnię szczelin w koszu sprzęgłowym (4). Zazwyczaj w szczelinach wybijają się rowki od uderzeń zabierakiem tarczy sprzęgłowej o kosz. Rowki są widoczne gołym okiem. Ewentualnie mógł ktoś przed tobą podszlifować zrównać) te rowki pilnikiem i teraz powierzchnia szczeliny jest w miarę równa ale odstęp pomiedzy zabierakiem tarczy sprzgłowej a szczeliną kosza jest duży 1mm i wiecej i ten odstęp powoduje słyszalny stukot na wolnych obrotach . Najlepiej rozbierz zrób fotki i podeślij . Przy okazji jak już będą zdjęte tarcze sprawdz centralną śrubę , którą jest przykręcony kosz (18).

Yaro yz125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: wt, 16 gru 2014, 16:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 125 93r metaliczne stuki ze skrzyni POMOCY !!

Post autor: Yaro yz125 » ndz, 18 wrz 2016, 12:49

Siema, nie chcę tworzyć nowego tematu więc się dołącze tutaj, Tez mam problem ze skrzynią w yz, tylko że 250 2t 2004r.Na 4 biegu przy dodaniu gazu szarpie pare razy, a czasami przy wbiciu biegu nie łapie od razu, jakbym nadal trzymał sprzęgło(ok 1-2 sek.). Gdzie moze być problem? Wodzik, tryb, a moze coś innego?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: YZ 125 93r metaliczne stuki ze skrzyni POMOCY !!

Post autor: amator » wt, 4 paź 2016, 09:58

Yaro yz125 pisze:Siema, nie chcę tworzyć nowego tematu więc się dołącze tutaj, Tez mam problem ze skrzynią w yz, tylko że 250 2t 2004r.Na 4 biegu przy dodaniu gazu szarpie pare razy, a czasami przy wbiciu biegu nie łapie od razu, jakbym nadal trzymał sprzęgło(ok 1-2 sek.). Gdzie moze być problem? Wodzik, tryb, a moze coś innego?
Według mnie uszkodzeniu uległy 2 koła zębate w skrzyni biegów wspólpracujące ze sobą. Zęby zewnętrzne mogą być całe i nie naruszone ale to kły z czwórki i otwory w dwójce na te kły zaokrągliły sie i dlatego bieg nie trzyma sie na miejscu i wypada .Jeśli próbujesz na siłę przytrzymać wypadający bieg unosząć dzwignię zmaiany biegów nogą to trzeba się liczyć z wymianą wybieraka . W linku masz Twoją skrzynię . Koło 20 i 23 to są te o których piszę . Reszta po rozebraniu . Ceny tych kól też ogarniesz :rolleyes: . Pozdrawiam https://czesci-do-motocykli.pl/wyszukiw ... 127/498432 :drinkers:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”