YZ 125 problem

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
michu13
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: śr, 23 lut 2011, 15:19
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ 125 problem

Post autor: michu13 » ndz, 2 sie 2015, 11:58

Yo, pacjent Yamaha Yz 125 2005 r. Moto na ostatnim wyjeździe śmigało bez zarzutów wkręcało się do końca nic nie przerywało było git. Po jeździe standardowo umyłem moto(zatkany wydech i ogólnie jak zwykle uważałem żeby nic nie zalać), wyczyściłem i nasączyłem filtr i dodatkowo stwierdziłem, że wypale palnikiem dyfuzor z syfu. Nie było jakoś dużo osadu, ale coś tam się wypaliło, po czyszczeniu wszystko złożyłem i odstawiłem moto. Na następny dzień pojechałem na tor i się zdziwiłem bo moto zaczęło się dziwnie zachowywać na wysokich obrotach, do 3/4 manetki moto chodzi jak wcześniej, elegancko się wkręca i nie ma problemu, ale po odkręceniu na maxa jak złapie max obroty to zaczyna przerywać.

Rzeczy które sprawdziłem:
-Nowa swieca
-zawór wydechowy się otwiera prawidłowo
-czyszczenie gaźnika, airboxa,filtra pow
-wymiana waty w tłumiku
-okazało się, że mam dysze 450 (std 430) więc zmieniłem na 430- nie pomogło
-Wyczyściłem masę cewki i przejrzałem fajkę/kabelWN
-Regulacja zapłonu bez zmian, nic się nie odkręciło
-Nie dostała się woda do magneta

Już sam nie wiem co to może być, macie jakieś pomysły ?

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=OxWtkOQd-2E

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: YZ 125 problem

Post autor: wicherek666 » ndz, 2 sie 2015, 14:55

Poczytaj sobie coś z tego, może znajdziesz jakąś wskazówkę. Niedawno był podobny temat na forum, objawy podobne, diagnozą było zacieranie się dolnego łożyska korbowodu o ile mnie pamięć nie myli.

Autor tematu
michu13
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: śr, 23 lut 2011, 15:19
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 125 problem

Post autor: michu13 » ndz, 2 sie 2015, 18:03

Czytałem, jest trochę takich tematów, ale w większości nawet nie jest napisane co w końcu było nie tak ;( Generalnie moto jak testowałem na ulicy to nie czuć tego lagu, bo się szybko zmienia biegi, dopiero jak go przytrzymam z 1s na końcówce obrotów to zaczyna przerywać. Ale niestety w terenie już dużo bardziej czuć i na tyle przeszkadza, że nie da się za bardzo śmigać. Wydaję mi się, że moto im bardziej się nagrzeje tym bardziej przerywa, na samym początku po odpaleniu nie czuć tego lagu. I nie jestem pewien ale wydaje mi się, że moto się szybciej i bardziej grzeje od czasu tego przerywania.

A co do tego korbowodu, to jakieś 10mth temu jak czyściłem zawór wydechowy i zdejmowałem cylek to nie było żadnego luzu na korbie wiec raczej mało prawdopodobne ;)

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: YZ 125 problem

Post autor: wicherek666 » pn, 3 sie 2015, 07:22

Sprawdzałeś płyny ? nic się z nimi nie dzieje dziwnego ? sprawdziłeś układ paliwowy ? - kranik, filtr paliwa, przewody paliwowe ? Tu generalnie może być dosłownie wszystko i równie dobrze może być błahostka. Wracając do korbowodu, ile ma godzin ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”