ktm sxf 250 model 2012 jak serwisowac?  [ROZWIĄZANY]

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
mariusz1302
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: wt, 30 cze 2015, 20:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

ktm sxf 250 model 2012 jak serwisowac?  [ROZWIĄZANY]

Post autor: mariusz1302 » wt, 30 cze 2015, 20:40

witam, wlasnie nabylem tą cudowną maszyne.. mam pare pytan do doswiadczonych forumowiczów. mianowicie co zalecacie sprawdzic na poczatek, czy tez wymienic, na co zwrócić uwagę. wiem napewno ze olej do wymianki to podstawa, ale co dalej, chciałbym zadbać o tą maszynkę żeby mi posłużyła. dodam ze ma przejechane 70 moto godzin, czy to dużo?? ogólnie wydaje mi sie ze jest w dobrej kondycji, staje na jednym kole, nie zauważyłem żeby kopcił podczas jazdy. pali na rozruszniku bez problemu. czekam na jakies sugestie. Aaa jedna rzecz mi umkła.. mianowicie mam problem ze wrzuceniem luzu jak motor jest odpalony, przy zgasnietym silniku nie ma problemu, a podczas jazdy biegi wchodza bez problemu, ciężko mi ten luz znaleść...

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ktm sxf 250 model 2012 jak serwisowac?

Post autor: seba8121 » wt, 30 cze 2015, 22:17

Na początek sprawdził bym przynajmniej luzy zaworowe i wymienił olej. Sprzęgło nie ciągnie ? Może to kwestia wyczucia, a może jest coś do wymiany. Zacznij od wymiany oleju, czasem to pomaga.

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: ktm sxf 250 model 2012 jak serwisowac?

Post autor: wicherek666 » wt, 30 cze 2015, 23:47

Jeśli naprawdę chcesz się pobawić, i być pewien że posiadasz moto pewne, właściwie przygotowane, na którym możesz polegać, polecam zacząć od zaopatrzenia się w instrukcję obsługi dla swojego motocykla. Niektóre z nich można zdobyć online, inne należy zakupić w formie standardowej książki. W takiej instrukcji znajdziesz dokładne opisy zawierające fotografię większości czynności obsługowych które będziesz mógł przeprowadzić często we własnym zakresie. Obejmują one cały szereg zabiegów, zaczynając od tych najprostszych takich jak np: sprawdzenia naciągu szprych przez konserwację linek do kompletnego serwisu zawieszenia, wymiany tłoka i innych bardziej skomplikowanych ale tak samo istotnych rzeczy. W takiej "biblii" znajdziesz ponadto (co imo jest bardzo istotną sprawą) cały zbiór wartości dynamometrycznych dla poszczególnych elementów motocykla, których przestrzeganie pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemności oraz problemów.

Zablokowany

Wróć do „Silnik”