Przypalone sprzeglo

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
KoGOOD/Kogut
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: pt, 16 mar 2007, 14:58
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ciechanowiec/Podlaskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Przypalone sprzeglo

Post autor: KoGOOD/Kogut » pt, 6 lip 2007, 14:31

Vitam,ostatnio chciałem sprzedać swoja YZ 125. Ale mam chyba do niej sentyment i mam takie małe pytanie.Uszczelniacze od pompy paliwowej poszły sie jeb** i woda wlała sie do silnika,olej wyszedł górą,przez specjalny wylot,od nadmiaru.Wiec jak sie domyślacie sprzęgło szlak trafił i mam takie pytanie czy da sie zregenerować zapieczone sprzęgło?bo chialbym jeszcze na tym pośmigać a wymienić dopiero za jakiś czas.co o tym sądzicie?Podobno mozna leko przeleciec papierem sciernym,zmoczyc w oleju i dalej smigac przez pewien czas.ocZywiscie jezeli sprzeglo jest tam jeszcze:]

THX
Yamaha YZ 125 2000r-Na początek dobra :D
---------------------------------------------------
http://www.bikepics.com/members/KoGOOD/

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: ecik » pt, 6 lip 2007, 17:52

Pompy wodnej nie paliwowe :P. A skąd wiesz, że masz zapieczone sprzęgło??
I tak na marginesie jak ci woda uciekła do silnika tzn. że motor ci musiał momentalnie stanąć bo się zagotował :P chyba że wcześniej zgasiłeś moto (ale wątpie). Przed każdą jazdą należy patrzeć na stan wody w chłodnicy (jak ubywa tzn że już zimering puszcza).

Jak ci się nic nie stało to spuść całą wodę, później nalej oleju odpal zlej olej (ten nowy może wode wypłuka) i wlej jeszcze raz nowy olej i powinno być ok.

Przed tą operacją oczywiście wymień zimeringi na pompie wody i łożysko jak ma luz !
Pozdrawiam

crazy_russian
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 51
Rejestracja: śr, 21 lut 2007, 11:30
Motocykl: YZ450F supermoto/cross
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: U-R-S-U-S
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Przypalone sprzeglo

Post autor: crazy_russian » pn, 9 lip 2007, 08:48

KoGOOD/Kogut pisze:mam takie pytanie czy da sie zregenerować zapieczone sprzęgło?bo chialbym jeszcze na tym pośmigać a wymienić dopiero za jakiś czas.co o tym sądzicie?Podobno mozna leko przeleciec papierem sciernym,zmoczyc w oleju i dalej smigac przez pewien czas.ocZywiscie jezeli sprzeglo jest tam jeszcze:]

THX
Mialem spalone sprzeglo. Rozebralem, przetarlem tarcze i przekladki papierem sciernym, przed zlozeniem wymylem w benzynie. Zlozylem, zalalem swiezym olejem i bylo OK...ale tylko (a moze az) przez 2 wyscigi supermoto.
pozdrawiam
Darek
www.supermoto.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”