Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Grzybcio123
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 30 cze 2013, 01:25
Motocykl: Yamaha YZF 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Post autor: Grzybcio123 » śr, 5 lut 2014, 23:00

Witajcie jestem szczesliwym posiadaczem yamahy yzf 250 z 08 roku. Mam problem poniewaz dokladnie niewiem ile powinno byc plynu w chlodnicy pod sam korek, a moze tylko lekko za zeberka. Mianowicie jakis czas temu zatarlem silnik z powodu zbyt duzego braku plynu w chlodnicy zrobilem generalke moj zaufany mechanik pospawal mi peknieta chlodnice sprawdzal czy jest szczelna okazalo sie ze tak. Oczywiscie pilnowalem po remoncie tego plynu bardzo uwaznie i zauwazylem ze ubylo go dosc duzo ja bojac sie o swoja maszyne dolalem oczywiscie nadmiar zlecial pojechalem polatac przylatuje do garazu znow sprawdzam plyn a tam dosc spory brak zastanawia mnie czy moze duzo tego plynu jest w silniku i dlatego jest brak czy pozniej wroci na swoje miejsce czy wylal sie bezpowrotnie. Ps. Jezdzilem hmm 20 minut bo jeszcze lodowisko i malo przyjemnosci z jazdy. Prosze poradzcie cos ile powinno byc tego plynu czy to normalne ze po jezdzie schodzi do silnika i wtedy jest brak.
Ps. Motor mi nie upadl i nie zaliczylem nawet najmniejszej gleby wiec chlodnica powinna byc cala. Prosze o pomoc bo zaraz sniegi stopnieja a mnie bedzie bolalo serce poniewaz bede bal sie jezdzic by znow nie narazic maszyny na taka tragedie.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Post autor: kris514 » śr, 5 lut 2014, 23:42

Według serwisówki yamahy:


O co ci chodzi z tym zbieraniem się płynu w silniku? Może masz walniętą pompę wody.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

DOMIELSON
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 82
Rejestracja: sob, 23 cze 2012, 10:01
Motocykl: yzf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Post autor: DOMIELSON » czw, 6 lut 2014, 08:34

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale może mieć miejsce sytuacja kiedy płyn wypływa z pod uszczelki po gorącym bloku i paruje. Ubytek chłodziwa jest, a wycieku nie widać.

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Post autor: robsztix » czw, 6 lut 2014, 10:05

Ja obstawiam 2 mozliwosci:

1. W dalszym ciagu nieszczelna chlodnica, lub ktores polaczenie pomiedzy nimi
2. Uszczelka pod glowica, jesli przy remoncie ktos zalozyl Ci nieoryginalna to tu bedzie problem, ja u siebie po remoncie przerobilem 2 uszczelki i dopiero zalozenie oryginalnej zamknelo temat.


Plynu nie powinno ubywac ani troche, jezeli wszystko jest jak nalezy...I jeszcze jedno, zalewaj plynem o podwyzszonej temperaturze wrzenia, np. Prestone, pomoze to Twojej maszynie w lepszym utrzymaniu tempreatury nie zaleznie od warunkow tak latwo Ci sie nie zagotuje.

Autor tematu
Grzybcio123
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 30 cze 2013, 01:25
Motocykl: Yamaha YZF 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Post autor: Grzybcio123 » czw, 6 lut 2014, 11:10

Przyjalbym wersje kolegi domielsona bo faktycznie tak sie dzieje z prawej chlodnicy mi paruje i troche cieknie na kolektor ale myslalem ze to nadmiar ubywa. Spawana byla lewa i z lewej strony nic nie paruje. Jesli chodzi o uszczelki to nie zalowalem na remot i wstawilem czesci najlepszych producentow z uszczelkami tez tak bylo ze kupilem komplet po 120 lub 140 zl. Wydaje mi sie ze ona jest szczelna, ale i tak dokladnie bede sie jej przygladal.

PS. Jesli chodzi o plyn w silniku mialem na mysli ze plyn jest w obiegu i ubylo troche z chlodnicy.

Marcin1991
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: sob, 11 maja 2013, 14:35
Motocykl: YZF 250 BMW K1200LT
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Post autor: Marcin1991 » ndz, 9 lut 2014, 06:55

Kupiłem swoje pierwsze moto (kiedys) YZF 250. Nie miał mi kto pomoc,podpowiedzec co i jak. Z własnej wiedzy wiedziałem,ze powinienem powymieniac wszystkie płyny. Tak tez zrobiłem w tym wymieniłem właśnie płyn w chłodnicy. Po wymianie odpaliłem motocykl i po około 2 minutach poczułem smród z silnika i zobaczyłem dym :lol: Znawcą nie byłem,ale w mojej Yamie (2004 rok metalowa rama) nadmiar płynu ulewał sie przez wężyk odprowadzający po ramie i kapał na silnik :ANAL: Nie wiem po czym wnioskujesz,ze płyn dostaje się do silnika,może poprostu masz jakąś nieszczelność i płyn kapie na silnik,a nie do jego wnętrza :rolleyes:

Autor tematu
Grzybcio123
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 30 cze 2013, 01:25
Motocykl: Yamaha YZF 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Post autor: Grzybcio123 » ndz, 9 lut 2014, 15:13

Chodzilo mi oto ze plyn moze byc w obiegu i dlatego go troche ubylo ale wlasnie mam ten sam problem ucieka mi przez wezyk odprowadzajacy nadmiar. Moim zdaniem do wymiany mam korek bo nie jest szczelny i przepuszcza ten plyn do gory podczas wibracji i dziur. Po odebraniu moto od mechanika posprawdzalem sobie plynu itd otwieralem chlodnice nie dokrecilem zapomnialem to chyba bylo z powodu ekscytacji xD I oczywiscie jazda probna to na kolo i korek zgubilem znalazlem jakis inny w miare pasowal ale teraz po znalezeniu wady jaka jest ubywajacy plyn stwierdzilem ze to prawdopodobnie mam korek do wymiany.

PS. Wiec jesli ktos ma korek od chlodnicy od takiej yamahy na zbyciu chetnie kupie w dobrych pieniadzach.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Post autor: kris514 » ndz, 9 lut 2014, 17:14

A może ten korek który dopasowałeś ma ciśnienie robocze 1,1atm a nie 1,4 czy 1,8 ( nie wiem jaki będzie dokładnie u ciebie w moto)
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Grzybcio123
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 30 cze 2013, 01:25
Motocykl: Yamaha YZF 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Post autor: Grzybcio123 » ndz, 9 lut 2014, 21:01

To i tak niewazne bo napewno musze kupic nowy

Marcin1991
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: sob, 11 maja 2013, 14:35
Motocykl: YZF 250 BMW K1200LT
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Post autor: Marcin1991 » pn, 10 lut 2014, 20:24

http://allegro.pl/yamaha-yz450-f-03-06r ... 45793.html
Ten za******y koperkowo różowy kolor myśle,że zmyłbyś rozpuszczalnikiem :axe:
http://allegro.pl/korek-chlodnicy-yamah ... 29637.html

daek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: wt, 18 paź 2011, 12:11
Motocykl: YZ450F 08''
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: O/Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Post autor: daek » pt, 14 lut 2014, 11:46

Grzybcio123 pisze:Witajcie jestem szczesliwym posiadaczem yamahy yzf 250 z 08 roku. Mam problem poniewaz dokladnie niewiem ile powinno byc plynu w chlodnicy pod sam korek, a moze tylko lekko za zeberka. Mianowicie jakis czas temu zatarlem silnik z powodu zbyt duzego braku plynu w chlodnicy zrobilem generalke moj zaufany mechanik pospawal mi peknieta chlodnice sprawdzal czy jest szczelna okazalo sie ze tak. Oczywiscie pilnowalem po remoncie tego plynu bardzo uwaznie i zauwazylem ze ubylo go dosc duzo ja bojac sie o swoja maszyne dolalem oczywiscie nadmiar zlecial pojechalem polatac przylatuje do garazu znow sprawdzam plyn a tam dosc spory brak zastanawia mnie czy moze duzo tego plynu jest w silniku i dlatego jest brak czy pozniej wroci na swoje miejsce czy wylal sie bezpowrotnie. Ps. Jezdzilem hmm 20 minut bo jeszcze lodowisko i malo przyjemnosci z jazdy. Prosze poradzcie cos ile powinno byc tego plynu czy to normalne ze po jezdzie schodzi do silnika i wtedy jest brak.
Ps. Motor mi nie upadl i nie zaliczylem nawet najmniejszej gleby wiec chlodnica powinna byc cala. Prosze o pomoc bo zaraz sniegi stopnieja a mnie bedzie bolalo serce poniewaz bede bal sie jezdzic by znow nie narazic maszyny na taka tragedie.
W większości motorów jest tak, że płynu powinno być nieco powyżej celi w chłodnicy. Mianowicie max 1 cm. Jeśli będziesz nalewał więcej płynu to w najlepszym wypadku wyleje się przelewem, a w najgorszym rozszczelni pompę wody, Jeśli masz płynu nad celami i go nie ubywa nie ma się o co martwić.
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę :P
Cztery kółka potrafią poruszyć ciało, ale dwa ruszają dusze...:)

Autor tematu
Grzybcio123
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 30 cze 2013, 01:25
Motocykl: Yamaha YZF 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Plyn w chlodnicy yamaha yzf 250

Post autor: Grzybcio123 » pn, 17 lut 2014, 10:59

Wlasnie go ubywa cele to masz na mysli te zeberka co widac po zdjeciu korka jeesli chodnica jest nie zalana? Teraz gdy moto stoi nie odpalane a zalalem plynu tyle ile powinno byc to nic nie ubywa dopiero po odpaleniu i nagrzaniu moto zaczyna parowac bo ucieka przez korek (ktory dobralem z innego moto bo oryginalny zgubilem) Takze mysle ze zakup nowego korka zalatwi sprawe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”