Honda cr 125 zalewa?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
krzysiek16161
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pn, 23 wrz 2013, 15:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda cr 125 zalewa?

Post autor: krzysiek16161 » czw, 26 wrz 2013, 16:18

Witam pacjent to honda cr 125, prosze o pomoc poniewaz mam nastepujacy problem wszystko zaczelo sie od tego ze wyczyscilem filtr powietrza i nasaczylem olejem odpalam, odpalil normalnie jak zawsze ujechalem 200m cross zmulil i zgasl wiecej nie chcial odpalic. Mowie moze za duzo oleju nalalem wyczyscilem gaznik kupilem nowa swiece honda odpalila ladnie pojezdzilem z godzine wszystko okej. Nastepnego dnia chce polatac podchodze cr`ka odpalila ale nie chciala w ogole wejsc na obroty przerywala i nagle zginela iskra, podmienilem przewod z fajka iskra jest lecz caly czas zalewa mi swiecie moto nie chce odpalic a jak odpali chodzi 5sek i jest buuuu. Gaznik czyszczony dalej to samo. leje z wydechu nieprzepalonym paliwem. Wczoraj wyciagnolem zawor membranowy wszystko w ladnym stanie membranki przylegaja lecz jak zaleje do srodka paliwa wszystko przecieka a chyba nie powinno membrany powinny uchylac sie dopiero pod cisnienie.? Prosze pomozcie dajcie jakis pomysl bo swiezo kupilem moto chcialem polatac ale szybko zostalem sprowadzony na ziemie. Pozdrawiam

-gumis-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 176
Rejestracja: pt, 6 sty 2012, 20:24
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 zalewa?

Post autor: -gumis- » sob, 28 wrz 2013, 21:17

Czym myłeś filtr i czym go nasączałeś.
Jak wygląda świeca po udanych, przejechanych kilometrach.
Jaką swiecę zakladasz (zwykła czy iryda?)
Dlaczego twierdzisz, że go zalewa, może traci iskrę.

Autor tematu
krzysiek16161
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pn, 23 wrz 2013, 15:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 zalewa?

Post autor: krzysiek16161 » ndz, 29 wrz 2013, 15:01

Filtr był odtłuszczany w benzynie, myty w ciepłej wodzie z ludwikiem pozostawiony do wyschnięcia i nasączony jakimś olejem bodajże samochodowym 10w40. Świeca była kupiona nowa także za wiele po niej nie widać ale był mokra jakby z czymś ciemnym raczej nie był to olej bo nie było to nic tłustego ani nic. Świeca jest zwykła ngk b8hs. Przy sprawdzaniu iskra jest cały czas taka sama, a myśle że zalewa bo po każdym kopaniu lub pchaniu leje się mieszanka z wydechu miedzy dyfuzorem a tłumikiem końcowym ponieważ jest on u mnie w dwóch częściach. A jak mogę sprawdzić czy traci iskrę? I jeszcze jedno pytanie czy jak wyjmę zawór membranowy i wleje do niego benzyny to powinna nie przeciekać? Pytam ponieważ u mnie przecieka i jakby była minimalna przerwa na jednej membranie. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi :?

GALA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 65
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 17:22
Motocykl: rm 125 95'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 zalewa?

Post autor: GALA » ndz, 29 wrz 2013, 21:18

krzysiek16161 pisze: i nasączony jakimś olejem bodajże samochodowym 10w40
Teraz pomysl do czego powinno sie uzywac takiego oleju, do silnika samochodowego czy do nasaczania filtra powietrza ?


PS. nasacz olejem 14w50 powinno pomoc :rolleyes:
Jeżeli miały by być w tej samej cenie, z takim samym / tej samej jakości osprzętem wybrałbym pewnie KTM
- to jeżeli chodzi o cross
Enduro - crf, ale SM to byłaby na bank Aprilia ;)

LOL !!!! Z motodriver.eu :d

Autor tematu
krzysiek16161
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pn, 23 wrz 2013, 15:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 zalewa?

Post autor: krzysiek16161 » ndz, 29 wrz 2013, 21:48

Myślicie że to przez to cr'ka ma takie objawy?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Honda cr 125 zalewa?

Post autor: amator » pn, 30 wrz 2013, 11:40

To nie pomoże , Chłopaki niezły ubaw z Ciebie maja :lol: :mrgreen:
po pierwsze zaden olej silnikowy nie nadaje się do filtra powietrza , do tego słuzy specjalny płyn/olej. tu są przykłady http://allegro.pl/listing/listing.php?d ... ltr%C3%B3w ale i tak lepiej że zrobiłes to niewłaściwym olejem niz na sucho.
po drugie Swieca standartowa zwykła - na Twoje potrzeby wystarczajaca
po trzecie membrany moga przepuszczać benzynę na membranie moze być nawet szczelina do ok 0,15mm ważne żeby listek membrany nie był wyszczerbiony.
po czwarte kiedy zakładałes/zdejmowałes filtr mogło ci spać do puszki filtra troche piasku i potem ten piasek pociagnęło do silnika (tłok-cylider) w efekcie tłok moze byc porysowany stracił szczelność.
po piate Honda cr 125 była produkowana w latach 1980-2007 wiec podaj jakiś rok bo nie wszystkie modele są takie same
Po szóste najważniejsze - Ty jeździsz za wolno za mało wykręcasz silnik za szybko zmieniasz biegi na wyższe przez co moto jest nie przepalone i dlatego smarka tym czarnym nieprzelpalonym olejem z wydechu i zalewa świece .
Ponadto prawdopodobnie układ korbowo tłokowy moze byc juz na wykończeniu i silnik stracił kompresje przez co też tudniej go uruchomić , zalewa sie , nie wchodzi na obroty i trzeba moze wymienić tłok, moze zrobić szlif choć nie wiem czy tam luz ktoś wstawił tuleje czy nie.
Jeszcze jedno wazne - skoro do filtra nalałeś olej samochodowy to jakiego oleju nalałes do benzyny i w jakiej proporcji? Jeśli potrzebujesz wiecej pomocy pisz przez PW
Pozdrawiam amator :drinkers:

Autor tematu
krzysiek16161
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pn, 23 wrz 2013, 15:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda cr 125 zalewa?

Post autor: krzysiek16161 » pn, 30 wrz 2013, 14:59

Forum jest od tego zeby rozszezac swoja wiedze, pomagac sobie i dzielic sie informacjami :) nikt od razu nie wie wszystkiego. Chlopam ktory mi sprzedawal mowil ze to 97 rok lecz zadnej pesnosci nie mam. Do mieszanki leje mobila racing 2t. Dzis albo jutro sprawdze kompresje. Panowie macie jeszcze jakies pomysly co sprawdzic, co zrobic?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”