Kawasaki KX 250 '02 metaliczny dzwiek

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
dawidkolejarz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: ndz, 6 lut 2011, 16:42
Motocykl: Kawasaki KX 125 , 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kawasaki KX 250 '02 metaliczny dzwiek

Post autor: dawidkolejarz » ndz, 19 maja 2013, 18:43

Witam wszystkich Forumowiczów , z jakies 2 miesiace temu przesiadlem sie na 250 . Lecz juz przy kupnie zaniepokoił mnie dziwny dzwiek , wydobywajacy sie z silnika . Pytałem właściciela kiedy była korba i tłok wymieniane , powiedział że tłok 3 baki temu , a korba leci na 2 tłoku , wiec sezon jeszcze smialo przesmigam . Tak wiec moje podejrzenia padło na dyfuzor , poniewaz brakowało mu jednej sruby mocujacej do ramy , i myslalem ze przy wyzszych obrotach wpada w rezonans i na laczeniu z cylindrem robi ten caly dzwiek , lecz mylilem sie ... Tak wiec nic innego w glowie mi nie zostaje jak korba ... Dzwięk mi sie kojarzy z uderzaniem tloka o glowice i wystepuje tylko podczas spuszczania gazu . Niestety jestem za granica zjezdzam co 2 tygodnie (tutaj pracuje) tak wiec nie mam zbytnio czasu na dzienne wieczory w warsztacie przy motorze i chce sie predzej oswoic z tematem i was zapytac czy moze ktos cos podobnego mial ? (na calym forum odpowiedzi takiej nie znalazlem) I jakie firmy tłoka i korby wybrać ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”