Pomocy komplet uszczelek Rm 125 Zerknij !

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
bandogge1980
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 138
Rejestracja: ndz, 2 mar 2008, 19:24
Motocykl: Husqvarna TE610IE
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. woj. Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomocy komplet uszczelek Rm 125 Zerknij !

Post autor: bandogge1980 » śr, 8 maja 2013, 22:03

Kolego musze Cie zmartwic, bo w sądzie nie wygrasz jesli kupiles moto z silnikiem ze starszego rocznika. W naszej okolicy był juz taki przypadek i niestety sprawa została przegrana. W mysl ustawy z dnia 1 stycznia 2005 roku silnik w pojazdach spalinowych jest czescią wymienną, a cechy dotyczące rocznika mają sie do nadwozia ( w przypadku motocykla - ramy).
Tel: 792 808 123

- maciek -
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: wt, 7 maja 2013, 12:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomocy komplet uszczelek Rm 125 Zerknij !

Post autor: - maciek - » śr, 8 maja 2013, 23:14

Kontaktowałem się ze znajomym który zajmuje się takimi rzeczami, poruszałem już tą kwestię ale w tym przypadku silnik jest ze starszego wydania tego modelu rm, właściciel o tym wiedział a nic nie poinformował, więc kwalifikuje się do wad ukrytych celowo przez sprzedającego, gdyż miał mnie on obowiązek o tym poinformować, jeśli sprzedaje motor z 1994r a jest tam silnik z 1985r.
To tak jak przykładowe audi a8 z silnikiem od 80 które kupiłeś a sprzedawca o tym wiedział i Cię nie poinformował :wink: i to jest coś takiego, w końcu nie każdy musi się znać i od razu rozpoznać silnik. Gorzej było by jeśli sprzedawca sam nie opisał by wszystkiego na forum co jest głównym dowodem jego oszustwa, bo mógł by się, wypierać, że sam go próbuję w wała zrobić, ale niestety w tym przypadku nie ma żadnego punktu obrony...

pasjonat
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: sob, 6 kwie 2013, 10:08
Motocykl: cr250r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: zach-pom
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomocy komplet uszczelek Rm 125 Zerknij !

Post autor: pasjonat » czw, 9 maja 2013, 09:34

silnik częścią wymienną, za 2700zl nie oczekuj lalki, ogarnij się.

superpimp
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: ndz, 22 sty 2012, 20:28
Motocykl: exc 300
Styl jazdy: Trial
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomocy komplet uszczelek Rm 125 Zerknij !

Post autor: superpimp » czw, 9 maja 2013, 14:53

Naprawdę bardzo dziwne się to forum zrobiło... co wy bronicie tego paskala czy pakala nie ważne ,bo jest dłużej na forum od oszukanego kolegi?

Jak ktoś się ma ogarnąć to wy ;) Kupił , płacił za 94 to ma mieć 94 a nie jakiegoś składaka.
Nie ważne czy kupił tego rma za 3k czy kupiłby ktm z 2007 silnikiem 1997 za 13 to ma świętą racje został oszukany i ma prawdo dojść swojego , co innego gdyby sprzedający nie wiedział o tym to mogli by to jakoś polubownie rozwiązywać.
Ale w tej sytuacji jaka jest ja domagałbym się zwrotu całkowitych kosztów. (koszty paliwa+amortyzacja).



Nie toleruje wałków : )

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pomocy komplet uszczelek Rm 125 Zerknij !

Post autor: Majster128 » czw, 9 maja 2013, 16:03

Tym którzy bronią sprzedawcy życzę z całego serca abyście się znaleźli kiedyś na miejscu Maćka.

- maciek -
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: wt, 7 maja 2013, 12:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomocy komplet uszczelek Rm 125 Zerknij !

Post autor: - maciek - » pt, 10 maja 2013, 13:26

Dzięki za zainteresowanie tematem, za wszystkie PW, bardzo mnie cieszy, że jesteście po mojej stronie. Sprzedający jeszcze ma parę dni na kontakt ze mną bo dałem mu tydzień na zastanowienie, bo jak dzwoniłem 2 dni po kupnie to już nie miał pieniędzy, ale zaoferował mi "orginalną" rm-kę za 3tyś :lol: Nie mam zamiaru do niego jechać kłócić się i wyzywać, jak sam nie zrozumie błędu to załatwimy to drogą prawną.

A co do jego obrońców, to kolego okazje się zdarzają, mogłem śmiało poświęcić więcej kasy i bym już śmigał, a że postanowiłem nauczyć się i nabrać techniki na czymś tańszym, czego nie jest tak szkoda to moja sprawa.
Ostatnio zmieniony czw, 16 maja 2013, 09:04 przez - maciek -, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
Polo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: sob, 16 mar 2013, 23:16
Motocykl: Rm 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomocy komplet uszczelek Rm 125 Zerknij !

Post autor: Polo » sob, 11 maja 2013, 14:39

Witam :) Widzę wszystko ładnie opisane tylko że kupujący zobaczył ze jest inny silnik i się pytał czy można go jakoś przesunąć inaczej bo jedno mocowanie nie pasowało.Więc niczego nie ukrywałem.Co do linki kupiłem od rm ale była za krótka( zapomniałem Ci ją dać tak jak stary tłok)pisałem żebyś wysłał adres to bym dosłał.
Nie wiem czy można się kłócić o linkę jak działa ale widzę że można, co do cieknącej wody mówiłem daj rozkręcę zobaczysz sobie jak będziesz chciał to kupisz jak nie to nie, nie namawiałem tylko twój wybór masz nr silnika mogłeś sprawdzić, ja nie mówiłem ze silnik 94 z moich ust to nie wyszło. Mi się na niej dobrze śmigało i potwierdzi nie jeden mój znajomy który nią jeździł.
Wracając do silnika sam zauważyłeś ze nie pasuje i nie pytałeś czy 94 tylko czy można go przesunąć( ja odparłem "nie wiem z takim kupiłem" nie powiedziałem "możesz przecież to od 94 roku" ja nie czuję się oszustem.Wszystko było na widoku ja nie ukrywałem tego silnika czy nie spawałem mocowania żeby silnik pasował. Dałem pudełka paragony wszystko dostarczyłem.Według mnie to dobry sprzęt.Nagle piszesz ze rozwalona ale jak mówiłem co do wymiany jakoś nie widziałem po tobie żebyś się tym martwił, odpowiadając" dobra ja sobie to zrobię"
Ogień w szopie!

- maciek -
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: wt, 7 maja 2013, 12:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomocy komplet uszczelek Rm 125 Zerknij !

Post autor: - maciek - » sob, 11 maja 2013, 15:28

Oczywiście, zgadzam się z Tobą, że nie mogę mieć pretensj o te usterki które wypisałem, bo sam je widziałem i potwierdzam, że powiedziałem, że je sobie zrobię (ogarnięte na 2 dzień zanim pojechałem do znajomego i wydało się, że inny silnik) wcale o to nie mam pretensji bo było by to śmieszne, że miałbym pretensje, że do wymiany z tyłu łożyska czy ośka bo sam mi to pokazywałeś.
Ale chodzi tutaj o silnik pytałem się czemu nie pasuje na jedne mocowania a Ty powiedziałeś mi, że nie wiesz a wtedy (a wręcz od razu przez tel.) powinieneś mi powiedzieć, że silnik jest z 1985r. w końcu mam prawo się nie znać a dopiero wyszło to jak znajomy który w tym siedzi tylko na niego zerknął (żałuję, że go nie wziąłem ze sobą)
I tylko o to mam pretensje.
Kolego typowo zataiłeś, mam na to świadka dziewczynę, też potwierdzi, że nic nie wspomniałeś o tak starym silniku, a dobrze o tym wiedziałeś opisując wszystko na forum, więc nie ściemniaj nam tutaj, że wszystko było jasne, bo było by tak jeśli byś od razu wspomniał o tym silniku.
I nie mam zamiaru słuchać porad typu sprzedaj go bo nie zamierzam wciskać komuś takiego wałka.

EDIT:



Niestety szanowny kolega miał tydzień czasu na zebranie pieniędzy które na 2 dzień już wydał, i po tygodniu uzyskałem odp, że moto jest w zajebistym stanie silnik po remoncie i żebym sobie śmigał i się niczym nie martwił :lol: Silnik pewnie po takim remoncie jak i cały motor z 1994r a pudełka i stare części to już mu pisałem, że mogę mu załatwić od prawie każdego motoru od znajomego :)

Niestety jutro idę do prawnika i sprawa zostaje skierowana na drogę sądową.

Myślę, że jeśli mu zaproponowałem żeby mi zwrócił pieniądze za moto 2700+200zł na paliwo i to w 1 str :shock: to chyba było by dobre rozwiązanie dla niego, bo ja już nie liczę nerwów czasu itp. :shock: Moto odkąd kupiłem odpaliłem tylko raz bo wolę tego nie dotykać bo jeszcze się coś stanie...

Więc wszystkim którzy szukają pierwszego moto, jakiejś okazji, żeby polatać nauczyć się to odradzam, lepiej od razu kupić coś porządnego, bo możecie ładnie dać się oszukać

Mente
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 10 mar 2013, 20:13
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pomocy komplet uszczelek Rm 125 Zerknij !

Post autor: Mente » wt, 9 lip 2013, 19:40

Mozna wiedziec jak sie sprawa rozwiazala?

LUKICR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: czw, 30 sie 2007, 21:38
Motocykl: KX250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: SKAWINA
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pomocy komplet uszczelek Rm 125 Zerknij !

Post autor: LUKICR » sob, 26 paź 2013, 09:16

Chyba troche za puzno na forum z tymi żalami można było wcześniej na forum popytać o motorki a teraz musztarda po obiedzie :lol: Zwroty są przyjmowane tylko z PARAGONEM :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”