CRF 450 06r. szumi

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
matrix0070
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 27 lut 2013, 08:13
Motocykl: CRF 450R, YZF-R6
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Żegocina k. Bochni
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

CRF 450 06r. szumi

Post autor: matrix0070 » pt, 1 mar 2013, 10:59

Piszę z zapytaniem, jakie są objawy zużytego nicasilu?
Czy może to mieć wpływ na to że silnik szumi?
Od zeszłej zimy jestem właścicielem Crf 450 06r. Moto ma sporo nalatane bo widać że balanser był regenerowany, wszystko co poza silnikiem też nosiło ślady sporej eksploatacji. Moto kupiłem dla siebie do weekendowej rekreacji i zabawy po lesie, wszystko co z ramą, łożyskowaniem, zawieszeniem, hamulcami zrobiłem na cacy.
Przedtem przejeździłem ok 3mth, silnik pracował, dobrze, równo, miał moc, ładnie odpalał ciepły i zimny, wg poprzedniego właściciela wymienione były zawory, łańcuszek rozrządu, łożyska wału i wszystkie inne łożyska i uszczelniacze w silniku, nowe sprzęgło wraz z koszem zewnętrznym.
Ja po kupnie rozebrałem dekle, skontrolowałem wszystko, faktycznie było to robione, dla pewności wymieniłem łozyskowanie balansera, wymieniłem świece, oleje i filtry, co ok 5 mth zmieniałem olej (Motul 300v) i filtr. Przez sezon przejeździłem mało-15mth bo brak czasu albo szosa i R6. Przyznam się szczerze że do cylindra nie zaglądałem, dopiero w tym sezonie noszę się z takim zamiarem. A od początku kupna moto szumiało, nawet przed pierwszą wymianą oleju (koleś miał zalany jakiś inny) po wciśnieciu sprzęgła to samo, szum tak jakby właśnie z okolic cylindra. Cylinder i tłok do wymiany? Dodam że od wymiany do wymiany oleju Honda nie wzięła ani grama oleju, stan był zawsze tip top. Silnik bez zmian dobrze odpala, luzy zaworowe są w trakcie regulacji. Moto tylko tak jakby ciut zesłabło (albo to moje odczucie bo przyzwyczaiłem się do mocy). Kompresji nie mierzyłem, moto nie kopci, świeca ma idealny kolor. Tylko skąd ten szum....

Konrad324
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 299
Rejestracja: ndz, 10 kwie 2011, 15:58
Motocykl: CRF 250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 06r. szumi

Post autor: Konrad324 » pt, 1 mar 2013, 11:27

matrix0070 pisze:jakie są objawy zużytego nicasilu?
Motor jest słaby, nie ma kompresji i kopci bo bierze olej.

Szumieć może łańcuszek rozrządu lub łożyska. Albo to po prostu normalny szum pracy silnika.

Autor tematu
matrix0070
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 27 lut 2013, 08:13
Motocykl: CRF 450R, YZF-R6
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Żegocina k. Bochni
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 06r. szumi

Post autor: matrix0070 » pt, 1 mar 2013, 11:30

właśnie łożyska bankowo są nowe, stare pozostały jedynie na wałku rozrządu, łańcuszek rozrządu też był wymieniony. Moto z pewnością nie jest słabe, ma kopa, nie bierze ani kropli oleju, a zastanawia mnie szum bo słyszałem i jeździłem na 2 CRF 450 kolegów (starszych bo 04 i 05) i takowego dziwnego szumu nie słychać :) łożyska na wałku rozrządu???

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 06r. szumi

Post autor: tomasz12 » pt, 1 mar 2013, 12:52

Witam,
1 motocykl traci kompresję, może dojść do zatarcia
2 wpływ mają zużyte łożyska lub zużyty łańcuszek rozrządu czy prowadnice.
Wymiana oleju co 5 godzin nie jest potrzebna co 10 jest Ok, ale to sprawa indywidualna.


Naprawę należy rozpocząć od zdjęcia głowicy, oceny stanu oraz szczelności zaworów i zwymiarowaniu cylindra i tłoka. Większość użytkowników piszę” cylinder Ok, tłok selekcji B" ale nie potrafi określić jaki jest rozmiar tłoka i cylindra. (Więcej na ten temat proszę na PW)
Do czasu kiedy się tego nie zrobi, to jak wróżenie z fusów.
Proszę skorzystać z wyszukiwarki, jest taki temat na forum, nie ma sensu tworzyć kolejnego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”