Blokujacy Gaz ???

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
hormon
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 115
Rejestracja: pt, 1 lip 2005, 02:13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rawicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Blokujacy Gaz ???

Post autor: hormon » pn, 7 maja 2007, 09:20

Mam dość poważny problem ostatnio podczas treningu wjeżdżając w dziurawy odcinek toru w pewnym momencie mój sprzęt zaczął sie na 3 biegu wkręcać na maksymalne obroty bez mojej kontroli i do tego nie pierwszy raz spłata mi takiego figla na szczęście zawsze kończyło sie to siniakami i tak było wczoraj tylko ze tym razem już sie tak łatwo nie poddałem i probowałem opanować wściekliznę , ale zamiast ze sprzęgłem chamować tylnym hamulcem chamowałem przednim i wykręciłem fajnego front flipa przez przedni błotnik na szczęście w fajny piach a JEREMY uczył NIE PANIKOWAĆ to spanikowałem 3 raz :wink: na początku tego sezonu wymieniłem cały rollgaz i linkę ponieważ myślałem ze to właśnie przyczyna tego durnego fochu mojego sprzęta , wczoraj przekonałem sie ze sie myliłem . Gaźnik na początku sezonu był czyszczony . Może wy mnie jakoś naprowadzicie na przyczynę tej zawiechy gazu , jakby ktoś pytał to podczas tego jak motor zaczął przyspieszać bez mojej kontroli rollgaz chodził normalnie tzn odbijał itp . Ja tak po cichu obstawiam ze sprzęt zaciągnął drobny pyłek itp lub gdzieś na jakimś przewodzie od zapłonu robi sie zwarcie i przez to motor przyspiesza - chociaż nie wiem czy w tym tkwi problem . A i jeszcze jedno motor po glebie chodzi zawsze normalnie :oops: Ludziska pomocy bo ja już naprawę wymiękam jeżeli chodzi o ten temat . Pozdro
Yamaha YZ250f # 53w

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » pn, 7 maja 2007, 09:27

Hormon, nie chce cię martwić, ale nie tylko ty masz ten problem. U nas kilka osób się przez to połamało !! i to poważnie na CRkach 250 tylko ciut starszych. Prawdopodbnie w gaźniku wytwarza się jakieś podciśnienie czy zbiera się gdzieś paliwo, które potem nagle się pojawia. Wiem, że jeden z poszkodowanych czyta to forum, więc może się wypowie ;D

Pozdroo

SEBOOL
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 951
Rejestracja: ndz, 22 sty 2006, 10:12
Motocykl: CRF only
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: SEBOOL » pn, 7 maja 2007, 09:29

Rozmawiałem kiedyś na ten temat z mechanikiem z Rapidu Leszno. I miał znajomego który też miał CR i raz na miesiąc dostawał takiej warjacji jak twoja. POwymieniali rolgaze linki etc. ale nadal działo sie to samo. Co się okazało że cylinder mial malutkie pękniećie które pod wpływem rozsdzerzalności liniowej powiekszało sie i zasysało dodatkową dawke powietrza. Cylinder został zespawany w tamtym momencie i problem już sie nie pojawił. Może jesteś w identycznej sytuacji?
pozdr.
RS SERWIS

sopelnysa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 10:02
Motocykl: zielona kawa :))
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nysa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: sopelnysa » pn, 7 maja 2007, 17:20

wymien gaznik!!! u kolegi w cr80 tez tak sie dzialo, wymienial linki, rolgaz itp. wkoncu wdupil nowy gaznik i problem znikl. Na jego moto przez ten sam problem tez sie koles polamal, teraz ma rehabilitacje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”