KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!!!!!

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
emails16
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: śr, 15 gru 2010, 17:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!!!!!

Post autor: emails16 » wt, 6 lis 2012, 12:55

Witam! Mam problem z moją setką! niedługo po wymianie tłoka zaczęła przerywać na wysokich obrotach! wyczyściłem gaźnik (nic nie kręciłem przy regulacji bo na starym tłoku motocykl chodził dobrze), nowa świeca, sprawdzony zawór wydechowy (nie zacina sie i działa jak należy). Nie wiem co jest! jakieś propozycje co jest nie tak?

Autor tematu
emails16
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: śr, 15 gru 2010, 17:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!

Post autor: emails16 » wt, 6 lis 2012, 13:00

jeszcze jest tak że: gdy jade nim na pełnych obrotach to motocykl sie wkręci ale po chwili gaśnie, jest wielkie "buuuuuuuuuu" po czym zatrzymuje sie i pali od strzała.

aju125
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 261
Rejestracja: ndz, 24 cze 2012, 14:04
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!

Post autor: aju125 » wt, 6 lis 2012, 13:07

sprawdź jeszcze raz na innej świecy z dobrze jeżdżącego motoru..... później u mnie spalił się stator :( co nie znaczy że u Ciebie jest to samo, objawy przez 3 dni miałem takie same
nie ważne to ilu mi pluje, jestem jak xenon iluminuje ^^

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!

Post autor: renner250 » wt, 6 lis 2012, 13:46

wsadz nowa swiece i sprawdz :D ale to moze byc wina wielu rzeczy tez tego o czym pisal aju125 lub innego podzespolu elektryki. Chociaz przed tym wzialbym sie za prostrze, tansze i latwiejsze rzeczy takie jak sprawdzenie spalania i regulacja gaznika.

"(nic nie kręciłem przy regulacji bo na starym tłoku motocykl chodził dobrze)" - i co z tego ze chodizl dobrze? Sam napisales ze na starym tloku a teraz masz nowy ;> wiec cos tu nie tak. Jak jedziesz wolno nim sie jeszcze wkreci silnik i dasz gaz do oporu co sie dzieje? Jak jest zdlawiony i przygasa to gaznik do regulacji i bedzie smigalo ;) Jednak wydaje mi sie ze nie wiesz jak to zrobic bo od razu zaczynasz pisac bzdety o kreceniu a w ten sposob idz sobie regulowac wsk jak masz z poczatkow kontaktu z motocyklami.

Moze tez zle poskladales? Moze cos delikatnie plyn sie przedostaje lub olej ze skrzyni... Przyczyn mozna wymieniac.
I think I can fly! MX it's my life <3

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!

Post autor: pt77 » wt, 6 lis 2012, 14:29

Dokładnie, przyczyn może być wiele. Po wymianie tłoka najczęściej trzeba regulowac bo inna kompresja to inne spalanie. Spróbuj zubożyć mieszankę- np opuść iglice w dół o ząbek. Przejrzyj tez styki instalacji elektrycznej. Mi np przerywal po remoncie az przestał palić- miałem skorodowany konektor przy cewce zapłonowej
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Autor tematu
emails16
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: śr, 15 gru 2010, 17:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!

Post autor: emails16 » wt, 6 lis 2012, 14:36

Zadałem pytanie na forum po to aby ktoś pomógł mi zdiagnozować usterkę a nie wmawiać mi ze nie mam pojęcia o motocyklach! Gaźnika nie regulowałem ponieważ nie widziałem takiej potrzeby bo dobrze było na starym tłoku jak i kilka motogodzin na nowym! Motocykl bedę naprawiał w weekend dlatego prosiłem o wskazówki co sprawdzić! na razie sprawdzę dobrą świecę od kolegi moto! ja podejrzewam ze gubi gdzieś mase od drgań bo jak w czasie jazdy zgaśnie to nie ratuje go nawet ssanie tak jakby odcięło zapłon, no i tak jak mówiłem gdy stanie to odpala z pierwszego.

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!

Post autor: pt77 » wt, 6 lis 2012, 14:49

emails16 pisze:Zadałem pytanie na forum po to aby ktoś pomógł mi zdiagnozować usterkę a nie wmawiać mi ze nie mam pojęcia o motocyklach! Gaźnika nie regulowałem ponieważ nie widziałem takiej potrzeby bo dobrze było na starym tłoku jak i kilka motogodzin na nowym! Motocykl bedę naprawiał w weekend dlatego prosiłem o wskazówki co sprawdzić! na razie sprawdzę dobrą świecę od kolegi moto! ja podejrzewam ze gubi gdzieś mase od drgań bo jak w czasie jazdy zgaśnie to nie ratuje go nawet ssanie tak jakby odcięło zapłon, no i tak jak mówiłem gdy stanie to odpala z pierwszego.
Świeca podstawa, potem przegląd elekrtyki. W sumie tak czy siak nie zaszkodzi porozpinać kostki i popsikać WD40 np
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!

Post autor: Majster128 » wt, 6 lis 2012, 18:28

Tylko nie WD40. Są odpowiednie preparaty służące do czyszczenia styków elektrycznych.

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!

Post autor: renner250 » wt, 6 lis 2012, 18:38

Ale przeciez dalem wskazowki... Sprawdz spalanie. Stwierdziels ze sie znasz wiec jesli dojdziesz do wniosku ze jest dobre to bierz sie za sprawdzenie elekryki. Jesli to przez nia to zapewne konczy sie elektrownia i tanie to nie bedzie ;)
I think I can fly! MX it's my life <3

STACHU125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 116
Rejestracja: wt, 9 sie 2011, 18:25
Motocykl: różne
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!

Post autor: STACHU125 » wt, 6 lis 2012, 18:43

Proponuje sprawdzic ustawienia gaznika czyli polozenie iglicy oraz jej oznaczenie(powinna teraz byc NOZH) i rozmiary dysz, glownej jak i biegu jałowego ,przy tych temperaturach co sa teraz ma to ogromne znaczenie,obkrec gaznik i odkrec dolna srube z komory plywkowej a bedziesz mial juz dojscie do tych dysz,odkrec je i podaj ich oznaczenia.Jezeli posiadasz manuala to masz w nim opisane jakie dysze i iglica ma byc na ta temperature,jezeli nie masz manuala to podaj rocznik moto,oraz oznaczenia dysz na ktorych teraz smigasz,Mozesz jeszcze na probe podniesc iglice o 2 zabki i zobaczyc co sie dzieje pod obciazeniem.Pzdr

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!

Post autor: pt77 » wt, 6 lis 2012, 19:51

Majster128 pisze:Tylko nie WD40. Są odpowiednie preparaty służące do czyszczenia styków elektrycznych.
napisałe np WD40, nie każdy ma contact spray na stanie, w przypadku skorodowanych styków odrdzewiacz tez daje radę. A jeśli chodzi o WD40:(Skrót WD-40 oznacza Water Displacement - 40th Attempt (co można przetłumaczyć jako "wyparcie wody 40próba)- źródło wikipedia
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

BartekJ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 337
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: KTM sx 125 przerywa i dławi się na wysokich obrotach!!!!

Post autor: BartekJ » wt, 6 lis 2012, 22:17

Absolutnie nic bym nie zubażał, wręcz przeciwnie. Zrobiło się zimno i masz nowy tłok, więc dysza większa, albo chociaż podnieś iglicę i sprawdź, co się dzieje.
W ogóle jaki masz kolor świecy po ostrzejszej jeździe? To jest najbardziej podstawowa kontrola jaką można zrobić w dwusuwie.
Musisz się zatrzymać, żeby na nowo zapalić czy też jak zejdzie z obrotów, to tocząc się jeszcze możesz odpalić?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”