Honda CR 125 NIE ODPALA!?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
DCkamilDC
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: pn, 24 sty 2011, 19:51
Motocykl: cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 Problem z obrotami!

Post autor: DCkamilDC » ndz, 30 gru 2012, 12:17

Problem z obrotami zlikwidowany :) Teraz w mojej Cr powstał nowy problem , gdy motor jest zgaszony i wrzucę obojętnie który bieg czy 1 czy 2 czy jeszcze dalej sprzęgła niema. Chcę pchać Cr'ke na biegu ze sprzęgłem jest to niemożliwe ;/ Gdy motor jest na chodzie to niema z yum problemu. Jeździć też jeździ bez najmniejszego problemu. Wie ktoś może przez co tak się dzieje ? Myślałem że przez olej gdy jest zimny czy coś.

snuker100
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 34
Rejestracja: ndz, 13 lis 2011, 21:33
Motocykl: RM 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TM
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 Problem ze sprzęgłem.

Post autor: snuker100 » ndz, 30 gru 2012, 12:38

Jeśli linka jest dobrze naciągnięta to stawiam na rowki na koszu sprzęgłowym

Enduros70
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 1028
Rejestracja: czw, 18 lut 2010, 15:24
Motocykl: EXC 450
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 125 Problem z obrotami!

Post autor: Enduros70 » ndz, 30 gru 2012, 13:06

DCkamilDC pisze:Problem z obrotami zlikwidowany :) Teraz w mojej Cr powstał nowy problem , gdy motor jest zgaszony i wrzucę obojętnie który bieg czy 1 czy 2 czy jeszcze dalej sprzęgła niema. Chcę pchać Cr'ke na biegu ze sprzęgłem jest to niemożliwe ;/ Gdy motor jest na chodzie to niema z yum problemu. Jeździć też jeździ bez najmniejszego problemu. Wie ktoś może przez co tak się dzieje ? Myślałem że przez olej gdy jest zimny czy coś.
Po to się rozwiązuje takie problemy, żeby kolejne pokolenia mogły się czegoś dowiedzieć, także napisz co było przyczyną.

Autor tematu
DCkamilDC
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: pn, 24 sty 2011, 19:51
Motocykl: cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 Problem z obrotami!

Post autor: DCkamilDC » ndz, 30 gru 2012, 14:00

Enduros70 pisze:
DCkamilDC pisze:Problem z obrotami zlikwidowany :) Teraz w mojej Cr powstał nowy problem , gdy motor jest zgaszony i wrzucę obojętnie który bieg czy 1 czy 2 czy jeszcze dalej sprzęgła niema. Chcę pchać Cr'ke na biegu ze sprzęgłem jest to niemożliwe ;/ Gdy motor jest na chodzie to niema z yum problemu. Jeździć też jeździ bez najmniejszego problemu. Wie ktoś może przez co tak się dzieje ? Myślałem że przez olej gdy jest zimny czy coś.
Po to się rozwiązuje takie problemy, żeby kolejne pokolenia mogły się czegoś dowiedzieć, także napisz co było przyczyną.
Okej sory , że od razu nie napisałem. Wystarczyło wyregulować dobrze gaźnik , śrubką od wolnych obrótów w biegu jałowym czy jakoś tak? :P I śrubką od powietrza złotą. Honda po odpaleniu jeszcze trochę wariowała z obrotami, ale trochę pochodziła i później było wszystko ok ;) Dopiero teraz to zrobiłem, a wcześniej nic nie mogłem sprawdzać ponieważ mogę to robić tylko w soboty ponieważ Honda stoi w warsztacie mojego dziadka 30km od mojego domu.( mój warsztat się dopiero "robi" :P ) Pozdro i dzięki wszystkim za pomoc!!! :D

Autor tematu
DCkamilDC
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: pn, 24 sty 2011, 19:51
Motocykl: cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 Problem ze sprzęgłem.

Post autor: DCkamilDC » sob, 2 mar 2013, 22:43

Nadal mam problem ze sprzęgłem :| Gdy wrzucam bieg stojąc w miejscu i trzymając sprzęgło to jest identycznie jakby tego sprzęgła nie było. Teraz Honda stała 2 miesiące nie odpalana , ale wcześniej sprzęgło zaczęło łapać po rozgrzaniu silnika. Druga sprawa jest taka , że gdy motor jest zgaszony i wrzucę bieg to tak samo jakby sprzęgła nie było :| Miał tak może ktoś lub wie co może być tego przyczyną ?

Enduros70
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 1028
Rejestracja: czw, 18 lut 2010, 15:24
Motocykl: EXC 450
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 125 Problem ze sprzęgłem.

Post autor: Enduros70 » sob, 2 mar 2013, 22:50

Nie pomaga przygazowanie z wciśniętym sprzęgłem przed wrzuceniem biegu? Jaki masz olej?

Autor tematu
DCkamilDC
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: pn, 24 sty 2011, 19:51
Motocykl: cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 Problem ze sprzęgłem.

Post autor: DCkamilDC » sob, 2 mar 2013, 22:57

Enduros70 pisze:Nie pomaga przygazowanie z wciśniętym sprzęgłem przed wrzuceniem biegu? Jaki masz olej?
No właśnie nie pomaga, gdy silnik już jest bardzo dobrze rozgrzany wtedy na zapalonym silniku sprzęgło działa jak należy, ale jak jest zgaszony to sprzęgła brak. Olej to motulu transoil , ale nie pamiętam jaka gęstość , ale kupuje go w serwisie i tam wiedzą , że ma być do Cr.

Ciechu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: pt, 3 mar 2006, 18:51
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 125 Problem ze sprzęgłem.

Post autor: Ciechu » sob, 2 mar 2013, 23:35

Motul transoil ma taką cechę że skleja tarcze sprzęgła. U mnie ustępuje to po pierwszym starcie. Pierwszemu 'odjazdowi' z miejsca towarzyszy szarpnięcie a gdy tarcze się rozkleją sprzęgło zaczyna działać prawidłowo. Zamierzam zmienić olej gdyż jest to upierdliwe. Zrób to samo. Natomiast jeśli sprzęgło klei się cały czas aż do porządnego rozgrzania silnika to powinieneś skontrolować stan kosza. Może tarcze blokują się w wyklepanych w koszu rowkach.

Enduros70
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 1028
Rejestracja: czw, 18 lut 2010, 15:24
Motocykl: EXC 450
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 125 Problem ze sprzęgłem.

Post autor: Enduros70 » sob, 2 mar 2013, 23:41

Najśmieszniejsze w tych olejach jest to, że taki Castrol MTX 80W nie kleił tarcz. Castrol mtx 10w40 również nie robi takich przykrości.

Autor tematu
DCkamilDC
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: pn, 24 sty 2011, 19:51
Motocykl: cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 Problem ze sprzęgłem.

Post autor: DCkamilDC » ndz, 3 mar 2013, 00:41

Okej dzięki :) Sprawdzę jak będzie z tym sprzęgłem przy następnej okazji do jazdy na moto po rozgrzaniu silnika, jeśli będzie to samo to sprawdzę stan kosza ;)

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 Problem ze sprzęgłem.

Post autor: mbartekx88 » ndz, 3 mar 2013, 12:43

Tak jak Enduros mówi prawdopodobnie wina oleju. Też jeżdżę na motulu transoil expert 10w40 i jest podobna sytuacja. Zimny silnik, wciskam sprzęgło, wrzucam jedynkę, strzał jak bym bez sprzęgła ten bieg zapiął i silnik gaśnie, 5 minuty jazdy, na spokojnie żeby silnik rozgrzać i jak ręką odjął, jedynka wchodzi normalnie. Jednak u mnie jak na podnośniku, na zimnym silniku wrzucę jedynkę wcisnę sprzęgło to kołem dam radę obrócić ręką. Tak samo na pych 2 zapinam puszczam sprzęgło, koło się kręci silnik pali.

Autor tematu
DCkamilDC
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: pn, 24 sty 2011, 19:51
Motocykl: cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 125 Problem ze sprzęgłem.

Post autor: DCkamilDC » ndz, 3 mar 2013, 12:52

mbartekx88 pisze:Tak jak Enduros mówi prawdopodobnie wina oleju. Też jeżdżę na motulu transoil expert 10w40 i jest podobna sytuacja. Zimny silnik, wciskam sprzęgło, wrzucam jedynkę, strzał jak bym bez sprzęgła ten bieg zapiął i silnik gaśnie, 5 minuty jazdy, na spokojnie żeby silnik rozgrzać i jak ręką odjął, jedynka wchodzi normalnie. Jednak u mnie jak na podnośniku, na zimnym silniku wrzucę jedynkę wcisnę sprzęgło to kołem dam radę obrócić ręką. Tak samo na pych 2 zapinam puszczam sprzęgło, koło się kręci silnik pali.
Czli będzie to pewnie również u mnie wina oleju :P Ale żeby odpalić moją cr na pych nie ma szans bo koło nie ruszy dalej niż o 5cm może :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”