CRF 250R odpalanie

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
xenon
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: pn, 16 kwie 2012, 14:37
Motocykl: CRF 250R '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok / Supraśl
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

CRF 250R odpalanie

Post autor: xenon » sob, 21 lip 2012, 17:27

Problemem jest odpalanie na ciepło czyli gdy pokręce sie troche po torze i stanę żeby odpocząć to żeby ponownie odpalic moto to musze zamknać kranik, przechylic żeby z gaźnika wylała się benzyna i dopiero wtedy palic, inaczej moge kopac i kopać. Dodam ze na zimno pali na strzała. Ma ktos jakies pomysły? może być to regulacja gaźnika/dyszy?

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: CRF 250R odpalanie

Post autor: Majster128 » sob, 21 lip 2012, 18:17

Przydałymy się podstawowe czynnosci serwisowe - regulacja zaworow i czyszczenie gaznika oraz jego regulacja.

Autor tematu
xenon
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: pn, 16 kwie 2012, 14:37
Motocykl: CRF 250R '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok / Supraśl
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 250R odpalanie

Post autor: xenon » sob, 21 lip 2012, 18:53

zawory nowe tytany regulowane 4 mth temu, problem bardziej leży w dawkowaniu paliwa

(A)rturo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: pt, 16 mar 2012, 23:00
Motocykl: CRF 250 2005r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 250R odpalanie

Post autor: (A)rturo » ndz, 19 sie 2012, 03:01

Mam to samo, Mam moto po wymianie tłoka, wału, ustawione zawory, nowa swieca irydowa

na zimnym odpala od kopa, jak latam w lesie i sam go zgasze to pali tez bardzo dobrze, ale problem pojawia sie gdy tylko latam po gorkach i moto zgasnie samo.
Pozniej musze go kopac i kopac...w ogóle nie reaguje

Problem jest niekiedy jeszcze z gazem, gdy motor chodzi i odkręcę manetkę delikatnie (podczas postoju albo gdy ruszam), to potrafi zgasnąć.
Aha ostatnio zaczoł też mocniej kopcić na czarno i od czasu do czasu na luzie jak odkręcam manetkę do odcięcia strzela ogniem z wydechu

Obstawiać paliwo i problemy z gaźnikiem?

Autor tematu
xenon
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: pn, 16 kwie 2012, 14:37
Motocykl: CRF 250R '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok / Supraśl
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 250R odpalanie

Post autor: xenon » ndz, 19 sie 2012, 12:40

u mnie jest problem z paliwem ale jak narazie nic w gaźniku nie ruszałem oprócz zmniejszenia dawki paliwa, nauczyłem sie już go odpalać ale mam teraz problem gdyz przerywa na "połowie" gazu. Recepta na to by go odpalić gdy sam Ci zgaśnie to zamknać kranik - przechylic go na bok żeby nadmiar paliwa wyleciał z gaźnika, ustawic tłok w górnej pozycji i kopnac - musi zatrybić = ]

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 250R odpalanie

Post autor: tobiasz86 » ndz, 19 sie 2012, 20:33

Recepta na to by go odpalić gdy sam Ci zgaśnie to zamknać kranik - przechylic go na bok żeby nadmiar paliwa wyleciał z gaźnika, ustawic tłok w górnej pozycji i kopnac - musi zatrybić = ]
szkoda czaju, chodz przyznam się że też tak robiłem,
lepsza recepta to wyczyścić i odpowiednio ustawić gaźnik, a późnij nauczyć się techniki poprawnego odpalania, miałem problem po kupnie podobne jak wy, Majster128 wyczyścił i poustawiał gaźnik i jest cacy jeśli chodzi o palenie.
Muszę jeszcze wymienić iglicę w gaźniku bo mam jakąś tuningdzastą i tu prośba do was, jakbyście rozkręcali gaźniki to rzućcie okiem na oznaczenie iglicy bo nie jestem pewien jaką kupić

Autor tematu
xenon
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: pn, 16 kwie 2012, 14:37
Motocykl: CRF 250R '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok / Supraśl
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 250R odpalanie

Post autor: xenon » ndz, 19 sie 2012, 22:18

a tak nawiasem, gdzie mógłbym dostac dyszę główną 175?

(A)rturo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: pt, 16 mar 2012, 23:00
Motocykl: CRF 250 2005r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 250R odpalanie

Post autor: (A)rturo » ndz, 19 sie 2012, 22:27

tobiasz86 pisze:
Recepta na to by go odpalić gdy sam Ci zgaśnie to zamknać kranik - przechylic go na bok żeby nadmiar paliwa wyleciał z gaźnika, ustawic tłok w górnej pozycji i kopnac - musi zatrybić = ]
szkoda czaju, chodz przyznam się że też tak robiłem,
lepsza recepta to wyczyścić i odpowiednio ustawić gaźnik, a późnij nauczyć się techniki poprawnego odpalania, miałem problem po kupnie podobne jak wy, Majster128 wyczyścił i poustawiał gaźnik i jest cacy jeśli chodzi o palenie.
Muszę jeszcze wymienić iglicę w gaźniku bo mam jakąś tuningdzastą i tu prośba do was, jakbyście rozkręcali gaźniki to rzućcie okiem na oznaczenie iglicy bo nie jestem pewien jaką kupić
A jaki jest Twoj sposob na odpalanie crf?

Autor tematu
xenon
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: pn, 16 kwie 2012, 14:37
Motocykl: CRF 250R '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok / Supraśl
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 250R odpalanie

Post autor: xenon » sob, 8 wrz 2012, 19:49

problem z odpalaniem rozwiązany. Po I świeca nie była oryginalna a do tego sprzętu jest naprawde droga (+/- 150 zł), po II ustawienie gaźnika było zbyt bogate w paliwo. Teraz czy zimna czy ciepła pali od strzała po lekkim kopnieciu ;)

dymek_yz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: sob, 28 sty 2012, 09:50
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 250R odpalanie

Post autor: dymek_yz » sob, 23 lut 2013, 23:12

Witam wszystkich.
Zanim opiszę mój problem, pragnę zaznaczyć że poświęciłem już kupę godzin na szukanie w internecie podobnego problemu i szczerze mówiąc bez skutku. A więc tak: Jestem posiadaczem CRFy z 2008 r, naprawdę bardzo przyjemny sprzęt, ale mam z nią taki problem, że strasznie ciężko pali na zimno. Zanim zagada muszę ją pomęczyć z 10 min, przy tym kilkakrotnie strzela w gaźnik, po prostu ją zalewa. Zamontowałem nową świecę taką jaka powinna być, nie żaden zamiennik, oraz wyregulowałem zawory i nie przyniosło to żadnego efektu. Jak już się zagrzeje to pali praktycznie na dotyk, ale gdy np. zaliczę glebę albo ją zadławię to też muszę troszkę się nakopać żeby zapaliła. Potrafi czasem przykopcić na niebiesko, ale nie zaobserwowałem żeby ubywało oleju w silniku, skrzyni ani płynu w chłodnicy ( robiłem prowizoryczny test przykładając szmatkę do wydechów i sprawdzając czy "pluje" olejem, ale nic nie wykryłem). Właściciel od którego ją kupiłem mówił że tłok, korbę oraz głowicę robił 15 mth temu, i myślę że powiedział to szczerze bo rozmawiając z nim powiedziałem że jeśli jest coś do zrobienia to może śmiało powiedzieć, bo wolę wymienić od razu niż potem robić remont rzędu 3000 zł ( ogólnie facet pedantyczny, dbał o sprzęt, startował w zawodach i był pierwszym właścicielem hondki ). Mocy jej nie brakuje, chociaż wiem że w tym sprzęcie ciężko wyczuć że tłok się już kończy. Może miał ktoś podobną sytuację albo wie co jej może dolegać, ba ja jestem zielony. Proszę o pomoc i pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: CRF 250R odpalanie

Post autor: Majster128 » sob, 23 lut 2013, 23:39

Ten typ tak ma.
Jedyne co możesz zrobić to idealnie wyregulować zawory (im ciaśniej tym lepiej), dokładnie wyczyścić gaźnik i bardzo dobrze go wyregulować.
Bez doświadczenia to jeszcze wiele godzin przy niej przesiedzisz.

Wrkowicz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 28 sty 2013, 18:54
Motocykl: Yamaha Wrf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 250R odpalanie

Post autor: Wrkowicz » ndz, 24 lut 2013, 00:47

Witaj xseon otóż ja w swojej wr250f miałem ten sam problem,pojeździłem trochę zgasiłem i nie mogłem odpalić dopiero po zakręceniu kranika i przechylenia moto na bok po którymś z kolei kopnięciu w końcu odpalał,kupiłem nową świece irydową odpowiednio dobraną do swojego moto i problem natychmiastowo zniknął...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”