rmz 450 łańcuszek rozrządu i zawory

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Rafciux
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: pt, 30 paź 2009, 20:41
Motocykl: Rmz 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

rmz 450 łańcuszek rozrządu i zawory

Post autor: Rafciux » pt, 8 cze 2012, 22:29

Witam
Mam takie pytania bo albo ja popadam w paranoje albo naprawdę coś zaczęło mi stukać w silniku i jestem na etapie sprawdzania podstawowych rzeczy,lecz nasunęło mi się jedno pytanie.
Łańcuszek rozrządu- kiedy wymienić? Zostało mi 3 kliknięcia na napinaczu.Można jeździć czy do wymiany?
Ostatnio zmieniony sob, 9 cze 2012, 10:02 przez Rafciux, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rmz 450 łańcuszek

Post autor: marek antczak » sob, 9 cze 2012, 00:53

:D :shock: Łańcuszek rozrządu najszybciej kiedy trzeba wymienić to wtedy kiedy zaczyna przeskakiwać na walkach rozrządu :lol: lub kiedy przerwie sie :lol: Zawory można wymieniać tylko w tedy kiedy nie można juz znaleźć zadnie pasującej płytki zaworowej lub nie można już jej więcej oszlifować bo papier do szlifowania płytek skończył się :lol: lub kiedy strzelanie w gaźnik jest już do nie do wytrzymania lub kiedy filtr powietrza zapalił nam sie i trzeba było moto gasić :D

To oczywiście jest moje ironiczne spojrzenie na pewne patenty , tak na prawdę łańcuszek rozrządu powinno wymienić sie co .... ? Cokolwiek napisał bym to i tak znajdzie sie ktoś co napisze ze jego lata juz 10 lat i nadal służy a co niektórzy noszą go na szyi bo tak długo służył ze świeci sie jak srebro . :lol:

Wg mojego doświadczenia i przekonania cena łańcuszka rozrządu nie jest wygórowana cena za spokój i należny wymieniać go co druga-trzecia wymianę tłoka ale jest to moje prywatne zdanie .

Autor tematu
Rafciux
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 30
Rejestracja: pt, 30 paź 2009, 20:41
Motocykl: Rmz 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rmz 450 łańcuszek rozrządu i zawory

Post autor: Rafciux » sob, 9 cze 2012, 10:06

Jak bym miał ten motocykl od dawna to bym wiedział czy nadszedł czas wymiany łancuszka czy nie lecz ja go posiadam może z 2msc. więc wymiana co 2-3 tłoki dalej nic mi nie mówi.
Czy rozciągnięcie łancuszka jest adekwatne do jego stanu??Czy czasem po 2-3 tłokach nadal jest naciąg?

Następne pytanie mam takie luzy zaworowe się zwiększają czy zmniejszają?
zawsze byłem pewien że to pierwsze.
U mnie natomiast powinnien być IN 0,15-0,20 lecz 0,15 nie wchodzi jest około 0.13.
I teraz pytanie luzy się zmniejszyły? Czy może poprzedni właściciel tak ustawił?

Dodam tylko że sprzęt pali bez problemowo zimny/ciepły.Po tygodniu przestoju pali "od strzała".

mlody11132
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 154
Rejestracja: ndz, 5 cze 2011, 22:49
Motocykl: Husqvarna cr 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: slask
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rmz 450 łańcuszek rozrządu i zawory

Post autor: mlody11132 » sob, 9 cze 2012, 10:12

marek antczak pisze: druga-trzecia wymianę tłoka
ale jest z tymi tłokami dokładnie tak jak z rozrzadami,sa nieszniszczalne i latają niewiadomo ile :P
moim zdaniem zalezy jaki rozrzad,np Morsa,porażka.DID bardzo dobry,wymiana co sezon,półtora. koszt to 200zł wiec mozna sobie raz w sezonie pozwolic.
Luzy zaworowe sie zmniejszają. płytki wkłada sie coraz mniejsze.
TŁOK CRF 250 475ZŁ I KAZDA INNA CZESC DO WSZYSTKIEGO !!TANIE CZESCI!!!WYSYŁKA!!.kuba wykona.wszelkiego rodzaju remonty,wymiany rozrzadu,oleju,ustawi zawory,generalne remonty silników motocross i qadów..kontakt.gg:268486.
telefon:724041234

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rmz 450 łańcuszek rozrządu i zawory

Post autor: tomasz12 » sob, 9 cze 2012, 14:28

Łańcuszek wytrzyma około 100Mth, max 150Mth, nawet stary łańcuszek wyciąga się tylko nieznacznie, stan napinacza bardziej świadczy o wytarciu prowadnic. Natomiast czy kwalifikuje się do wymiany decyduje to czy po swobodnym powieszeniu łańcuszka, nie zacina się na sworzniach( doskonale jest to zobrazowane w każdej serwisówce) ponadto zużyty łańcuszek jest ostry po stronie kontaktu z kołami zębatymi. Zbyt późna wymiana zużytego łańcuszka może spowodować uszkodzenie koła zębatego na wale korbowym (doskonale widoczne jest to w kilkuletnich motocyklach, łańcuch jest odbity na zębatce). Zawory wytrzymają sporo tylko trzeba regularnie je kontrolować, najczęściej luz zaworowy maleje, lecz czasami jest w stanie się powiększać, zasada jest taka, iż większy luz jest mniej szkodliwy od za ciasno ustawionych zaworów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”