Yamaha Yz 250 cos rytmicznie stuka

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha Yz 250 cos rytmicznie stuka

Post autor: tomasz12 » wt, 14 lut 2012, 17:02

Jeżeli kosz jest nowy, to luzu nie powinno być, prawdopodobnie to jest przyczyną stukania.

qba911
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: śr, 28 gru 2011, 15:41
Motocykl: Kawasaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha Yz 250 cos rytmicznie stuka

Post autor: qba911 » wt, 14 lut 2012, 19:32

Po bliższych oględzinach kosza stwierdziłem że przyczyna jest luz na tych nitach które trzymają zębatkę - co ciekawe te nity u mnie są wkręcane bo jest w nich dziura na klucz "imbusowy" i widać od środka kosza gwint. Same nity (czy też śruby) się nie ruszają, siedzą twardo.
Zauważyłem też lekkie wygięcie na talerzu(ten przynitowany) który trzyma zębatkę przy koszu z tego o którym pisałem wcześniej - lekki na boki ok 0.5 mm, widać w pewnym razie że można trochę odchylać zębatkę od kosza...

czy możliwe żeby wewnątrz powstał luz na nitach (choc one same sie nie ruszają) ?? nigdzie nie mogę znaleźć jak wygląda to wszystko co kryje się pod tym przynitowanym talerzem z tyłu kosza, może ktos oświeci i napisze jak zębatka trzyma sie wewnątrz kosza.

da sie to jakos naprawić?? (np wymiana samych nitów (śrób) , ale gdzie takie można dostać?) i czy wogóle zajmują się czyms takim warsztaty motocyklowe?

Pozdr

qba911
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: śr, 28 gru 2011, 15:41
Motocykl: Kawasaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha Yz 250 cos rytmicznie stuka

Post autor: qba911 » śr, 15 lut 2012, 00:13

czy we wnętrzu tego kosza nie ma przypadkiem jakiś gum lub nie powinny się tam znajdować (lub sprężyn) ???

EDIT orientuje się ktoś ile mogą kosztować takie gumy wyciszające, znajdujące się pod tą pokrywką co trzymają ją ten nity (śruby) i same śruby 10.9 chyba M5 ??? :)

bynio1991
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: pn, 13 kwie 2009, 15:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha Yz 250 cos rytmicznie stuka

Post autor: bynio1991 » ndz, 19 sie 2012, 13:41

qba911 rozwiązałeś już problem z tym stukaniem ? W mojej YZ 250 05' mam to samo, przy wciśnięciu sprzęgła stuki robią się cichsze. Kosz też ma luzy we wszystkie strony.

seba yamaha yz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 336
Rejestracja: śr, 27 maja 2009, 14:24
Motocykl: Yamaha yz-f 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha Yz 250 cos rytmicznie stuka

Post autor: seba yamaha yz » ndz, 19 sie 2012, 18:12

znalezliscie przyczyne??

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Yamaha Yz 250 cos rytmicznie stuka

Post autor: amator » wt, 21 sie 2012, 10:52

mam w planie odpalenie moto bez sprzęgła(kosza zewnetrznego i wewnetrznego), żeby sprawdzić czy będzie ciszej chodził silnik chyba można tak zrobić - oczywiście na bardzo krótką chwilę ? :)
Nawet na krótką chwilę nie ma takiej możliwosci żeby odpalić moto bez kosza
Po bliższych oględzinach kosza stwierdziłem że przyczyna jest luz na tych nitach - na klucz "imbusowy" i widać od środka kosza gwint. Same nity (czy też śruby) się nie ruszają, siedzą twardo.
Zauważyłem wygięcie na talerzu(ten przynitowany) który trzyma zębatkę przy koszu z tego o którym pisałem wcześniej
Jeżeli kosz jest nowy Proxa to odkręć te śruby (nadają się do powtórnego montażu, Skręcać na klej) i pod tą blachą powinny sie znajdować gumy amortyzujace .Jesli kosz był nowy to w komplecie musiały być gumy , moze ktos nie zalozył albo ??? Tu masz link do podobnego tematu http://www.forum.motox.com.pl/viewtopic ... view=print a tu cennik na takie gumy. http://sklep.lastlap.home.pl/pl/p/Gumy- ... ennik/1621
Wszystko jesteś w stanie zrobić sam , nie trzeba warsztatów ale przyznam że trudno z twojego opisu zgadnąc jaki to motor i z którego roku (domyslam się ze kawa setka ale co wiecej to ?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”