KTM 125 - przymulony

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Kacpero322
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: śr, 23 gru 2009, 18:43
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM 125 - przymulony

Post autor: Kacpero322 » czw, 15 wrz 2011, 21:05

Siema
Ostatnio w moim ktm dziwnie i znikąd zaczął być ostro przymulony objawia sie to w tym tak żę jak już jestem na treningu i po rozgrzaniu motoru chce go przepałować to jest wszystko tak jak trzeba ... Jak chwile spokojnie pojadę to naprawdę po paru metrach motor robi sie strasznie przymulony gdy chce dać strzałą z gazu (na luzie) z gazu to robi tak , od połowy obróty wchodzą i potem buuuu i po chwili znwou ok jest i tak w kółko ... Dodam jeszcze że na prawie odcince jak jade to też go dziwnie przydławia ... wymieniłem swiece kilka razy , tłok dopiero po wymianie bo w sumie myslialem wczesniej że to jego wina bo stary już miał ponad 30mth no i dalej to samo ... A dodam to że jak dłużej pojezdziłem to na swiecy zrobił sie naprawde dziwny nagar taki mocno ciemny a nim były spaliny strasznie mocno sklejone na grubość gdzieś prawie 1mm a jak wymieniłem swiece to po odpaleniu jest strasznie mokra , do tego motor strasznie mocno kopci aż przesadnie .

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 125 - przymulony

Post autor: Czepek » czw, 15 wrz 2011, 21:11

Bawiłeś się z zapłonem ?
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

Autor tematu
Kacpero322
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: śr, 23 gru 2009, 18:43
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 125 - przymulony

Post autor: Kacpero322 » czw, 15 wrz 2011, 21:34

Zapomnaiełem napisać że magneto strasznie mi smierdzi spalenizną tam gdzie stator jest , bo miałem go przewijanego no ale to też inna sprawa bo na niego ten ktoś kto go przewijał dał na drugą część cewki która idzie od lamp a jest nie używana gumę i ona może własnie tak smierdzieć ... A jak mozna sprawdzić czy stator napewno dobrze działa?

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 125 - przymulony

Post autor: Czepek » czw, 15 wrz 2011, 22:15

Lampą stroboskopową.
nie zrozumiałem 50% Twojego postu, ale jeśli chodzi o sprawdzenia ustawienia itp to jak wyżej.
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

Autor tematu
Kacpero322
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: śr, 23 gru 2009, 18:43
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 125 - przymulony

Post autor: Kacpero322 » czw, 15 wrz 2011, 22:43

kurde nie przeczytałem a na szybkości pisałem ... :P Chodzi o to że stator mi sie raz spalił i miałem go przewijanego i jak odrkęciłem dekielek to smierdział strasznie spalenizną i miał gumę na dekielku spaloną .... a masz jakieś inne pomysły co do tego dlaczego on tak kopci i swiecę zawala syfem ?

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 125 - przymulony

Post autor: ghollum » pt, 16 wrz 2011, 10:17

Kacpero322 pisze:kurde nie przeczytałem a na szybkości pisałem ... :P Chodzi o to że stator mi sie raz spalił i miałem go przewijanego i jak odrkęciłem dekielek to smierdział strasznie spalenizną i miał gumę na dekielku spaloną .... a masz jakieś inne pomysły co do tego dlaczego on tak kopci i swiecę zawala syfem ?
Przyczyn może być wiele, może ciągnąć olej ze skrzyni, gaźnik może być rozregulowany, wydech może być zapchany syfem, może też to wynikać z elektryki czyli STOJAN (nie "stator" w Polsce k***a jesteśmy więc po Polsku!!)jest żle przewinięty.

Big
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 362
Rejestracja: pn, 16 kwie 2007, 12:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w lesie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: KTM 125 - przymulony

Post autor: Big » pt, 16 wrz 2011, 14:44

Jak w 99,9% i na 99,9% , przeregulowany gaźnik. Za duzo paliwa.

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 125 - przymulony

Post autor: Rams » pt, 16 wrz 2011, 20:05

Nie chce Cię zmartwić ale te same objawy miałem przed ukręcenie się wału.

Autor tematu
Kacpero322
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: śr, 23 gru 2009, 18:43
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 125 - przymulony

Post autor: Kacpero322 » pt, 16 wrz 2011, 22:24

Pierwsze słysze że stojan no ale ok :P No to ten stojan wątpie że może być źle przewinięty latam na nim już okolo 3miesięcy i tak jak pisałem jak chwile spokojniej pojężdzę to dopiero ma objawy takiego przymulenia . Dobhra a jak by miał ciągnąc olej ze skrzyni to jak bym ściągnął cylek było by coś widać? Dzisiaj gaźnik przeczyściłem , opuściłem iglice o 1 ząbek do góry (jest na samej górze teraz , wabrycznie 2 powinien być) i próbowałem też z regulacją powietrza był na 2 obroty to kreciłem na 1 , 1,5 , 2,5 , 3 i nic dalej to samo nie wiem co jeszcze można w gaźniku wyregulować ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”