Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Post autor: Czepek » śr, 20 lip 2011, 10:36

Jeśli zębatka lata a nie siedzi twardo to na 100% to. Możesz zrobić drutex i dać podkładkę cienką pomiędzy zębatkę a tulejkę i jak przestanie cieknac to już masz 101% pewności, tylko to raczej taki patent na chwilę, ale jak kto woli ;d
Jakbyś chciał to mam tulejkę oryginalną 12mm nie starta z kata bo ja zmieniłem już w akcie desperacji a okazała się dobra bo zmierzyłem ją już w porównaniu z nową. Oddam za połowę ceny.
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Post autor: Ce eRa » śr, 20 lip 2011, 11:56

Dobierz większy(sie znaczy grubszy) oring ze sklepu rolniczego.Kosztuje pare groszy a prawdopodobnie pozbędziesz się wycieku.
Jak zakładasz zębatkę to musisz ją trochę docisnąć żeby wskoczyło zabezpieczenie?Jeśli nie to goń po oring.
U mnie też tak ciekło mimo że zakładałem orginały, ale jak wsadziłem grubszy(ten za 80gr-nie za 22zł)) to problem znikł.

Autor tematu
maniutek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pn, 6 wrz 2010, 12:43
Motocykl: KTM SX 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Post autor: maniutek » śr, 20 lip 2011, 12:04

Czepek pisze:Kolega ma już chyba wytartą tulejkę, przez co zębatka jest luźna. Wyciągnij tulejkę i zmierz suwmiarką czy ma 12mm.
Panowie ja czegoś nie kumam. Co ma zewnętrzna średnica tulejki która idzie w simer do tego że zębatka nie trzyma się tej tulejki (w sensie że nie przylega do niej tylko potrafi się odsunąć). Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić.
Najpierw zobacze czy są mniejsze simery może coś uda się dobrać żeby zredukować ten mały ubytek bo to nie duży koszt, później muszę coś zrobić żeby ta zębatka była w jednym miejscu, żeby dociskała tulejkę (teraz pytaie czy nic się nie będzie z tym działo skoro fabrycznie to zawsze ma jakiś luz). No i jeszcze zobaczyć oring tylko nie wiem czy ten oring ma być dociśnięty do łożyska na wałku? Czy tam coś jeszcze powinno iść? U mnie nic nie było.

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Post autor: Czepek » śr, 20 lip 2011, 13:22

Nie zrozumieliśmy się.
12mm długości, szerokości czy jak to jeszcze inaczej nazwać. Nie chodzi tu o średnicę.
A co do oringa, to pomiędzy łożyskiem a simerem jest podkładka, jeśli jej nie masz to pewnie też to ma jakieś znaczenie.
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

Autor tematu
maniutek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pn, 6 wrz 2010, 12:43
Motocykl: KTM SX 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Post autor: maniutek » śr, 20 lip 2011, 13:26

Czepek pisze:Nie zrozumieliśmy się.
12mm długości, szerokości czy jak to jeszcze inaczej nazwać. Nie chodzi tu o średnicę.
Czyli chodzi Ci o odległość od zębatki w stronę łożyska na wałku? A nie wiesz czy u Ciebie ten oring dociska do łożyska na wałku (czy może idzie tam jeszcze coś pomiędzy jakaś podkładka i czy zębatka ma dotykać bezpośrednio do tej tuleji czy może coś tam ma być pomiędzy?)

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Post autor: ghollum » śr, 20 lip 2011, 13:41

Tak to ma wyglądać

łożysko, podkładka, uszczelniacz, oring, tulejka i zębatka.

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Post autor: Czepek » śr, 20 lip 2011, 13:51

maniutek pisze:
Czepek pisze:Nie zrozumieliśmy się.
12mm długości, szerokości czy jak to jeszcze inaczej nazwać. Nie chodzi tu o średnicę.
Czyli chodzi Ci o odległość od zębatki w stronę łożyska na wałku? A nie wiesz czy u Ciebie ten oring dociska do łożyska na wałku (czy może idzie tam jeszcze coś pomiędzy jakaś podkładka i czy zębatka ma dotykać bezpośrednio do tej tuleji czy może coś tam ma być pomiędzy?)
Zębatka ma dotykać tulejki- skoro u Ciebie nie dotyka to na pewno będzie przeciekać bo oring nie będzie dociśnięty, a zębatka będzie luźna.
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Post autor: Ce eRa » śr, 20 lip 2011, 19:41

Panowie a może pada łożysko?(nr. 31 na obrazku)
Może wałek zaczyna latać na boki( i wypycha go na zewnątrz) i w efekcie robi się większy luz zębatka-tulejka, a żeby docisnąć to jak należy możnaby założyć większy oring.
Tylko czy to bardziej nie zaszkodzi niż pomoże, bo na łożysko będzie działać większa siła(opór).

Autor tematu
maniutek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pn, 6 wrz 2010, 12:43
Motocykl: KTM SX 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Post autor: maniutek » śr, 3 sie 2011, 08:14

ghollum pisze:Tak to ma wyglądać

łożysko, podkładka, uszczelniacz, oring, tulejka i zębatka.
Panowie zlokalizowałem chyba przyczynę. Nie mam podkładki na rysunku to jest nr32 co powodowało że zębatka miała luz na wałku i seger jej dobrze nie trzymał. I teraz moje pytanie czy mogę dobrać sam taką podkładkę czy muszę zamawiać orginał?

Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Post autor: Rams » śr, 3 sie 2011, 16:20

Tylko oryginał bo wątpię żebyś do łapał znalazł jakiś zamiennik ponieważ ta podkładka nie jest równa tylko na środku wypukła.

Autor tematu
maniutek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pn, 6 wrz 2010, 12:43
Motocykl: KTM SX 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Post autor: maniutek » czw, 4 sie 2011, 08:12

Rams pisze:Tylko oryginał bo wątpię żebyś do łapał znalazł jakiś zamiennik ponieważ ta podkładka nie jest równa tylko na środku wypukła.
No to mnie zmartwiłeś kolego bo była tam wcześniej taka podkładka ja ją mam tylko ona jest trochę krzywa(krzywa w sensie nierówna, już prostowana..). Ja znalazłem zwykłą prostą podkłądkę bez wypukleń która tam wchodzi idealnie tylko jest za gruba i nie zapne segera na wałku. Dziś miałem ją zjechać w zakładzie o 2mm. Teraz sam nie wiem co robić, czy zakładać starą czy może spróbować ze zwykłą, jak wsadze zwykłą czy nic się nie spier....li ...??
I niech mi ktoś powie jaki powinna mieć luz zębatka z przodu czy może nie powinna mieć wogóle luzu bo nie miałem jak tego stwierdzić organoleptycznie na innym Kacie.

Luki18
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: ndz, 10 paź 2010, 11:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wyciek z przedniej zębatki KTM SX 125 2002

Post autor: Luki18 » czw, 4 sie 2011, 20:54

Masakra, kombinacje, patenty zamiast zamówić w serwisie... ale oszczędny dwa razy płaci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”