NICASIL-u kogo i za ile?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Kre_K
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 455
Rejestracja: sob, 12 wrz 2009, 13:36
Motocykl: cyryfy
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

NICASIL-u kogo i za ile?

Post autor: Kre_K » wt, 4 sty 2011, 10:48

Witam!
Jako iz moj brat w swojej hondzie i rowniez ja w swojej hondzie mamy koniec powłoki,zanosi sie na nałozenie nowej.
Na forum w tym temacie jest dosc duze zamieszanie,dlatego pisze temat nowy,aby mogli wypowiedziec sie ludzie,ktorzy robili juz gdzies nicasil i sa zadowoleni lub tez nie.
Prosze o podanie konkretnych namiarów (ew.na pw) do firmy/czlowieka ktory wam to robil,za jaka cene i przede wszystkim czy go polecacie.
Czekam na odp. pozdr :mrgreen:
---------------------------

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NICASIL-u kogo i za ile?

Post autor: grayfox » wt, 4 sty 2011, 12:28

Nawiązując do tematu, jak wygląda jakość nicasilu w Czechach? Wcześniej miał on nie najlepszą opinię, a teraz? Jest coś lepiej/gorzej?

ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NICASIL-u kogo i za ile?

Post autor: ja23 » wt, 4 sty 2011, 12:48

Na allegro ogłaszają sie firmy zajmujące sie tym ale co jak na co po co to nie wiem a cena 600zł

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: NICASIL-u kogo i za ile?

Post autor: solaris » wt, 4 sty 2011, 16:51

Kolega Wardzioch ostatnio robił nikasil w Czechach w Libercu (salon ktm bodajże). Jego pytajcie - ale z tego co widziałem to zrobili to dobrze.

Marli
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: ndz, 24 paź 2010, 22:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NICASIL-u kogo i za ile?

Post autor: Marli » wt, 4 sty 2011, 17:47

Nie polecam zakładu w Langcourt - od jakiegoś czasu zaczęli odstawiać fuszere. (Jest to moja opinia, a wiem dobrze że motox z nimi współpracuje).

Polecam za to airsal(hiszpania) oraz zakłady we Włoszech.
MAXMOTORSPORTS <- Wejdź(części, odzież MX, sprzęt RTV)

Mikser
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 16 cze 2009, 16:49
Motocykl: Honda CR 250Rr (94)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NICASIL-u kogo i za ile?

Post autor: Mikser » wt, 4 sty 2011, 20:12

W Czechach są zakłady lepsze i gorsze, dlatego jeśli nie ma się sprawdzonego zakładu, to lepiej nie ryzykować. Od tego osławionego czeskiego nicasilu 100 razy lepsza jest tuleja.
solaris pisze:Kolega Wardzioch ostatnio robił nikasil w Czechach w Libercu (salon ktm bodajże). Jego pytajcie - ale z tego co widziałem to zrobili to dobrze.
Przed złożeniem raczej na pewno będzie wyglądać dobrze, ale jak wygląda po kilku godzinach jazdy.

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: NICASIL-u kogo i za ile?

Post autor: solaris » pn, 10 sty 2011, 16:50

Zrobił już trochę godzin. Wypadałoby jego zapytać jak teraz wygląda.

Reniek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 395
Rejestracja: ndz, 27 lip 2008, 02:16
Motocykl: SKR 125 , KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: NICASIL-u kogo i za ile?

Post autor: Reniek » pn, 10 sty 2011, 21:36

Qrcze Tylu tu nas a nie ma nikogo kto by sie wypowiedział czy robil gdzies nicasil i czy jest zadowolony i jak cenowo i gdzie ... :( :(

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NICASIL-u kogo i za ile?

Post autor: seteman » wt, 11 sty 2011, 17:55

moze tylu właśnie zrobiło "myk" marketingowy przed sprzedażą swojego moto jaki to on dbany i och i ach... ;)

pajda77
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: śr, 23 kwie 2008, 19:52
Motocykl: KTM 525SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WROCŁAW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NICASIL-u kogo i za ile?

Post autor: pajda77 » wt, 11 sty 2011, 18:53

Witam wszystkich.
W tym roku czyli 4 tygodnie temu oddałem cylinder z ktm 525 do nica-silu firmie (na priv mogę podać firmę) z Wrocławia.
Są to kolesie którzy już parę setek cylindrów zawiezli osobiscie do czech dokładnie gdzies 100 kilometrów od pragi.
Szczycą się tym ze oddają cylinder do jednego z 3 osób które opatentowały czeski nicasil.Na podstawie braku reklamacji i zadowolonych klientów wywnioskowałem ze jest to dobry produkt.Cena to 600zł w zależności czy są wstanie nałożyć powlokę czy trzeba rozwiercać tuleje aluminiową bądź ją prostować. Cena 600 zł dotyczy nałożenia nicasilu na dobry niezniszczony totalnie cylinder.Po długiej rozmowie z tymi ludźmi i oglądnięciu parit cylindrów które przywieźli z nicasilu stwierdziłem ze warto podjąć ryzyko.Co najlepsze taki sam cylinder ktoś oddał tam i go oglądnąłem , podobał mi się.Wykonanie dopasowanie do preselekcji A było super wsadzałem tłok i był to cylinder bardzo dobrze wizualnie obrobiony i przede wszystkim były zachowane wszystkie parametry serwisowe.Niestety jeszcze nie wiem co do twardości i co do zachowywania się tego nicasilu w temperaturze.Ale za tydzień będę miał cylinder to napisze i zrobię fotki dla wszystkich.A po trzech miesiącach jak ściągnę cylinder do kontroli powiem więcej na ten temat.Naturalnie zakładam nowy tłok.

Autor tematu
Kre_K
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 455
Rejestracja: sob, 12 wrz 2009, 13:36
Motocykl: cyryfy
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NICASIL-u kogo i za ile?

Post autor: Kre_K » wt, 11 sty 2011, 19:02

Reniek pisze:Qrcze Tylu tu nas a nie ma nikogo kto by sie wypowiedział czy robil gdzies nicasil i czy jest zadowolony i jak cenowo i gdzie ... :( :(
ale wielu z nas umie wypisywac farmazony dotyczace koloru kasku,jego jakosci,albo,ze slyszal od kolegi,ze jego kuzyn ma yzf 2010 i w niej zawory sa do dupy.Wkurwia mnie to,ze nie ma na tym 4um normalnych,UZYTECZNYCH informacji,ktore pomoglyby np. mojej osobie w przeprowadzeniu remontu,ale za to znajde tutaj dziesiatki tematow jak wymienic olej w lagach,albo jak zmienic przednia opone.Martwi mnie fakt,ze ludzie od ktorych moglibysmy sie dowiedziec wielu rzeczy nie udzielaja sie na 4um tak aktywnie jak mialo to miejsce kiedys,dlaczego? :?
---------------------------

seteman
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 312
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 22:53
Motocykl: RM 250 '95
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: NICASIL-u kogo i za ile?

Post autor: seteman » wt, 11 sty 2011, 19:34

Kre_K pisze:
Reniek pisze:Qrcze Tylu tu nas a nie ma nikogo kto by sie wypowiedział czy robil gdzies nicasil i czy jest zadowolony i jak cenowo i gdzie ... :( :(
Martwi mnie fakt,ze ludzie od ktorych moglibysmy sie dowiedziec wielu rzeczy nie udzielaja sie na 4um tak aktywnie jak mialo to miejsce kiedys,dlaczego? :?
bo są "młodzi wilcy mądrzejsi" od niejednego starego wygi...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”