Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
qntin80
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: czw, 8 kwie 2010, 09:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Post autor: qntin80 » ndz, 18 kwie 2010, 10:26

Witam i pozdrawiam wszystkich na forum.

Wybaczcie za brak polskich liter.
Od niedawna jestem wlascicielem Yamahy YZF 250 z 2004 r.
Motor po paru kopach odpala i mozna sie rozkoszowac jazda.
Problem wystepuje po paru minutach, gasze go i juz nie mam mozliwosci odpalenia, probowalem na pych ale nic, zero nawet nie zakreci.
Reasumujac, motor na zimno pali bez problemu za to po rozgrzaniu pada i nie jest mozliwa dalsza jazda.
Swieca i filtr powietrza sa nowe, chcialem wyczyscic gaznik ale najpierw chcialem poprosic o pomoc i porady, no i oczywiscie czy bede w stanie zrobic to sam , czy musze zawiezc motor do warsztatu.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelka pomoc.

maros91
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 220
Rejestracja: ndz, 11 cze 2006, 13:16
Motocykl: YZ250F'08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ/Waksmund
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Post autor: maros91 » wt, 20 kwie 2010, 23:00

Cześć! Miałem kiedyś taki problem w swojej YZF i przyczyną była regulacja zaworów tak że najpierw sprawdził bym luzy zaworowe.Obstawiam że to będzie przyczyną na 95% a czujesz różnice w kompresji na ciepłym gdy go palisz? Tzn lżej chodzi kopka? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Post autor: renner250 » wt, 20 kwie 2010, 23:06

to samo chcialem napisac ale nie chcialem tego pisac bo wiecznie co wejde w jakis temat o 4t to o zawory chodzi xD w koncu wyjdzie ze co by sie nie dzialo to zawory wedlug mnie xD
I think I can fly! MX it's my life <3

konon312
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Post autor: konon312 » wt, 20 kwie 2010, 23:16

Tak, jak pisza koledzy wczesniej sprawdz zawory. maros91 w '04 jest autodekompr. takze roznice ciezko bedzie wyczuc, tymbardziej, ze jak pisze moto ma od niedawna. Co do czyszczenia gaznika to jak masz jakies pojedzie i potrafisz wszystko zlozyc tak jak rozebrales to nie powinno byc wiekszego problemu, zaopatrz sie w manuala, tam ladnie pisze jak to zrobic i gdzie dmuchac :lol:

Autor tematu
qntin80
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: czw, 8 kwie 2010, 09:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Post autor: qntin80 » śr, 21 kwie 2010, 09:26

Dziekuje za podpowiedzi.
Jak juz pisalem od niedawna mam motor i pewnych rzeczy dopiero sie ucze.
Probowalem znalezc manuala do YZF ale stanelo na YZ i nie moge sobie poradzic , mimo iz przegladalem watki i szukalem w zamieszczonych linkach do stron.
Nawet nie wiem jak ustawic zawory a nie ukrywam ze takich rzeczy chcialbym sie nauczyc, bede duzo jezdzil i nie wyobrazam sobie z kazda mala usterka jezdzic do mechanika (nie bedzie mnie stac na takie naprawy,kupe kasy zainwestowalem w motor).
Czy ktos jest w stanie pomoc w odnalezieniu jakiejs instrukcji , jak ustawic zawory w YZF 250 2003 rok?
Dziekuje

bajktomi
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: pt, 7 wrz 2007, 09:12
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Post autor: bajktomi » śr, 21 kwie 2010, 10:24

ZAWORY NA 100%.

maros91
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 220
Rejestracja: ndz, 11 cze 2006, 13:16
Motocykl: YZ250F'08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ/Waksmund
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Post autor: maros91 » śr, 21 kwie 2010, 14:09

konon312 pisze:Tak, jak pisza koledzy wczesniej sprawdz zawory. maros91 w '04 jest autodekompr. takze roznice ciezko bedzie wyczuc, tymbardziej, ze jak pisze moto ma od niedawna. Co do czyszczenia gaznika to jak masz jakies pojedzie i potrafisz wszystko zlozyc tak jak rozebrales to nie powinno byc wiekszego problemu, zaopatrz sie w manuala, tam ladnie pisze jak to zrobic i gdzie dmuchac :lol:

Tak od 03-04 był auto autodekomprestor jeśli się nie mylę, więc ja też mam i powiem, że dla mnie różnica była bardzo wyczuwalna. Ale rozumiem, że dlatego że ma od niedawna, ciężko będzie mu wyczuć.

Martip9ol
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: wt, 5 maja 2009, 18:06
Motocykl: yzf250 <FMF>
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Post autor: Martip9ol » śr, 21 kwie 2010, 14:42

http://www.mxguy.com/motorcycle-mainten ... 1-16-2008/
Tutaj masz serwisówkę yamahy;)
A jeśli coś nie tak to pisz pm do mnie to Ci wyślę na maila.

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Post autor: zielorz » śr, 21 kwie 2010, 14:50

99% będą to zawory, jednak obawiam się, że sama regulacja może już nie dać rady i czeka cię nie mały wydatek ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Post autor: renner250 » śr, 21 kwie 2010, 16:00

zielorz pisze:99% będą to zawory, jednak obawiam się, że sama regulacja może już nie dać rady i czeka cię nie mały wydatek ;)

Pozdrawiam
zielorz nie strasz chlopaka bo jak nie wie ile zawory stoja to zawalu dostanie i 4t raz na cale zycie mu sie odechce xD
I think I can fly! MX it's my life <3

Autor tematu
qntin80
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: czw, 8 kwie 2010, 09:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Post autor: qntin80 » śr, 21 kwie 2010, 16:26

Martip9ol serdeczne dzieki za serwisowke.

Na razie jestem na etapie wyczuwania mojej maszyny i jezeli chodzi o kompresje to na zimno i cieplo jest taka sama , nie czuje roznicy.
Zielorz o ile sie nie myle to za zawory trzeba wybulic okolo 1000 zl (i tutaj lekka zalamka, straszne koszta)
Ja bym na razie pokombinowal z ustawieniem zaworow i zobaczyl jakie to da efekty.
Motor ciezko odpala , czuc ze ma slaba kompresje na zimno , ale odpala i da sie jezdzic, jedyny problem to jak zgasnie pare kilometrow od chaty, wtedy porazka, trzeba pchac do domu.
Mechanikiem nie jestem ale bede sie staral jak najlepiej poznac moj motor i w miare mozliwosci serwisowac go samemu, dla mnie to najwieksza frajda jest wtedy jak po ciezkiej pracy i czasie poswieconym dbaniu o motor on odplaca ci sie niezawodnoscia na trasie.

Panowie , dziekuje za pomoc , pewnie jeszcze nie raz pojawia sie moje posty na forum , mam nadzieje ze bede mogl liczyc na wasza fachowa pomoc.

POZDRAWIAM

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z Yamaha YZF 250 NIE PALI NA CIEPLO

Post autor: zielorz » śr, 21 kwie 2010, 20:20

Jak się wydaje wszystkie pieniądze na "okazję", to tak potem jest ;) Przetestowane na sobie i znajomych. Poza tym jak nie ma zielonego pojęcia o mechanice to za niedługo dojdą kolejne koszty serwisu tego co zostało popsute. Wydaje mi się, że autor tego postu kupił crossówkę do latania po lesie i polach, co kompletnie mija się z jej przeznaczeniem i może przypadkiem nie zarobić na remonty ;D Jeżdżąc dalej z takimi luzami załatwi jeszcze gniazda zaworowe no i wtedy będzie pozamiatane. 1000 zł w Polsce ? W Polsce zestaw zaworów, ze sprężynami, podkładkami, zabezpieczeniami, uszczelniaczami i co tam jeszcze w nich jest kosztuje około 4 tys. zł (u dealera). Jak dobrze pokombinujesz to wyrwiesz w stanach poniżej 2k zł. Po zdjęciu głowicy na pewno coś jeszcze wyniknie.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”