problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Post autor: amator » ndz, 24 sty 2010, 15:19

Z moich sugestii pozostał ci jeszcze młotek,
Myślę zeTwój motor jest ustawiony na oszczędne zużycie paliwa.
Normą jest że na jednym zbiorniku 4t moze przejechac do 2 godzin ale dwusuwem na jednym zbiorniku juz tylko godzinę . Iglica przepustnicy musi wrócić na środkowe nacięcie , dysza glówna min 172 wolnych min 45-50. Olej paliwo ok. i nie zmieniaj tego.
myślę ze troche sam wywołujesz ten temat niesprawności swojego motocykla,
piszesz że po wymianie tłok-cylinder popyrkał 15 minut bo te obroty ......
Ok. zgoda ale silnik w crossowce nie służy raczej do tego żeby odpalić go i żeby pyrkał godzinę jak klasyk a właściciel stoi i kij się w każdy powolny cykl jego pracy. Po odpaleniu możliwie jak najszybciej podgrzać moto zamknąć ssanie i ruszać, nie stać na postoju. sprawdzaj parametry silnika ale w czasie jazdy, przyśpieszanie, pełne otwarcie przepustnicy-wysokie obroty , hamowanie silnikiem , w ten sposób i pod obciążeniem a nie pyrkając na postoju . ponadto obecne warunki atmosferyczne w żaden sposób nie pozwalają na obiektywna pracę silnika, czy jego rozruch, nie chodzi mi o śnieg ale o ujemną temperaturę .Jak się ociepli może się okazać że wszystko wróciło do normy i nie potrzeba robić żadnych regulacji. Pozdrawiam :wink:

Autor tematu
crossiasz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: czw, 14 sty 2010, 18:11
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Post autor: crossiasz » ndz, 24 sty 2010, 16:02

spróbujemy i z młotkiem, no trochę przesadziłem z tym 15 min. moto mi sie szybko zagrzewa i odrazu cofam ssanie, robiłem jazdy próbne itp. co do panującej temperatury - zgodze sie, ze jest jak najbardziej niekorzystna, ale w garażu, gdzie motor był odpalany itp. to temperatura jest w miare!!!
piszesz, że motor ma sie palić, grzać i odrazu jazda, ok zawsze tak robie tylko gdy mi motor chodzi tak jak teraz to to nie jest normalne i wole do tego dojść, bo jak mi motor tak stęka to tego sie słuchac nie da a w czasie jazdy przekłada sie to na jazde, ciezko sie zbiera itp.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Post autor: amator » ndz, 24 sty 2010, 23:27

crossiasz pisze:
piszesz, że motor ma sie palić, grzać i odrazu jazda, ok zawsze tak robie tylko gdy mi motor chodzi tak jak teraz to to nie jest normalne i wole do tego dojść, bo jak mi motor tak stęka to tego sie słuchac nie da a w czasie jazdy przekłada sie to na jazde, ciezko sie zbiera itp.
Ciężko się zbiera bo prawdopodobnie jak pisałem wcześniej, gaźnik jest przestawiony na oszczędność.
To wcześniejsze moje "nie zmieniaj tego"dotyczy tylko stosunku Be:olej 1:30 resztę trzeba sprawdzić i zmienic razie potrzeby.

Gresus
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 152
Rejestracja: wt, 17 lis 2009, 19:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Post autor: Gresus » wt, 23 lut 2010, 20:40

nie chciałem zakładać tematu więc pytam tutaj,
w sobote latałem swoją Honda CR 250 03 rok i nagle zgasła, tak jak by paliwa nie dostała, niestety nie udało mi się jej już odpalić myślałem że może paliwo się skonczyło, ale paliwa sporo w zbiorniku,
Tak więc moto nie chce odpalić, czasem tylko chełtnie kilka razy i to wszystko, zauważyłem też że komprecha troche spadła wcześniej nie mogłem ręką zrobić pełnego ruchu kopką teraz bez problemu ręką ruszam. Jutro rozbiore silnik co by zaglądnąć na tłok, i oczywiście przygotować wszystko do wymiany. Tylko nie wiem czy to wina małej kompresji że moto nie chce zagadać czy paliwo się przelewa bo moto chełta tak jak by świeca nie dawała rady :/
Podpowiecie mi ciś.
Z góry dzięki

Fazi
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: pt, 31 paź 2008, 16:29
Motocykl: kxf 250 cbr 600
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Post autor: Fazi » śr, 24 lut 2010, 15:18

jezeli moto nie ma kompresji to napewno nie odpali... przyczyn moze byc duzo... sciagnij cylinder i sie okaze :) a tak apropo kiedy ostatni raz wymieniales tlok?
--> Gravity Pszczyna <--

Joker
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 217
Rejestracja: pt, 24 paź 2008, 23:10
Motocykl: YZ250F 05r Husqa CR125 05r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Post autor: Joker » śr, 24 lut 2010, 18:12

Fazi pisze:jezeli moto nie ma kompresji to napewno nie odpali... przyczyn moze byc duzo... sciagnij cylinder i sie okaze :) a tak apropo kiedy ostatni raz wymieniales tlok?
Fazi w twojej sie tak samo stało, jechała jechała i zgasła :) poprostu przyjacielu naj prawdopodobiniej tłok ci sie skończył :) ściągnij i zobacz :)
"kiedy siedzę na maszynie totalny czuje luz, włączam silnik daje kopa za mna tylko kurz..."

Emil.

Gresus
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 152
Rejestracja: wt, 17 lis 2009, 19:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Post autor: Gresus » śr, 24 lut 2010, 20:05

no tłoku jeszcze nie wymieniałem bo jak nabyłem dziada to naprawde miał mocną kompreche
Odaplić chyba nie chce bo jak gaźnik zdjełem to widze tam sladowe ilości piasku (naprawde w niezłym syfie jezdziłem :/)
Narazie zdjełem górny dekiel tłok czarniutki ;d ale cylinder wyglada ładnie żadych rys itp
Teraz pytanie z lewej strony jest maly dekielek z dwoma ciegnami jak go odkrece te linki sie wypna ??
Jutro zdejem cylinder to zapodam foty
Dzięki za pomoc

kwasny
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 55
Rejestracja: czw, 22 maja 2008, 14:50
Motocykl: yzf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Post autor: kwasny » śr, 24 lut 2010, 20:17

A świece sprawdzałeś? Może to poprostu wina świecy ,sam też tak miałem ,że moto ładnie chodził i w pewnym momencie podczas jazdy zgasł i nie chciał już chodzić z popychu troche łapał ,ale nie chodził -iskra była ,ale nie palił .Po wymianie świecy odpalił od pierwszego kopa.Chociaż skoro mówisz ,że tłok od góry jest cały czarny to wymiana tłoka napewno mu sie przyda.

Gresus
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 152
Rejestracja: wt, 17 lis 2009, 19:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Post autor: Gresus » śr, 24 lut 2010, 20:29

no własnie zapomniałem dodać że świeca czarna i strasznie zawalona nie będe sie już bawił mam nadzieje że wymiana tłoka i może świecy i będzie cacy bo moto naprawde ładnie chodziło i paliło bez problemu :twisted:
jutro postaram się wrzucić foty tłoka i cylindra

Gresus
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 152
Rejestracja: wt, 17 lis 2009, 19:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Post autor: Gresus » czw, 25 lut 2010, 17:56

Tak więc porozbierałem dzisiaj troche.
Cylinder wygląda całkiem ładnie :

Na tłokuniestety brak oznaczeń :/

Pytanie odnośnie łożysk na korbowodzię, bo górne poprostu po zdjęciu tłoka się wysuneło, a tłok jak był zamontowany chodził sobie lewo prawo to normalne ? bo pierwszy raz rozbieram silnik :D Także na dolnym łożysku czuć luz na boki góra dół oki ? Moje pytanie łożyska są do wymiany ??

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Post autor: Mateusz_MX » czw, 25 lut 2010, 18:41

Luz na boki jest nieistotny. Nie może być wyczuwalny góra-dół. Cylinder do wymiarowania, następnie spasuj tłok na luz 0,05mm. Wymień górne łożysko korbowodu i ciesz się nadchodzącym sezonem. Pozdrawiam.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Gresus
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 152
Rejestracja: wt, 17 lis 2009, 19:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem z obrotami i odpalaniem HONDA CR 250 ROK 2002

Post autor: Gresus » czw, 25 lut 2010, 19:01

góra - dół luzu nie ma więc git
zawioze cylinder do wymiarowania i zamawiam tłok mam nadzieje że będzie wszystko śmigać:D

jeszcze pytanko jak się czyści ten zawór wydechowy to jest w tym miejscu gdzie 2 linki przychodzą trzeba rozkęcać w środku ten mechanizm ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”