KX 125 01' Jaka korba z USA

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
sydnejek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 28 gru 2009, 01:54
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KX 125 01' Jaka korba z USA

Post autor: sydnejek » ndz, 3 sty 2010, 16:00

Witam!! Jestem tu nowy, nazywam się Sydney i zakupiłem swój trzeci motor Crossowy jakim jest Kawasaki KX 125 z 2001r. Motor generalnie jest ok, tylko dla własnego spokoju chce w nim zrobić kilka rzeczy:

-Korbowód
-Tłok
-Wszystkie łożyska w silniku
-Zawieszenie przód
-wahacz tył

Reszta rzeczy takich jak napęd opony itp wydaje się być ok, zresztą w silniku nic nie puka ani nie stuka ale nie wiadomo kiedy to było robione tak że wymienię i będę miał spokój na jakiś czas. Moje pytanie, bo chce sobie korbę z Ebay ściągnąć i są takie 3 korby wszystkie niby hotrods ale różne loga są, czy to są oryginały jak nie to która jest która ?? Poniżej linki:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Kawasaki ... ccessories

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-HOT- ... ccessories

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HOT-RODS ... ccessories

Jeszcze zapytam o zdanie fachowców o tym zestawie naprawczym

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... MEWAX%3AIT

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam Sydney

Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KX 125 01' Jaka korba z USA

Post autor: Borek96 » ndz, 3 sty 2010, 18:40

Co do korb, to chyba to samo, ja bym wziął najtańszą, a zestaw naprawczy wahacza poszukałbym z allballsa.

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KX 125 01' Jaka korba z USA

Post autor: acid » ndz, 3 sty 2010, 20:21

Korby sa takie same jeżeli nie to i tak w 125 ci wytrzyma , weź dajmy na to ktm`a w wielu modelach są te same korby o tych samych parametrach i wytrzymuja niezależnie od pojemności . Mógłbym się dołaczyć do paki z USA gdyż potrzebuje paru drobnych części ??

Autor tematu
sydnejek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 28 gru 2009, 01:54
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KX 125 01' Jaka korba z USA

Post autor: sydnejek » ndz, 3 sty 2010, 23:46

Chciałem się dowiedzieć od kogoś w temacie czy któryś z nich nie jest przypadkiem podróbką bo wątpię że korba hot rods jest tak samo wytrzymała jak korba motojapan czy jakiś inne chińskie badziewie no name wykonane z beznadziejnych materiałów bez odpowiednich obróbek, w celu zmniejszenia kosztów produkcji. W zasadzie problem korby się rozwiązał znalazłem na allegro przed chwilą korbę proxa nówke za 180zł od gościa u którego przeleżała a motor sprzedał. Doradźcie mi jeszcze czy łożyska na wał to kupujecie jakieś specjalne? bo ja zawsze jak robiłem remonty tego typu sprzętów to kupowałem łożyska firmy Koyo w stalowym koszu i o zwiększonym luzie C3 bądź C4 nie pamiętam teraz. A ceny łożysk w sklepie motocyklowym jest przesadzona tym bardziej jakaś firma o której pierwszy raz słyszałem, a jak wiadomo koyo to dosyć solidna i popularna firma, a łożyska kosztowały mnie zawsze ok 50zł za sztuke (na wał do YZ np). Sprawę ściągnięcia części z USA już poruszyłem w odpowiedzi Twojej prywatnej wiadomości. Zastanawiałem się nad ściągnięciem kilku kompletów oklein od tego sprzedawcy:

http://motors.shop.ebay.com/dg2sales/m. ... rom=&_ipg=

za naklejki monstera do KX chce 60 dolców co daje około 180zł gdzie w PL na allegro jest za 300, z tym ze zniechęca mnie koszt wysyłki z USA bo 40 dolców, ale gdyby wziąć kilka kompletów to można by na tym wyjść całkiem do przodu, jak nie trafi się akurat na cło... Już nie będe zakładał nowego tematu, doradźcie mi w sprawie tłoka. Jestem bardzo przekonany do firmy Wossner, bo w 2 motorach miałem już te tłoki z tym że na tuleji ale bardzo dobrze się sprawowały. Słyszałem też że jakieś tłoki miały tendencje do pękania po małym przebiegu kilku MTH (chyba to były tłoki firmy Vertex). Wiem że polecacie tłoki Prox'a i Wiesco, z tym ze te ostatnie to tylko nominał (poprawiajcie mnie jak sie mylę). I ostanie pytanie w tej wypowiedzi to wiecie może gdzie jest sprawdzony zakład w rozsądnej cenie co mi dobrze zrobi korbę, znaczy wycętruje a nie że pan Bronuś poskłada na oko (z tym że najlepiej w szczecinie)

Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KX 125 01' Jaka korba z USA

Post autor: Borek96 » pn, 4 sty 2010, 16:09

Tak, Wiesco produkuje tylko tłoki nominalne. Co do Proxa, to nie wiem czy bym go brał, kiedyś na forum czytałem negatywne opinie, co do tłoków tej firmy (podobno Prox robi dużo lepsze korby niż tłoki). Tłok bym wybrał Wossnera albo Wiesco (chyba, że potrzebujesz tłok nadwymiarowy, to wtedy tylko Wossner. Co do łożysk, to nie jestem pewien, ale luz chyba C4 (jeśli nie, to proszę poprawić).

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: KX 125 01' Jaka korba z USA

Post autor: Mateusz_MX » pn, 4 sty 2010, 17:00

Luz C4. Za dobre łożyska na wał trzeba dać niestety około 50zł za sztukę (NTN, Koyo). Jeżeli chodzi o tę paczkę z USA, to bardzo ważne jest, by nie "dupnęli" jej celnicy, wtedy to już nie jest opłacalne :? Wszystkie te korby są oryginalne (inny rok produkcji, to i będzie inne opakowanie), bo jakie miałyby być w USA? Jeżeli chodzi o tłoki to bez różnicy czy będzie to ProX, Vertex czy Wossner (sprawdziłeś, to czemu nie kupić go ponownie?). Opinia kolegi Borek96 na temat tłoków ProX, to bajka :wink: U Nas w okolicy (Warmia) za wymianę korbowodu wraz z wycentrowaniem wału cenią sobie od 50 do 100zł.
Ostatnio zmieniony pn, 4 sty 2010, 17:09 przez Mateusz_MX, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: KX 125 01' Jaka korba z USA

Post autor: andy2208 » pn, 4 sty 2010, 17:06

Koleś ma całkiem przyzwoite ceny ;) Może popytaj po forum kto by chciał jakąś okleine to byśmy się zrzucili na przesyłkę i każdy by był zadowolony :)
Swoją drogą to dałoby się na tym nieźle zarobić :twisted: np. kompletna okleina z pokrowcem na siedzenie do Raptora red bulla lub monster energy za 75$ to by poszło w PL za jakieś 500 PLNów, czyli 2 razy tyle :D

Autor tematu
sydnejek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 28 gru 2009, 01:54
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KX 125 01' Jaka korba z USA

Post autor: sydnejek » pn, 4 sty 2010, 17:41

Myślałem nad taką akcją z tą paczką zbiorową tylko po pierwsze jestem tu nowy (na innym forum mam już trochę stażu ale tam było ogólne motocyklowe) co mogłoby być problemem dla niektórych, druga sprawa to celnicy którzy nie wiadomo ile (gdyby w ogóle) doliczyli cła, po trzecie musiał bym wziąć zaliczki żeby zapłacić gościowi (bo nie założył bym np 400dolarów) a gdyby coś nie wypaliło np to cholerne cło to wtedy wiele osób mogło by mieć pretensje. Tłok proxa już wrzuciłem do obserwowanych 45 dolarów nad wymiar 0,10mm a wysyłka chyba 33dol, biore jeszcze jakieś żeby potem na allegro spylić (widziałem tam jeszcze do RM 01-03 i do CR też świeższych w podobnych cenach co mój tłok) Niestety nie ściągałem jeszcze głowicy w moto ale moje pytanie brzmi ile dziesiątek, setek dodaje się do nad wymiarowych tłoków (chodzi mi o selekcje A,B,C...) i czy np jak mam już nicasil nie najlepszy to mogę dać go do honowania np z selekcji A na B ?? Teraz jestem trochę przeziębiony a mrozy u mnie to około -10 i nie za szybko zrzucę tą głowice ale zapytam już na przyszłość oraz czystej ciekawości. Kolega wyżej Pisał że u WAS robią korby, to znaczy gdzie dokładnie i czy możesz ich polecić ?? Czy mają jakąś stronę WWW?

marcin1989
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: śr, 10 cze 2009, 21:59
Motocykl: KTM EXC 200
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KX 125 01' Jaka korba z USA

Post autor: marcin1989 » wt, 5 sty 2010, 19:12

Poszukaj zakładu w Twojej okolicy, nie warto wysyłać wału do wycentrowania, bo nie wiadomo jak poczta potraktuje przesyłkę, jeśli im np. upadnie to wał może się rozcentrować, tak mi sięwydaje jeśli plote głupoty to mnie poprawcie :)
Co do cła, to polecam przed zakupem dogadać się ze sprzedającym, żeby oznaczył przesyłkę jako GIFT, oraz zaniżył wartość przesyłki, może jeszcze napisać, że towar jest używany, ale z naklejkami to raczej nie przejdzie :D, no i oczywiście nie może być opakowań oraz rachunku zakupu ze sklepu.

Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KX 125 01' Jaka korba z USA

Post autor: Borek96 » wt, 5 sty 2010, 20:50

Mateusz_MX pisze: Opinia kolegi Borek96 na temat tłoków ProX, to bajka :wink:.
Nie mówię, że miałem z tym doświadczenie, tylko tak przeczytałem w jednym z wątków na forum.

adas12
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 109
Rejestracja: czw, 1 paź 2009, 16:49
Motocykl: CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KX 125 01' Jaka korba z USA

Post autor: adas12 » wt, 5 sty 2010, 22:01

u nas w Szczecnie możesz to zanieść do serwisu Motoodiably tam Tobie to na 100% zrobią;)
byla Rm 250
byla RMZ 250
byla LTR 450
jest CRF 450

Autor tematu
sydnejek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 28 gru 2009, 01:54
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KX 125 01' Jaka korba z USA

Post autor: sydnejek » wt, 5 sty 2010, 22:21

Ale diabły tego też chyba nie robią sami tylko gdzieś dają, czy może mają prasę i sprzęt do centrowania ?? Zresztą jutro tam zadzwonię i się dowiem jak tam się cenią

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”