TT 600 wymiana oleju, niby banalne...

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
TT600
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: śr, 30 gru 2009, 15:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

TT 600 wymiana oleju, niby banalne...

Post autor: TT600 » sob, 2 sty 2010, 22:16

Witam. Posiadam Yamahe TT 600 z roku 1991. Dzisiaj chciałem zmienić olej wraz z filtrem. Odkręciłem w silniku śrubkę to spuszczenia oleju, ale o dziwo tylko troszkę oleju zleciało. Odkręciłem filtr oleju, było tak trochę oleju ale już ok. Ale nadal dziwiło mnie że tam mało oleju zleciało. Patrze do zbiornika na olej, a tam normalnie jest jeszcze 3/4 oleju ! Jak mam go spuścić ? No niby banalne spuścić olej ale jakoś nie wiem jak w tym moto to zrobić :P Pomożecie ?

Murdoch
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pt, 30 sty 2009, 11:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: TT 600 wymiana oleju, niby banalne...

Post autor: Murdoch » wt, 5 sty 2010, 13:46

TT600 pisze:Witam. Posiadam Yamahe TT 600 z roku 1991. Dzisiaj chciałem zmienić olej wraz z filtrem. Odkręciłem w silniku śrubkę to spuszczenia oleju, ale o dziwo tylko troszkę oleju zleciało. Odkręciłem filtr oleju, było tak trochę oleju ale już ok. Ale nadal dziwiło mnie że tam mało oleju zleciało. Patrze do zbiornika na olej, a tam normalnie jest jeszcze 3/4 oleju ! Jak mam go spuścić ? No niby banalne spuścić olej ale jakoś nie wiem jak w tym moto to zrobić :P Pomożecie ?

Jeśli tego jeszcze nie rozszyfrowałeś to po lewej stronie silnika w ok. wałka zmiany biegów masz przykręcany u dołu kartera wąż olejowy. Na 2 imbusy. Odkręć, spuść olej, wytrzyj, lekko przesmaruj silikonem przed dokręceniem i bedzie spuszczone.
Wymień filterek, zalej olej i :drinkers:

Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”