Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
gumes
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: ndz, 1 lis 2009, 17:00
Motocykl: SXF 450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Post autor: gumes » pt, 11 gru 2009, 08:02

Witam, mam problem z koszem sprzęgłowy dokładnie z jego wewnętrzną częścią, przy odkręcaniu urwała się lutej jak na zdjęciu

Mam sporo rzeczy do zrobienia/kupienia przy tym motorze więc nie chcę już za dużo wydawać kasy, więc zastanawiam się nad naprawą tj części. Myślę o tym żeby przykręcić tą tuleje co się oderwała od spodu na śrubę i dodać tam oczywiście jakiegoś kleju.Oczywiście od spodu będzie śruba na równo z powierzchnią. Będzie to wyglądało tak
.
Śruba dojdzie do ok środka tulejki.

Co myślicie o tym rozwiązaniu ?

szczuku
VIP
VIP
Posty: 261
Rejestracja: czw, 12 kwie 2007, 23:27
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Post autor: szczuku » sob, 12 gru 2009, 01:20

Wklej tak jak mówisz i oczywiście na klej.

Autor tematu
gumes
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: ndz, 1 lis 2009, 17:00
Motocykl: SXF 450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Post autor: gumes » sob, 12 gru 2009, 13:40

Tak sobie pomyślałem że chyba gra jest nie warta świeczki , ponieważ będą problemy z wyważeniem i może mi to łożyska psuć.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Post autor: Mateusz_MX » sob, 12 gru 2009, 16:35

Typowy objaw używania nieprofesjonalnych narzędzi do odkręcania kosza sprzęgłowego. Ciężko było użyć pistoletu pneumatycznego?! Możesz spróbować takiego patentu, tylko nie mniej potem do nas pretensji za ewentualne awarie. Ta śruba od spodu może się odkręcić i narobić bałaganu. Domyślam się, że chcesz tę tuleję nagwintować i przykręcić od spodu śrubą? Motocykl robisz dla siebie, więc czy jest sens oszczędzać? Poszukaj używki..
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Post autor: superpimp » sob, 12 gru 2009, 17:27

Mateusz_MX pisze:Typowy objaw używania nieprofesjonalnych narzędzi do odkręcania kosza sprzęgłowego. Ciężko było użyć pistoletu pneumatycznego?! Możesz spróbować takiego patentu, tylko nie mniej potem do nas pretensji za ewentualne awarie. Ta śruba od spodu może się odkręcić i narobić bałaganu. Domyślam się, że chcesz tę tuleję nagwintować i przykręcić od spodu śrubą? Motocykl robisz dla siebie, więc czy jest sens oszczędzać? Poszukaj używki..

Nie każdy ma taki pistolet ;)

Co do tematu widziałem taki patent ale w DT 125 tam śmigało.

Rafał92
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: wt, 21 lip 2009, 00:27
Motocykl: Honda CR 125 2001
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Post autor: Rafał92 » sob, 12 gru 2009, 17:41

Jak ja niedawno odkręcałem ten koszyk to połamałem wszystkie 5 tulejek z gwintami :D Koszyk i tak był do wymiany bo miał spore rowy :P a porządny klucz pneumatyczny męczył się 10 sekund z tą nakrętką ;]

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Post autor: pytlar » sob, 12 gru 2009, 18:05

niestety za młodu też tak kombinowałem i gra nie warta świeczki :roll: jak już chcesz kombinować to daj to do pospawania lepiej. cały ten wewnętrzny kosz nie jest aż tak drogi, i pewnie z czasem i tak dla spokoju kupisz go :twisted:
:)

weteran
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 263
Rejestracja: czw, 7 gru 2006, 19:32
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Post autor: weteran » sob, 12 gru 2009, 21:05

gumes pisze:Witam, mam problem z koszem sprzęgłowy dokładnie z jego wewnętrzną częścią, przy odkręcaniu urwała się lutej jak na zdjęciu

Mam sporo rzeczy do zrobienia/kupienia przy tym motorze więc nie chcę już za dużo wydawać kasy, więc zastanawiam się nad naprawą tj części. Myślę o tym żeby przykręcić tą tuleje co się oderwała od spodu na śrubę i dodać tam oczywiście jakiegoś kleju.Oczywiście od spodu będzie śruba na równo z powierzchnią. Będzie to wyglądało tak
.
Śruba dojdzie do ok środka tulejki.

Co myślicie o tym rozwiązaniu ?
Ostatnio miałem w naprawie YZ 250 F, gdzie był uszkodzony wewnętrzny kosz zwany zabierakiem. Cena tego zabieraka to prawie 100 euro. Tam była konieczność wymiany ponieważ zniszczony został wieloklin. Cena Twego zabieraka będzie podobna. Sam oceń, czy warto kupować Ci nowy. Twój możesz spokojnie naprawić bez skutków ubocznych (nie zniszczy Ci łożyska). Najprostsza i najtańsza metoda to właśnie przykręcenie urwanej tulejki śrubą i wklejenie koniecznie jej na klej jak proponuje Ci Szczuku. Użyj najlepiej śruby wpuszczanej na klucz imbusowy lub torx, klej do zabezpieczania gwintów. Zanim podejmiesz decyzje pomyśl jakie zadanie spełnia ta tulejka.

Autor tematu
gumes
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: ndz, 1 lis 2009, 17:00
Motocykl: SXF 450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Post autor: gumes » sob, 12 gru 2009, 22:31

Dzięki za opinie, poszukam jakiejś używki, jak dostane w dobrej cenie to kupie i po bólu, jak nie to będę kombinował. Wymyśliłem jeszcze że w razie naprawy resztę tulei też nagwintuje i wkręcę tam identyczne śruby wtedy nie powinno być problemu z jego wyważeniem. Normalnie to kupił bym nowy, bo masakrycznie drogi nie jest, ale po rozebraniu silnika okazało się, do wymiany mam korbę , łożyska wału, resztę łożysk też wymienię profilaktycznie, wałek zmiany biegów i sprężynę do kick startu . Do tego tłok, zestaw naprawczy wahacza, cały napęd, prowadnice i rolki łańcucha. Także szukam oszczędności, chociaż z drugiej strony wiem że to nie jest motorynka tutaj oszczędność nie popłaca :). Ale jak zrobię te wszystkie rzeczy to przez jakiś czas nie licząc wymiany tłoków będę miał spokój.

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Post autor: piotrgurski » sob, 12 gru 2009, 22:53

Widziałem taki patent w KX i świetnie dawał sobie rade zwłaszcza że sprzęgło pod manetą Ridera nie miało lekkiego życia :wink:
Mateusz_MX pisze:Typowy objaw używania nieprofesjonalnych narzędzi do odkręcania kosza sprzęgłowego. Ciężko było użyć pistoletu pneumatycznego?!
Mechanika idealnie wychodzi tylko tym którzy nic w niej nie robią :!: :finga:
ADV/Adventure

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Post autor: Mateusz_MX » sob, 12 gru 2009, 23:01

fifi pisze: Mechanika idealnie wychodzi tylko tym którzy nic w niej nie robią :!: :finga:
Jeszcze lepiej tym, którzy mają odpowiednie narzędzia.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Wewenętrzny kosz sprzegłowy YZ 125 99' pęknięta tuleja

Post autor: amator » sob, 12 gru 2009, 23:56

gumes pisze:Dzięki za opinie, poszukam jakiejś używki, jak dostane w dobrej cenie to kupie i po bólu, jak nie to będę kombinował. Wymyśliłem jeszcze że w razie naprawy resztę tulei też nagwintuje i wkręcę tam identyczne śruby wtedy nie powinno być problemu z jego wyważeniem. Normalnie to kupił bym nowy, bo masakrycznie drogi nie jest, ale po rozebraniu silnika okazało się, do wymiany mam korbę , łożyska wału, resztę łożysk też wymienię profilaktycznie, wałek zmiany biegów i sprężynę do kick startu . Do tego tłok, zestaw naprawczy wahacza, cały napęd, prowadnice i rolki łańcucha. Także szukam oszczędności, chociaż z drugiej strony wiem że to nie jest motorynka tutaj oszczędność nie popłaca :). Ale jak zrobię te wszystkie rzeczy to przez jakiś czas nie licząc wymiany tłoków będę miał spokój.
Witam ,nie mam dla ciebie dobrych wiadomości jeśli chodzi o kupno nowego kosza wewnętrznego bo nie spotkałem żadnego producenta tej częsci do yz. podpowiem tylko że kosze w tych yz-kach szły jednakowe od 93-04r. -4JY-.zrób jak pisze fifi i weteran i będzie ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”