Skrzynia korbowa a cisnienie.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
GucioMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: wt, 13 maja 2008, 14:58
Motocykl: Suzuki RM 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sokółka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Skrzynia korbowa a cisnienie.

Post autor: GucioMX » wt, 1 gru 2009, 20:30

No ja też niczym nie smaruje nowych uszczelek. Ale jak wydmuchalo mi uszczelke między karterami a chciałem pojezdzić to zrobilem ją z grubego papieru i nasączyłem pokostem. Mój dziadek od lat robi pompy wodne i zawsze używa pokostu do uszczelek.
Albo Suzuki, albo nic...

baba_zanetti
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: czw, 12 lis 2009, 11:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Skrzynia korbowa a cisnienie.

Post autor: baba_zanetti » wt, 1 gru 2009, 22:25

następnym razem po prostu postaraj się o klingielit czy polonit, jak zwał tak zwał, wytnij z tego i takiej uszczelki nie ma potrzeby niczym nasączać.

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Skrzynia korbowa a cisnienie.

Post autor: piotrgurski » wt, 1 gru 2009, 23:32

baba_zanetti pisze:następnym razem po prostu postaraj się o klingielit czy polonit, jak zwał tak zwał, wytnij z tego i takiej uszczelki nie ma potrzeby niczym nasączać.
A ja proponuje odżałować te 60 PLN i kupić sobie cały komplet dedykowanego do danego modelu. Masz tam pod głowice, pompe wody, kartery, sprzęgło itp. Żadnych silikonów, pokostów, hermetyków i innych gówien potem zeskrobać tego chadziajstwa nie idzie i niszczysz powieszchnie. Dodatkowo jeżeli już to silikon tylko czarny lub srebrny :!: czerwony wygląda potem obrzydliwie że aż wymiotować się chce natomiast tamte zaraz po skręceniu przetrzesz szmatką i nie ma śladu. Kup uszczelki i będzie klasa. W przypadku nowszych roczników YZ 125 uszczelki między kartery nie ma wcale :wink:
ADV/Adventure

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”