CRF 450 rozmiar łożysk igiełkowych na wahaczu i tylnym amor.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
piotrek20060
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 6 kwie 2009, 20:59
Motocykl: Sv 1000N '07, Crf 450' 06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

CRF 450 rozmiar łożysk igiełkowych na wahaczu i tylnym amor.

Post autor: piotrek20060 » pn, 19 paź 2009, 23:32

Witam tj w tytule. Potrzebuje jak najwiecej wiadomosci na temat Tylnego zawieszenia w CRF 450. A dokładnie na temat rozmiaru tulejek i łożysk igiełkowych no a jak ktoś będzie wiedział jeszcze coś wiecej np: rozmiaru uszczelniaczy to już będę niesamowicie wdzięczny za podzielenie sie informacjami.

-Bartas-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 12 cze 2009, 19:12
Motocykl: Yamaha YZ250F 08r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: CRF 450 rozmiar łożysk igiełkowych na wahaczu i tylnym amor.

Post autor: -Bartas- » wt, 20 paź 2009, 00:15

Ja szukałem i znalazlem do yzf 450 ale niestety nigdzie nie mozna dostac, mowa o hurtowniach, jedyne co ci pozostaje to zestawy naprawcze albo serwis:-)
Pozdro.

Autor tematu
piotrek20060
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 6 kwie 2009, 20:59
Motocykl: Sv 1000N '07, Crf 450' 06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 rozmiar łożysk igiełkowych na wahaczu i tylnym amor.

Post autor: piotrek20060 » wt, 20 paź 2009, 01:57

-Bartas- pisze:Ja szukałem i znalazlem do yzf 450 ale niestety nigdzie nie mozna dostac, mowa o hurtowniach, jedyne co ci pozostaje to zestawy naprawcze albo serwis:-)
Pozdro.
No właśnie tu głównie chodzi o pominięcie serwisów. Jak narazie radzę sobie z dotychczasowymi usterkami CRF- ek i jeszcze pomagam znajomym którzy nie tyle skąpią kasę (jak uznają niektórzy), ale po prostu nie mają jej za wiele i chcą jak najtaniej, ale dobrze zrobić rzeczy które da sie zrobić, a DA RADĘ ZROBIĆ dobrze i Dużooo Taniej!!!. Wiemy chyba wszyscy, że naprawa + części wiąże się z kosztami i to czasem dość dużymi, a mając na utrzymaniu rodzinę i motor przy czym zarabiając w przedziale 2000- 3000 PLN to każdy grosz się liczy.Więc szukam sposobu by pomóc właśnie takim hobbystą bo inaczej mnie i moich znajomych nazwać nie można no chyba,że amatorzy (choć z amatorszczyzną mamy nie wiele wspólnego, ale to inny temat), (a no i ja akurat ja nie mam rodziny na utrzymaniu) Mam nadzieję,że ktoś znajdzie jakieś informacje gdzie i za ile można dostać części do naprawy tylnego zawieszenia pomijając komplety naprawcze i serwisy.
Mam również nadzieję że w gronie forumowiczy znajdzie się wiecej osób zgadzających się z tym co napisałem niż tych którzy skrytykują moje poglądy.

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: CRF 450 rozmiar łożysk igiełkowych na wahaczu i tylnym amor.

Post autor: pytlar » wt, 20 paź 2009, 08:03

ja teraz robie kiwaczke w WR 426, i cholera cięzko dostać części. Uszczelniacze 20x27x5 nie idzie dostać, łożyska rolkowe 20x27x30 kosztują 80zł szt., a wchodzą 4 szt...:/
musisz przeszukać fiszki CRF'ki i tam przeważnie nie ma rozmiaru części tylko ich nr., wiec kopiujesz ten nr. częsci i wrzucasz go w google i może akurat znajdziesz na którejś stronce jego wymiary ;)
:)

-Bartas-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 12 cze 2009, 19:12
Motocykl: Yamaha YZ250F 08r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: CRF 450 rozmiar łożysk igiełkowych na wahaczu i tylnym amor.

Post autor: -Bartas- » wt, 20 paź 2009, 15:49

Piotrek oczyywiscie zgadzam sie z Toba. Jesli ktos ma pojecie moze sie tym zajac sam. Ale tak jak ci napisalem, znalezc rozmiary lozysk nie jest wielkim problemem, wystarczy przeszukac neta co mozesz zrobic sam, ale raczej nie znajdziesz tych lozysk w hurtowniach, co za tym idzie najtaniej wyjdzie kupic zestaw naprawczy ktory kosztuje ok 300zl

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: CRF 450 rozmiar łożysk igiełkowych na wahaczu i tylnym amor.

Post autor: sebek1516 » wt, 20 paź 2009, 20:11

Ej jak ja wymieniałem w kiwaczku w Suzuki to zamiast 2 łożysk bylo 1 dłuższe:]
Lecz pojawił się taki problem ze tulejki juz nie pasowały i wymagały zeszlifowania z 20mm średnicy zewnętrznej do 19 mm :)
Wszystko działa bez problemu :)
Wyniosło mnie to 100-160 nie pamiętam dokładnie :)

Ej a może pytajcie o samą średnice całości i średnicę otworu a co do grubości(szerokości?, nie weim jak określić ten wymiar np 20x18x5mm chodzi o te 5 mm ;P) to już jakiś tuning garażowy? :D
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”