Ktm 525 Strzela w tłumik

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ketrab
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: pt, 22 maja 2009, 08:17
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Ktm 525 Strzela w tłumik

Post autor: ketrab » wt, 21 lip 2009, 15:52

Witam,tak jak w temacie,mam ten problem odkąd go kupiłem a mianowicie ostro strzela w tłumik
na bardzo wysokich obrotach co około 2 sekundy. Na postoju gdy jest odpalony mocno czuć benzynę od oparów aż pieką oczy,przy dodaniu gazu do końca z niskich obrotów potrafi się zadławić , dodam jeszcze,że mam nie oryginalny tłumik HIGASHI prawdopodobnie tylko końcówkę.
Jaka jest tego przyczyna? Regulacja gaźnika? Jeżeli tak, to w jaki sposób się go reguluję ? Z góry dzięki za odp. KTM 525 SX/EXC 2004

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 525 Strzela w tłumik

Post autor: wardzioch » wt, 21 lip 2009, 21:01

Jak na początek to sprawdź luzy na zaworach.
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

ZIOM_YO
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 23 lis 2008, 20:43
Motocykl: KTM 520SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowa Sól (Modrzyca)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ktm 525 Strzela w tłumik

Post autor: ZIOM_YO » śr, 22 lip 2009, 10:02

Powiem Ci że ja bym nie obstawiał na zawory jak naprawdę czuć wahe.

Wydaje mi się że to będzie ten gaźnik. Co do jego regulacji to zbytnio go nie wyregulujesz bo nie ma jak, dawkę paliwa regulujesz dyszami a za pewnie nie posiadasz ich więcej niż te co masz w gaźniku. Jedyne co możesz sprawdzić to iglica (powinna być na 2 rowku) i taka śrubka na płaski śrubokręt pod gaźnikiem (powinna być wykręcona na 1,5 obrotu). Tak jest w serwisówce a ja mam iglice na 5 i śrubkę na 3 obroty bo dostawał za mało zupy.

Jeśli to nie pomoże wyczyść gaźnik bo może gdzieś się zawieszać wózek. Sprawdź też dysze powinny być 175 i 85 w gaźniku a od powietrza 200 i 100 o ile dobrze pamiętam bo dawno to robiłem.

A jeśli to nie pomoże to sprawdź czy wyłączasz ssanie :P

Autor tematu
ketrab
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: pt, 22 maja 2009, 08:17
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 525 Strzela w tłumik

Post autor: ketrab » śr, 22 lip 2009, 10:45

Luzy zaworowe regulowałem 3 razy odkąd go mam co okolo 15 mth,właśnie jest świeżo po regulacji,reguleuję zawsze gdy przestaje mi palić na kopa,ustawiam na 0,10 przy pomocy śruby w karterze,lecz objawy strzelania jak były przed, są i po regulacji .

pajda77
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: śr, 23 kwie 2008, 19:52
Motocykl: KTM 525SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WROCŁAW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 525 Strzela w tłumik

Post autor: pajda77 » śr, 20 lip 2011, 22:41

Jestem w trakcje walki z tym problemem i powiem jedno ustawy manuala niedziałają są o d..e rozbić.Ustawiłem iglice zgodnie z manualem na 4 nacięcie od krutszej strony dysze mieszanki na 1.5 obrota i bida moto wali z wydechu gaśnie a co najlepsze strasznie sie grzeje.Szukam nadal optymalnych ustawien napisze co mi wyszło.

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 525 Strzela w tłumik

Post autor: ghollum » czw, 21 lip 2011, 10:16

Jeśli wachlowanie ustawieniami gaźnika nie pomaga to ja pochylił bym się nad szczelnością zaworów.

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 525 Strzela w tłumik

Post autor: renner250 » pt, 22 lip 2011, 01:18

raczej wykluczylbym zawory jesli odpala bez problemu, nie gasnie, trzyma obroty. Takie rzeczy jak szszelnosc zaworow poza tym radze sprawdzic na koncu bo do tego jest potrzebne zdemontowanie glowicy :D Przed tem trzeba wyeliminowac inne mozliwosci. Co do gaznika to pisalem juz 5000 razy ale napisze jeszcze raz: dajcie spokoj srubce i nie podniecajcie sie tak tym manualem... nie wszystko robi sie zgodnie z manualem a juz na pewno nie ustawia sie gaznika 5,6,7,8 letniego motocykla na standardowych ustawieniach :O to jest nowka ze na standardzie ma byc igla? :O
I think I can fly! MX it's my life <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”