Ktm 250 Exc 2000r. nie można zmienić biegu!!!

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Sawww4141
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 9 mar 2009, 02:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Ktm 250 Exc 2000r. nie można zmienić biegu!!!

Post autor: Sawww4141 » śr, 3 cze 2009, 21:38

Witam, nie dawno kupiłem KTMa 250 2T Exc z 2000r. Jeździłem sobie po lesie z kumplami, nagle zorientowałem się że nie dam rady zmienić biegu, ani w górę, ani w dół, nie mówiąc o luzie. Totalna kapa, dojechałem jakoś na "dwójce" do domu, ale co dalej? Ruszam dźwignią zmiany biegów i kompletnie nic się nie dzieje. Dodam jeszcze, że przed tą akcją skrzynia chodziła bez zarzutu, sprzęgło również, nadal elegancko wysprzęgla, nawet je odpowietrzyłem dla pewności. Bardzo dziękuję, za wszelkie wskazówki. Nie wiem czy to coś poważnego, czy może jakaś pierdoła.

P.S. Tak na marginesie poszukuje serwisowki do tego modelu. Pozdrawiam.

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 250 Exc 2000r. nie można zmienić biegu!!!

Post autor: wardzioch » czw, 4 cze 2009, 08:51

Na wałku od zmiany biegów jest na niej sprężyna najprawdopodobniej pękła i nie działają biegi, druga sprawa to jak mi się stopka od biegów poluzowała to tez nie mogłem biegów zmieniać, bo stopka oparła się o ramę i nie miała wystarczającego zakresu żeby zapiąć bieg.
Jak jechałeś to nic nie szarpało ?
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ktm 250 Exc 2000r. nie można zmienić biegu!!!

Post autor: pawlo » czw, 4 cze 2009, 09:34

sprawdz sobie stopke od biegow moze sie obrobila , kolega mial teki sam problem , jak nie to rozkrec pokrywe od sprzegła i bedzie wszystko jasne ,poruszaj stopka góra -dół i bedziesz widzial czy wodzik od stopki zazebia sie za walek od biegow
People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

bulamoto
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 19:57
Motocykl: yz125 sx125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: luban-olszyna-mirsk-jelenia gora
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ktm 250 Exc 2000r. nie można zmienić biegu!!!

Post autor: bulamoto » czw, 4 cze 2009, 15:56

Sawww4141 pisze:
P.S. Tak na marginesie poszukuje serwisowki do tego modelu. Pozdrawiam.
i oto twoje prosby zostaly wysluchane :wink:

http://www.sendspace.pl/file/UGXAOTVU/

Autor tematu
Sawww4141
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 9 mar 2009, 02:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 250 Exc 2000r. nie można zmienić biegu!!!

Post autor: Sawww4141 » czw, 4 cze 2009, 17:26

Biegi chodziły idealnie, nic kompletnie nie szarpało. Dźwignia również odpada,skok prawidłowy,o nic nie ociera, chodzi jak powinna. Za moment idę rozkręcić ten dekielek, mam momencik, że wszystko się wyjaśni. Jeszcze dzisiaj się odezwę, jak mi poszło. Pozdrawiam.

P.S. Wielkie dzięki za serwisówkę.

Gany
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 194
Rejestracja: czw, 2 paź 2008, 17:58
Motocykl: Zx6r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ktm 250 Exc 2000r. nie można zmienić biegu!!!

Post autor: Gany » czw, 4 cze 2009, 19:36

wardzioch pisze:Na wałku od zmiany biegów jest na niej sprężyna najprawdopodobniej pękła i nie działają biegi, druga sprawa to jak mi się stopka od biegów poluzowała to tez nie mogłem biegów zmieniać, bo stopka oparła się o ramę i nie miała wystarczającego zakresu żeby zapiąć bieg.
Jak jechałeś to nic nie szarpało ?
potwierdzam, kolega w swoim ktmie tez tak miał ze mu biegi nie wchodzily okazalo sie ze problem lezał wlasnie w tej sprezynie!!! uciał ją trochę, naciągnał i kat powrócił do gry ! :)
Import motocykli z Danii ! Pewne motocykle z pewną historią na zamówienie ! Duzo czesci zamiennych oraz gratisy.Tel 0048 514 245 135 www.moto-cross.eu < szukasz motocykla ? wypełnij formularz-sprowadzimy go dla Ciebie ! bez zaliczek, bez wpłat !

Autor tematu
Sawww4141
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 9 mar 2009, 02:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 250 Exc 2000r. nie można zmienić biegu!!!

Post autor: Sawww4141 » czw, 4 cze 2009, 20:46

Okazało się, że sprężynka w wodziku nie odbijała go w ogóle, przez co nie mógł on zahaczyć o mechanizm zmiany biegów. Sprężynka ta była niezwykle słaba, chociaż nie pęknięta. Wnioskuje z tego, że wystarczy zmienić sprężynkę, czego niestety nie uczyniłem, z powodu braku takowej sprężynki. Jutro na pewno już to zrobię. Oryginalnej nie dokupię, ale myślę, że spokojnie coś dopasuje innego (inną sprężynkę :D ), chyba nie ma to zbytniego znaczenia?

Gany
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 194
Rejestracja: czw, 2 paź 2008, 17:58
Motocykl: Zx6r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ktm 250 Exc 2000r. nie można zmienić biegu!!!

Post autor: Gany » czw, 4 cze 2009, 23:27

obetnij troche tą i rozciągnij :)
Import motocykli z Danii ! Pewne motocykle z pewną historią na zamówienie ! Duzo czesci zamiennych oraz gratisy.Tel 0048 514 245 135 www.moto-cross.eu < szukasz motocykla ? wypełnij formularz-sprowadzimy go dla Ciebie ! bez zaliczek, bez wpłat !

Autor tematu
Sawww4141
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: pn, 9 mar 2009, 02:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ktm 250 Exc 2000r. nie można zmienić biegu! poszło sprzęgło!

Post autor: Sawww4141 » sob, 6 cze 2009, 03:24

Sprężyna naciągnięta i założona od dawna, ale padło mi sprzęgło, pękł przewód tuż nad pompą przy odpowietrzaniu, nie wiem co z tym zrobić :cry: Jak tylko wstanę muszę coś kombinować, H E L P :idea: :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”