rm 125 - nie wkręca się

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
michalrm125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 9 gru 2008, 15:20
Motocykl: yzf
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

rm 125 - nie wkręca się

Post autor: michalrm125 » sob, 7 mar 2009, 22:03

witam. posiadam rm 125 95 i z tego co wiem od poprzedniego właściciela posiada ona zablkowany zawór wydechowy. Moto na wysokich obrotach przerywa. Jak myslicie przyczyna tych obrotów jestzablokowany zaworek? Czy może cos innego?
Jak odblokować zawór?
Jestem ustawiony z mechanikiem juz ale pytam z ciekawosci , moze to prosta czynność i nie bedzie trzeba wozić do mechaniora.

:D
Ostatnio zmieniony ndz, 8 mar 2009, 19:54 przez michalrm125, łącznie zmieniany 1 raz.

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jak odblokować zawór wydechowy 2t

Post autor: plazgut » sob, 7 mar 2009, 23:16

Nigdy nie słyszałem, żeby zawór w RM mógłby by zablokowany seryjnie - bo chyba o to chodzi. Według mnie może to byc wina kończącego się tłoka, wina świecy bądź gaźnika. Różnie to bywa.
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jak odblokować zawór wydechowy 2t

Post autor: WLD_Wlodi » ndz, 8 mar 2009, 09:39

Albo poprostu ma niepodłączony zawór.

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: jak odblokować zawór wydechowy 2t

Post autor: piotrgurski » ndz, 8 mar 2009, 14:07

Jeżeli jest tak jak piszesz że zawór jest zablokowany to jest taki środek CLEENCARB jako mechanik chyba wiesz co to jest, używam go do czyszczenia nagarów i osadów z turbo sprężarek, gazników, przepustnic elektrycznych, przepływomierzy powietrza itp. Wszędzie tam gdzie musi być czysto a wiele pracy na rozbiórke lub zwykła profilaktyka. Powinien rozpuścić cały syf i nagar bez rozbiórki silnika ale i tak lepiej to zrobić na stole.
pzdr Fifi.
ADV/Adventure

metalbeast
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 267
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 00:07
Motocykl: Kawsaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jak odblokować zawór wydechowy 2t

Post autor: metalbeast » ndz, 8 mar 2009, 16:28

a jak sprawdzić czy zawór działa poprawnie?? po zdjęciu tej dźwigni chodzi gładko i klika sobie zdrowo. Ale gdy wisi na dźwigni nie wiem kiedy powinien się otwierać, bo dźwignia go trzyma w pozycji zamkniętej.

Może dopiero podczas pracy silkika jakoś ten zawór jest otwierany i nie idzie tego ocenić wizualnie?
BANDIT

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jak odblokować zawór wydechowy 2t

Post autor: plazgut » ndz, 8 mar 2009, 16:43

Zawór wydechowy otwiera się dopiero przy okreslonych obrotach silnika. Jak jedziesz swoim 2T od dolnych obrotów to jest muł muł a potem wyrywa kierownice i w tym wlasnie momencie otwiera sie zawor. Jak silnik ma moc i ladnie sie wkreca na obroty to napewno działa ;p Zawór wydechowy powinno się czyscic co jakis czas. W CR 125 np. powinno sie do niego zagladac co 2 wyścigi (wg. instrukcji Hondy)
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

Autor tematu
michalrm125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 9 gru 2008, 15:20
Motocykl: yzf
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jak odblokować zawór wydechowy 2t

Post autor: michalrm125 » ndz, 8 mar 2009, 19:33

fifi pisze:Jeżeli jest tak jak piszesz że zawór jest zablokowany to jest taki środek CLEENCARB jako mechanik chyba wiesz co to jest, używam go do czyszczenia nagarów i osadów z turbo sprężarek, gazników, przepustnic elektrycznych, przepływomierzy powietrza itp. Wszędzie tam gdzie musi być czysto a wiele pracy na rozbiórke lub zwykła profilaktyka. Powinien rozpuścić cały syf i nagar bez rozbiórki silnika ale i tak lepiej to zrobić na stole.
pzdr Fifi.
fifi nie jestem mechanikiem. :mrgreen:
Na tym filmiku ( http://www.youtube.com/watch?v=-FFIWtqU5Zc ) widać jak gosciu zdejmuje po prawej stronie cylindra taki dekielek. jest tam taka zawleczka jakby którą zdejmuje typo. Jak ja odkreciłem w swoim ten dekielek to tam nic nie ma sa tylko te 2 wejscia na srubki , ktore rowniez sa w tej yz na filmiku. ocb? :roll:
Tłok był wymieniany na jesieni, poprzedni własciciel pokazał kwitki , zawsze jest wieksze prawdopodobienstwo ze remont byl.

Macie jakieś pomysły ?

metalbeast
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 267
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 00:07
Motocykl: Kawsaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rm 125 - nie wkręca się

Post autor: metalbeast » pn, 9 mar 2009, 00:48

nie masz tam takiego cięgna które idzie w dół ? to ono steruje zaworem. Jeśli go nie masz to jest problem. Więcej niż do tego momentu nie grzebałem, więc pewnie ktoś ci dalej napisze co i jak. Ale do poprawnego działania musi być to cięgno zamontowane
BANDIT

tonku
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 167
Rejestracja: czw, 3 lip 2008, 15:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rm 125 - nie wkręca się

Post autor: tonku » pn, 9 mar 2009, 07:27

sprawdz jeszcze membrane(znajduje się w krućcu łączącym gaznik z cylindrem),załóż nową świece,jak to nie pomoże(a zawór wydechowy będzie ok) to stawiam na moduł.może ma ktoś w twojej okolicy taki sam motorek i zamienisz się na chwilke modułem by to sprawdzić.

Autor tematu
michalrm125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 9 gru 2008, 15:20
Motocykl: yzf
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rm 125 - nie wkręca się

Post autor: michalrm125 » pn, 9 mar 2009, 09:24

świeca była wymieniana pare razy , gaznik czyszczony dysze przedmuchane oraz zmniejszona dawnka paliwa na iglicy o 1 zabek bo wczesniej swiece zalewało.
Problem jest tego typu ze wkreca się ale nie ma takich obrotow jak powinna mieć.
jak odkrece gaznik to na co dokładnie zerknac w krućcu ssącym???
A gdy do modułu dostało się troche wody mogło cos poparpac??

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: rm 125 - nie wkręca się

Post autor: amator » pn, 9 mar 2009, 12:13

metalbeast pisze:nie masz tam takiego cięgna które idzie w dół ? to ono steruje zaworem. Jeśli go nie masz to jest problem. Więcej niż do tego momentu nie grzebałem, więc pewnie ktoś ci dalej napisze co i jak. Ale do poprawnego działania musi być to cięgno zamontowane
Oczywiście za wysokie obroty odpowiada zawór wydechowy . jeśli jest brak sterowania zaworem to on nie działa i stąd moto nie chodzi górą . zdejmij jeszcze cylinder i zobacz czy sam zawór jest w srodku :?:a jak jest to musi lekko chodzic . Sterowaniem zaworem wydechowym w większości moto zajmuje sie regulator obrotów napędzany bezpośrednio od wału korbowego, lub silnik elektryczny krokowy jak w honda cr250 od 2002r. wzwyż
tonku pisze:sprawdz jeszcze membrane(znajduje się w krućcu łączącym gaznik z cylindrem),załóż nową świece,jak to nie pomoże(a zawór wydechowy będzie ok) to stawiam na moduł.może ma ktoś w twojej okolicy taki sam motorek i zamienisz się na chwilke modułem by to sprawdzić.
membrana i jej ewentualne drobne uszkodzenie ( wyłamanie kawałka listka) odpowiada znowu za niskie obroty , cięzki palenie , przerywanie od dołu itp.
No świeca tez , elektryke odlóz na potem . pozdrawiam :drinkers:

Autor tematu
michalrm125
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 9 gru 2008, 15:20
Motocykl: yzf
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rm 125 - nie wkręca się

Post autor: michalrm125 » pn, 9 mar 2009, 12:57

Tzn powiem tak, wkrecac to się troche wkreca ale to jest tak , gdy stoje w miejscu przekrece manetke do konca i przytrzymam to nie ma tych obrotow maksymalnych tylko takjakby wył i miał ogreaniczenie. Sam nie wiem , za 2 dni jade oddac do mechanika więc jak cos sie wyjasni to dam znac. :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”