Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
maico
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: wt, 1 sty 2013, 11:50
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: maico » czw, 10 sty 2013, 18:57

Cześć Mam 15 lat 170 cm wzrostu i 55 kg. Aktualnie śmigam na dt80 [1 sezon] wiadomo nie jest to cross ale enduro. Przejechałam się raz czy dwa razy maico 250 [40 koni] było super.W nadchodzącym sezonie planuje przesiąść się na wyczynowego cross-a 125 typu rm, kx, cr
zastanawiam czy to dobra pojemność dla mnie czy możne lepiej 80? Będę nim jeździć po torze dla zabawy. Boje się najbardziej tego ze gdy będę jeździć nie będę mogla zapanować nad 125 i ze pójdę na kolo i się wywalę wiem co one potrafią [widziałam na youtube].
Technikę jazdy mam już opanowana na Yamaszce. Ewentualny remont nie sprawi kłopotu finansowego. Na strój mam przeznaczony inny budżet na motor chce wydać nie więcej niż 3000zł.Wiecie może ile pala takie motocykle przez 60min jazdy na średnim gazie? Nie wiem czy się wyrobie z kasa heh :D

a jaki model polecacie wiadomo każdy japoński to dobry rocznikowo tez nie chce kupować za starego.

z góry dzięki za odp
Ostatnio zmieniony sob, 12 sty 2013, 10:55 przez maico, łącznie zmieniany 1 raz.

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: tobiasz86 » pt, 11 sty 2013, 13:41

Proponował bym Ci raczej 125, lecz niestety twój budżet trochę niski, o ile może dało by się coś kupić to pewnie na start by trzeba było sporo gotówki, żeby to miało ręce i nogi. Może przemęcz jeszcze jeden sezon na dt i składaj kasę a na jesień poszukaj nowej maszyny, na koniec roku będą tańsze, wiosna się zbliża więc i sprzedawcy będą ceny windować.

Awatar użytkownika
drozdowski125
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 213
Rejestracja: sob, 26 lis 2011, 16:35
Motocykl: Yamaha Yz 125,Kawasaki Kxf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krzątka/Nowa Dęba
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: drozdowski125 » pt, 11 sty 2013, 14:44

Ja bym proponował Yamaha yz 85 albo 125 tylko za te 3000 zł to ciężko będzie coś fajnego kupić dobrego i w miarę młodego radził bym ci jeszcze pośmigać na dt i jak będziesz miała coś kasy więcej to wtedy sobie zmienisz moto na inne.

Pozdrawiam :D

ArtekSzef1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 49
Rejestracja: sob, 17 gru 2011, 11:18
Motocykl: rm 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krzyszkowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: ArtekSzef1 » pt, 11 sty 2013, 16:15

Witam polecił bym ci 125-tke ,ale napewno nie z tej kaśie, 5 tysięcy to min.
Jeśli nie masz tyle dochodów to szukaj np Rx lub Crm,pozdro. :D

4tSTUNT
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 254
Rejestracja: śr, 20 sty 2010, 20:57
Motocykl: KTM EXC 400
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie - DW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: 4tSTUNT » sob, 12 sty 2013, 12:45

w tej cenie ciężko ci będzie.Może dozbieraj pineiążki, kup strój i lataj tą dt'ką narazie. Wystaw ogłoszenie, sprzedaj ją i wtedy jak bd mieć koło 5k kup jakieś 125cc
http://polskajazda.pl/Motocykle/KTM/400-EXC/137075

http://www.bikepics.com/members/4tSTUNT/02400exc/


GG: 8976803

Skuter 50/80 4T --> Yamaha DT 125cc --> KTM EXC 400cc 2002r

Paskal
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: pt, 10 gru 2010, 11:18
Motocykl: suzuki rm 250 K5
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krasnystaw
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: Paskal » sob, 12 sty 2013, 13:41

taka 125cm za 5K będzie tyle samo warta co i za 3 :D i tak i tak się posypie wiadomo ze kupując ją będzie po remoncie i wgle doszykowana i super funkiel :D ale wszystko wyjdzie niestety juz w twoich rękach :D Polskie realia nie oszukujmy się :(


NIE ZNIECHĘCAM ALE I NIE ZACHECAM :(

Autor tematu
maico
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: wt, 1 sty 2013, 11:50
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: maico » pn, 14 sty 2013, 15:27

Dzięki za odpowiedzi.
Niestety nie będę już jeździć Yamaha, ponieważ za mało mi mocy, bo jeździć na pełnym gazie to źle dla motoru :D . Kupię jakiegoś japończyka zmieszczę się z kasa, bo już patrzałam na allegro. Jeżeli chodzi o remont to mój brat może ewentualnie naprawić motor w warsztacie samochodowym mojego taty, więc to nie problem.

struna
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 13:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: struna » wt, 15 sty 2013, 00:40

masz 170cm wzrostu, na 85 będzie ci ciężko. 85 jest po prostu za mała i źle będzie się rozkładał ciężar. Rozglądaj sie za 125cm

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: mbartekx88 » pt, 18 sty 2013, 19:47

Rozumiem cie w stu procentach, ja też musze się ten sezon przemęczyć jeszcze na 80ccm, w której odkręcenie gazu do maxa nie robi na mnie żadnego wrażenia. Ale wolę poczekać, pozbierać, popracować i kupić w sezonie 2014 zdrową setę za 8 tys (w której i tak prędzej czy później po zakupie czeka mnie remont).

Jak chcesz rozpocząć zabawę na wyczynowej japońskiej/austriackiej 125, to również wkraczasz w świat "wyczynowych" cen. Zestaw napędowy, korba, łożyska, tłoki to już nie będą ceny jak w Dt. Pytanie o spalanie w wyczynowej secie :shock: to tak jak byś się zapytała ile odrzutowiec litrów spala na godzinę, a ktoś by ci podał odpowiedz w tonach paliwa. Spalanie to jest nic, eksploatacja takiego sprzętu to są takie pieniądze, że spalanie i olej do mieszanki to są drobne.

Co do jazdy na pełnym gazie, ja się nie przejmuje leje mieszankę 1:30 i daję do oporu aż jęczy i prosi żebym przestał, tylko trzeba pilnować tłoka i luzu na korbie.
Moja rada szlifuj technikę na Dt a za rok odpowiedni kapitał i seta.

Paskal
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: pt, 10 gru 2010, 11:18
Motocykl: suzuki rm 250 K5
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krasnystaw
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: Paskal » pt, 18 sty 2013, 22:51

hahahaha z tym spalaniem w secie to nie przesadzaj :) widać nie miałeś sety a na forach każdy mówi ze 250cm 2T zbiornik wypala w 30min NIEMA TAKIEJ OPCJI !

na jednym zbiorniku w dobrym terenie (nie miasto i proste drogi) wystarczająco się zmęczysz rozumie ze masz może porównanie ze swojej szosowej 80cm która przy wyczynie nie pali nic ! ale tez nic nie robi :D 40kM ze 125cm z samego powietrza się nie weźmie :D

zgodzę się jedynie do kosztów napraw,czasów wymian czy eksploatacji :P są kozackie :D:D

Autor tematu
maico
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: wt, 1 sty 2013, 11:50
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: maico » sob, 19 sty 2013, 18:45

Hm... Macie racje z tymi kosztami jakie beda mnie czekac hehe. :-) Wiem ze to drogi sport ale coz jak chce sie jezdzic. Nie chce kupowac motoru za 5000zl, poniewaz za tyle kupuje sie motor dla rocznika mi wystarczy 94. Jezdzi prawie tak samo jak inne a kupisz za pare tysiecy mniej liczac sie z tym ze jaki nie kupisz to do naprawy. Ostatnio znalazlam na allegro suzuki rm125 (czerwona ale to nic) 1998r. za 2700zl w mojej okolicy (nie jechalam obejzec ale ladny na zdj.). Nie zgadzam sie z wami zeby przeznaczyc na motor az tyle kasy, ja wole szukac nawet ponizej 3000zl bo wiem ze bede musiala od razu po kupnie remontowac i wydawac niewiadomo ile kasy. No owszem gdybym miala tyle kasy co wy to kupilabym bym za tyle ale nie mam bo nie jestem az taka bogata, nie zarabiam wiec nie mam, a rodzice nie maja kasy zeby dac od tak na motor. Jedynym moim fundatorem jest moj brat ktory mi sie dolozy. Dzieki za odp. Lwów
PS: sory ze taka dluga odpowiedz

iMiron
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: czw, 26 lis 2009, 19:33
Motocykl: cr125r '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: iMiron » sob, 19 sty 2013, 20:30

Witaj. Uwierz że nie wszyscy wyjeżdżają tutaj co tydzień innym sprzętem z "salónu" i nie mają za dużo kasy :wink: .Jedynie chcą Ci dobrze doradzić. Bo kupowanie motocykla na siłę zwykle kończy się później jedynie żałowaniem tego zakupu. Suzuki które znalazłaś (nie mówię że na pewno) możliwe że miało wałek na roczniku i było tykającą bombą, jak to zazwyczaj bywa przy tego typu "okazjach". Do wszystkiego trzeba podejść na spokojnie i z chłodną głową. Ja na Twoim miejscu przemęczyłbym się jeszcze ten sezon na dt i kupił coś sensowniejszego. Możesz posłuchać lub nie, ale większość użytkowników kilka sprzętów już miała i wiedzą jak to wygląda :)

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”