Co sądzicie o Huski?

Awatar użytkownika
Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Styl jazdy: Motocross
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » pt, 29 gru 2006, 19:04

w DT 125 jest takie cudo i moj kolega ma nawet w mtx 125 z 86 roku
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

Awatar użytkownika
yogi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Kontakt:

Post autor: yogi » sob, 30 gru 2006, 16:11

w suzie dr350 o ile dobrze pamiętam też są smarowniczki.

Awatar użytkownika
Autor tematu
grzesiek3210
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: Suzuki RM 250 K9
Kontakt:

Post autor: grzesiek3210 » czw, 8 lut 2007, 01:38

Żeby nie zakładać setek podobnych wątków to zadam pytanie.Czy nie wiecie coś na temat (......) wadliwych starterów(kopniaków) w husqvarnie (WR 250 z 2000r)?Nie wiem czy to tylko u mnie taki nie fart czy ten typ tak ma.Miałem założony oryginalny starter i po pewnym czasie urwał się przegub ten który nachodzi na frez...myślę sobie SPOKO,ZMĘCZENIE materiału.Pospawałem ten przegub i wrzuciłem na czarną godzinę do szafki.Mam drugi sprzęt w częściach tylko że z 98roku.Wziąłem sobie ze starego starter i wszystko było ładnie pięknie do dzisiaj... po 2 wyjazdach urwały się aluminiowe uszka przez które przechodzi sworzeń łączący z przegubem...oczywiście z dwóch udało zrobić mi się jeden ale ma tą wadę że jest wyrobione gniazdo i wypada śrut który powinien blokować przed przypadkowym otwarciem.Co gorsza cena nowego startera który chyba występuje wyłącznie jako oryginał wynosi JEDYNE 480zł(no tam jakiś rabacik doleci ale i tak grubo za 400zł).Motocykl pali z pierwszego...jak zimny po powiedzmy 2 tygodniach to z czwartego także dużo razy się nie ukopię.Oglądając oferty na allegro motocykli HUSQVARNA zauważyłem że zdarza się że jest napisane BRAK KOPACZKI albo USZKODZONA,albo nie piszą a widać że jest sam frez a startera brak. I dlatego moje pytanie czy wszystkim się tak rwą czy macie jakieś patenty(istnieją zamienniki?) bo jeżeli to taki chodliwy towar to czemu nie ma zamiennika?

Awatar użytkownika
gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!

Post autor: gajowy » czw, 8 lut 2007, 07:31

Jest to ból husqvarów o którym słyszałem, i który widziałem w paru sztukach, nie tylko w WR250-wydaje mi się że wynika z tego, że nie można dopuscic do tego by powstał za duży luz między wajchą a tym uszkiem. Wtedy robią się te cyrki z urywaniem dźwigni, przez udarowe obciazenia na za dużym luzie.
Wiedząc o tym ze i u mnie ten luz jest spory, od razu chwyciłem rozwiertak w rękę, zatulejowałem gatunkową stalą, plus nowy sworzeń też z gatunkowej. W sworzniu który łączy obie części, zrobiłem smarowniczkę z kanałkiem smarowym który wcelowuje smar w tulejkę (tą pomiędzy tymi uszkami). Mam nadzieję, że przedluzy to zywot kopniaka. To tyle co mogę C pomóc. Mam taką nadzieję-dobra stal, to jednak stal, plus smarowanie, oby pomogło.
P.S: jakbyś był już desperados, to fabryczną, nową wajchę od kopniaka oddam Ci za 330 PLN. W połowie lutego mam dostawę części, mogę dorzucić do zamówienia.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

Awatar użytkownika
Autor tematu
grzesiek3210
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Kontakt:

Post autor: grzesiek3210 » pt, 9 lut 2007, 09:15

Sorki że tak późno się odzywam.Właśnie też myślałem że to może być wina luzu i teraz go skasowałem że mam bardzo maleńki.Dzięki bardzo za info co do ceny nowego.Teraz mam bardzo dużo wydatków i muszę trochę przystopować ale na pewno się odezwę w tej sprawie jeszcze.A tak na marginesie, masz możliwość sprzedaży części do husky?Ciężka sprawa z takimi typowymi częściami które nadają się tylko do Husqvarny, do Japończyka występują tuningowe zamienniki a z Husqvarną jest już problem.Nawet wchodząc na allegro to części jak na lekarstwo.Ostatnim ratunkiem zawsze jest telefon do Zycha...no ale wiadomo w oryginale nie zawsze jest miło usłyszeć cenę:).Jeszcze raz dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Pablo07
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Kontakt:

Post autor: Pablo07 » pt, 9 lut 2007, 17:17

możesz Zycha zapytać o używana część bo też takie posiada (w dobrym stanie) z tego co się orientuje.
2stroke... Yz....

Awatar użytkownika
Autor tematu
grzesiek3210
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Kontakt:

Post autor: grzesiek3210 » pt, 9 lut 2007, 18:46

Koledzy, wielkie dzięki za pomoc.Dobrze że jest ktoś co może zawsze coś podpowiedzieć.

Awatar użytkownika
Damianmx
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: CRF 250 '07

Post autor: Damianmx » ndz, 29 kwie 2007, 22:08

witam

od niedawano jestem posiadaczem huski wr 125, macie jakies spostrzezenia(opinie) co do tego motocykla?

Awatar użytkownika
gzybek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Kontakt:

Post autor: gzybek » pt, 11 maja 2007, 00:53

witam

ja tez jestem posiadaczem huski wr 250 96r. jak narazie wymiemilem w zeszlym sezonie tlok i zrobilem tuleje i od tamtego sezonu jak dotad zadnych awarii. zobaczymy jak pojezdze wiecej....narazie oswajalem sie z nia bo po otwarciu zaworu...ci co maja to wiedza :) :) :)
Husqvarna Wr 250 96r,
Mz Etz 251.

Awatar użytkownika
lukas1833
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Kontakt:

husky na cross country

Post autor: lukas1833 » pt, 11 maja 2007, 12:42

Po przeczytaniu całego tematu zobaczyłem żeczy w stylu husky jest mało popularna itp. Ja z tym zgodzć sie nie moge. Jeżdże i narazie oglądam :D rajdy cross-country w rejonie woj. małopolskiedgo i okolicach i z moich obserwacji przeważają KTM I YAMAHA ale zaraz po nich jeżdzi najwięceh HUSQVARN i myśle że są to bardzo dobre motorki. Słyszałem kilka razy opinie mechaników o silnikach że mają podobną budowę KTM I HUSQVARNA niemówię dokładnie oo jakichś modelach ale chodzi mi o jakieś starsze roczniki. Ale ja o awaryjnościach nie słyszałem większych i mam zamiar kupić husqe :D
Co mnie nie zniszczy to wzmocni.

Awatar użytkownika
patefon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: husqvarna tc 610

Re: Co sądzicie o Huski?

Post autor: patefon » śr, 20 lut 2008, 22:13

Te wasze japończyki są do :butthead: .Husqvarna produkuje motocykle od 1904 roku a od 1964 wyłącznie motocykle krosowe i enduro.Ja mam TC 610 z 1991 roku , ma super elastyczny silnik i do tego nie wysilony, zawieche marzocchi ,tył wp z pełna regulacją, moto waży 118 kilo i jest naprawde poreczne i zwrotne-szczególnie w zakrętach.Za wadę uważam brak pompy oleju i filtra oleju. Korpus silnika jest ze stopów magnezu co daje lekką konstrukcje ,która dobrze odprowadza ciepło. Konstrukcja silnika jest prostsza od budowy cepa :mrgreen: . Części zamienne sa dosyć drogie, ale jest coraz wiecej używanych i zamienników. W starszych modelach 1990-1998 trzeba czesto wymieniac olej - co 5 motogodzin. Generalnie jest to marka z wieloletnia tradycją i sukcesami w zawodach enduro-cross.

http://www.husqvarnaracingclub.cz
http://www.husqvarna-motorrad.de
http://www.husky.com.au
http://www.huskyclub.com

Na tych stronach znajdziecie manuale i wszystkie cześci oraz instrukcje obsługi do husqvarn.POZDRO :drinkers: :weedman: :rolleyes: :partyman: :vom:
patefonhttp://img507.imageshack.us/img507/9853/husqvarna610tc001ne7.jpg

Awatar użytkownika
tyski
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: ...
Kontakt:

Re: Co sądzicie o Huski?

Post autor: tyski » czw, 1 maja 2008, 22:21

Husqvarny to jedne z lepszych motorków ,jakość podobna do ktm ... silniki bardzo zywotne i jezeli spełnia sie wymagania producentów co do eksploatacji to bedą długo słuzyły... mOj pierwszy motor to 125 husqv z 96' i był to niezawodny sprzet ... nie bede europy porównywał do azji bo to niema sensu , kazdy ma swoje zdanie...

Nowe huski sa bardzo bogato wposazone w standardzie np. hydraulizne sprzegło tak jak w kacie :D

popieram zdanie patefona moze nie w pełni ale jestem za :D
ENDURO jako zywioł pobierający w życiu bohaterów litry oktanów ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Husqvarna”