Jakie dokładne rozmiary - buty i kask

Autor tematu
klonMX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pn, 20 kwie 2009, 08:03
Motocykl: YAMAHA YZ450f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jakie dokładne rozmiary - buty i kask

Post autor: klonMX » pn, 11 maja 2009, 09:33

Witam wszystkich jestem tu nowy wiec sory jak coś palne.

Chce kupic sobie buty i kask. Jak wiadomo z internetu bedzie taniej ale nie wiem jak to jest z tymi romiarami wiec pomóżcie . Z butów bede chciał kupic alpiny tech 7 lub 10 a kask najprawdopodobnie airoh i jeśli ktoś coś wie czy rozmiary podawane na opisach są prawdziwe czy to troche zaokraglone. Raz mierzyłem 2 kaski jeden był XL a dugi XXL i obydwa były dobre wiec sam już niewiem . A ijak to jest z butami romiary takie same jak w butach codziennego użytku. Ok troche zamonciłem ale jeśli ktoś mi podpowie jaki romiar mam wybrać to z góry dzieki.

moje wymiary:
obwód głowy 62 cm (pytanie brać rozmiar XL 61-62 czy może XXL 63 w góre chodzi mi o airohy)
nr buta 45 EUR 10 UK (pytanie jaki romiar alpin tech lub 10)

mam nadzieje że pomożecie bo jeśli nie to bede musiał coś w sklepie wypruć

pozdro

Adziowy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 49
Rejestracja: czw, 18 wrz 2008, 14:56
Motocykl: Honda Cr 125, Suzuki LTZ 400
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie dokładne rozmiary.Buty i kask.

Post autor: Adziowy » pn, 11 maja 2009, 16:51

kasku lepiej mniejszy (XL) bo i tak pianka sie troche ubije od potu itd :drinkers:

a buty to najlepiej wziasc rozmiar wieksze bo i tak tego się zbytnio nie odczuwa,

Jak co to jeszcze możesz napisac do sprzedawcy zeby ci zmierzyl dlugosc wkladki i porownasz ze swoim w bucie :D :drinkers:

coobah
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: czw, 4 cze 2009, 13:07
Motocykl: to fajna rzecz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Transplantacja
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie dokładne rozmiary.Buty i kask.

Post autor: coobah » wt, 16 cze 2009, 20:56

Dziendoberek!

Pozwol, ze podlacze sie do tematu...
Rowniez zoltodziob totalny - mam od tygodnia moto.
Chce kupic pierwsze buty i pojawilo sie pare pytan:

1. Nosze buty 43 (normalnych marek, bo jak "noname" to czasem 44 trzeba kupic). Rowniez pewnie skorzystam z internetu. Ogolnie wachalem sie pomiedzy 10 i 11.
Bylem dzis w okolicznym sklepie i mierzylem Tech 3 (tak na probe) - 11 jest luznawa (chyba troszke za bardzo), a 10tka normalnie na dlugosc jak znalazl - wrecz dopasowany ideal - niestety (standardowo w przypadku moich szerokich stop) jak stane na nich stabilnie, cisna mnie troszke, ale troszke w boki stop.
Pytanie teraz czy ow lekki ucisk raczej sie rozejdzie i zaniknie, czy raczej wcale nie a po dluzszej jezdie bedzie sie tyko nasilal?
2. Wiem, ze to abstrakcyjne pytanie, ale czy wie ktos moze jak sie ma rozmiarowka Alpinestar do rozmiarowki Fox'a? Pewnie na Foxa Comp5 sie zdecyduje - jest tani, a wersja "Sin City" fajnie wyglada.
3. (lekki off-top) Pomyslalem sobie, ze skoro moto stare (93) i w ogole amatora totalna, na pierwsze buty wezme cos taniego, ale moze jednak jestem w bledzie i moze jednak wlasnie buty to zawsze warto kupic dobre? Czy warto dokladac do butow z zawiasem w moim przypadku?

Nie wiem czy ma to wielkie znaczenie, ale jezdzil bede tylko hobbystycznie (raczej po torze- bo lasow troche brak) - pewnie okolo trzech, moze pieciu godzin tygodniowo

Adziowy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 49
Rejestracja: czw, 18 wrz 2008, 14:56
Motocykl: Honda Cr 125, Suzuki LTZ 400
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie dokładne rozmiary - buty i kask

Post autor: Adziowy » wt, 16 cze 2009, 22:59

1. Buty crossowe ci sie nie rozejda
3. A jak se polamiesz gire amatorsko czy profesjonalnie to nie ma znaczenia, bo i tak masz zlamana.

coobah
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: czw, 4 cze 2009, 13:07
Motocykl: to fajna rzecz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Transplantacja
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie dokładne rozmiary - buty i kask

Post autor: coobah » wt, 16 cze 2009, 23:09

Hmmmm... tak sie zastanawiam - absolutnie no offense - rozwiej prosze moje watpliwosci...

Sugerujesz, ze taki tanszy Fox Comp5 bedzie mniej bezpieczny on takiego np. Crossfire?
Czy moze jednak roznica bedzie zauwazalna raczej tylko w wygladzie, wykonaniu, trwalosci tudziez komforcie?

Adziowy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 49
Rejestracja: czw, 18 wrz 2008, 14:56
Motocykl: Honda Cr 125, Suzuki LTZ 400
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie dokładne rozmiary - buty i kask

Post autor: Adziowy » śr, 17 cze 2009, 00:52

Tu cie nie poratuje ale na pewno komfort lepszy, myslalem ze buty amatorskie to chcesz kupic takie bardziej szosowe ;P ale na buty nie powinienes wydac mniej niz 450 bo tansze to sa jaja i klamki odpadaja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”