Ceny w USA

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
pawlo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 144
Rejestracja: śr, 21 maja 2008, 12:12
Motocykl: GAS GAS TxT 280 pro
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: ok Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: pawlo » pn, 18 sie 2008, 21:10

ravwen pisze:mógbłby mi ktoś wytłumaczyć jak zapłacić za towar w stanach ?? aby zapłacić musze mieć karte kredytową albo karte wirtualną czy też moge zapłacić jakoś np e-przelewem czyli poprzez konto internetowe??
jak bedziesz placił przez konto napewno bank naliczy prowizje w pko jest ok 30 zl najlepiej jest przez peypal zero prowizji
People coming, people going, people born to die, Don't ask me, because I don't know why

MX_Bartek
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 518
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 22:24
Motocykl: KTM 250 SXF '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: MX_Bartek » wt, 19 sie 2008, 17:32

a jak płacę paypalem w innej walucie, to oni przeliczą tą sumę na złotówki i ściągną mi z karty kredytowej?

zorak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pt, 28 lis 2008, 15:02
Motocykl: RM250Z '04
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: dolnośląskie/Świerzawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: zorak » wt, 2 gru 2008, 14:06

potrzebowałem pompę hamulcową do YZ250 i w polsce za używkę wołali 250zł. W stanach mam kolegę który mi przysłał (wszystko nowe): pompę, przewody, zbiorniczek, kompletny tylni zacisk z prowadzeniem i klockami, prowadzenie łańcucha wraz z mocowanie i razem z przesyłka wyniosło mnie to 108 $ przy kursie jaki był 2,20zł a było to jakieś pół roku wstecz. Niestety banki w tym PKO biorą cholernie dużą prowizję :(
Ja na paczkę samolotem czekałem ok tygodnia, morska była by dłużej ale za to taniej.
Nowa YZ250 z roku 2007 przy kursie jaki był wtedy czyli 2,20 zł po przeliczeniu kosztowała 10.900 zł ;)

Blazejofo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: ndz, 9 lis 2008, 22:35
Motocykl: Yz250F 2009
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa/ Łódz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

cylinder kx 125 05

Post autor: Blazejofo » ndz, 19 kwie 2009, 11:16

Witam mam pytanie w jaki sposób wy zamawiacie części ze stanów zjednoczonych jak wiadomo tam są dużo tańsze, chciał bym kupić cylinder i potrzebuje się dowiedzieć jakie są koszta tego łącznie z przesyłką. Skąd to zamawiacie z jakiś portali internetowych ebay czy macie jakis znajomych którzy wam to tam załatwiają, jakie są koszty przesyłki i jak długo ona trwa. Pozdrawiam.

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cylinder kx 125 05

Post autor: WLD_Wlodi » ndz, 19 kwie 2009, 18:52

Blazejofo pisze:Witam mam pytanie w jaki sposób wy zamawiacie części ze stanów zjednoczonych jak wiadomo tam są dużo tańsze, chciał bym kupić cylinder i potrzebuje się dowiedzieć jakie są koszta tego łącznie z przesyłką. Skąd to zamawiacie z jakiś portali internetowych ebay czy macie jakis znajomych którzy wam to tam załatwiają, jakie są koszty przesyłki i jak długo ona trwa. Pozdrawiam.
Wysyłka ok $25 polamerem, jednak amerykańce korzystają też z innych Firm, gdzie ceny dochodzą do ok $50. Wysyłka samolotem - 2 tyg. Statkiem - 8 tyg.

ktm_Martin_sx_125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 106
Rejestracja: pt, 26 gru 2008, 10:48
Motocykl: Yamaha yz250f' 08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tuczno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: ktm_Martin_sx_125 » ndz, 19 kwie 2009, 20:25

A skąd to kupujecie? Ja bym potrzebował tłok, czarne plastiki i czarną okleinę to mojego ktm'a :D

Blazejofo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: ndz, 9 lis 2008, 22:35
Motocykl: Yz250F 2009
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa/ Łódz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Blazejofo » ndz, 19 kwie 2009, 20:56

Ja był bym chętny kupić cały cylinder plus głowica, jest ktos w stanie to załatwic za cene tansza nic w PL?

tomekcrf250x
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 26
Rejestracja: wt, 3 lut 2009, 18:54
Motocykl: CRF 250X
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: tomekcrf250x » ndz, 19 kwie 2009, 20:58

Ale przy takim kursie dolara zakupy w stanach nie sa zbytnio opłacalne , Ale jesli cena dolca spadnei do 3 pln i mniej wtedy juz mozna ciagnąc rzeczy z tamtąd. Ja swoja maszyne kupiłem wlasnie ze stanów wtedy dolec stało 2.20 tak ze sie bardzo opłacało . Wtedy mozna było wszystko ciągnąc cos ie dało , zreszta duuuzo ludzi robiło wtedy zakupy. Słyszałem od znajomego ze on kupje ubrania ze stanów z tego w zgledu ze wtedy ma pewnosc ze to jest oryginał i jakośc oryginału jest nieprównywalna z tym co u nas sprzedają. Ja tez kupiłem ubranie , ale nie moge za bardzo na ten temat si eywpowiedizec poniewaz to moje pierwsze ubranie na moto i wogóle pierwszy moto , wiec jesli bede miał porównanie z czyms innym to sie wypowiem .:):)



Ale sie rozpisałem :lol: :lol:

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: WLD_Wlodi » ndz, 19 kwie 2009, 21:44

Blazejofo pisze:Ja był bym chętny kupić cały cylinder plus głowica, jest ktos w stanie to załatwic za cene tansza nic w PL?
Przykład:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Yamaha-O ... ccessories
Cena: US $339.99 + $25 wysyłka = 364.99 * 3.27 = 1193,51 zł.

Mógłbym Ci to pomóc ściągnąć do PL, tylko że wg mnie jest to nieopłacalne. Jak dolar był po 2,50 to tak.

A skąd to kupujecie? Ja bym potrzebował tłok, czarne plastiki i czarną okleinę to mojego ktm'a :D
Czarne plastiki kupisz w PL za ok 400zł - komplet.
Czarna okleina - 350zł z UK(ebay.co.uk i wpisz "SX graphic".)

Dawid_tc450
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 223
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 15:17
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Dawid_tc450 » pn, 27 lip 2009, 22:45

Witam potrzebuje inf na temat sprowadzenia motocykli z USA lub Canada.Mam ludzi w kanadzie ktorzy moga mi kupic i wysłac motocykl do pl. Interesuje mnie czy jesli by np oni kupili motocykl w usa to musza placic jakis podatek czy cos???Interesuje mnie wszystko n ten temat jakie sa opłaty ile kosztuje wysyłka czy np moga mi wysłac motocyk jako uzywke aby nie placic az tak duzego cła i vatu??prosze o jakies inf

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: WLD_Wlodi » pn, 27 lip 2009, 23:35

Dawid_tc450 pisze:Witam potrzebuje inf na temat sprowadzenia motocykli z USA lub Canada.Mam ludzi w kanadzie ktorzy moga mi kupic i wysłac motocykl do pl. Interesuje mnie czy jesli by np oni kupili motocykl w usa to musza placic jakis podatek czy cos???Interesuje mnie wszystko n ten temat jakie sa opłaty ile kosztuje wysyłka czy np moga mi wysłac motocyk jako uzywke aby nie placic az tak duzego cła i vatu??prosze o jakies inf

Wysylka polamerem ok 1,5 tys zl(wynajmujesz miejsce w kontenerze).
Placisz normalnie clo i vat.
Jesli bylby to motocykl uzywany, to mozna napisac mniejsza kwote, wtedy bys placil mniej cla i vatu, a z nowym to nie wiem...

Dawid_tc450
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 223
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 15:17
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Ceny w USA

Post autor: Dawid_tc450 » pn, 27 lip 2009, 23:44

Z tego co sieteraz dowiedzialem przesylka 300 dolcow czyli jakies 1000 zl motocykl bylby nowy ale ci co mi go wysla sprzedadza mi jako uzywany wiec mogliby zanizyc wartosc bo jak oni to sprawdza.to bym zaplacil vat 22 i 3,5 akcyzy plus przesylka to i tak bardziej by sie oplacalo niz w pl.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”