Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

HATECORE
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 02:37
Motocykl: czerwona ćwiara
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: HATECORE » śr, 11 mar 2009, 18:14

moje zdanie na temat oneili jest podobne, bardzo słabe buty, mało wytrzymałe,nie cały sezon purywały mi sie klamry, podeszwa starta mocno, a ostatnio chciałem otrzepać buty z błota i połamały mi się te wszystkie elementy ochronne , te plastikowe , wiecej nie kupie tej marki, właśnie zamówiłem sobie oxtary , jak przetestuje to napisze coso nich.

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: ecik » śr, 11 mar 2009, 18:18

HATECORE a o jakim modelu O'neala mówisz?? O tym co wyżej w aukcji napisane czy te O'neal Clutch?? Bo teraz będzie bracholek kupował i właśnie myśli o O'neal Clutch.

HATECORE
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 02:37
Motocykl: czerwona ćwiara
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: HATECORE » śr, 11 mar 2009, 19:02

nie ja mam model oneal M 720 całe ze skóry , to jakis starszy model ze stanów

ktm_Martin_sx_125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 106
Rejestracja: pt, 26 gru 2008, 10:48
Motocykl: Yamaha yz250f' 08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tuczno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: ktm_Martin_sx_125 » śr, 11 mar 2009, 19:37

No a co sądzicie o tych NO FEAR ATTACK ? Bo cena przystępna i myśle że trzeba wkońcu zainwestować w buty, a za wielkiego funduszu to nie mam.

kawasaki kx 250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: śr, 24 gru 2008, 19:03
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: kawasaki kx 250 » ndz, 15 mar 2009, 12:23

witam wszystkich co sądzicie o butach ANSWER FAZER możecie mi o nich troche powiedzieć czy są dobre na enduro i małe skoki?!


z góry dziękuje!

lukasz_eu
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 23:35
Motocykl: KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: lukasz_eu » śr, 18 mar 2009, 20:01

Niedawno kupiłem buty Axo boxer.
W mojej opinii są wygodne (trochę trzeba rozchodzić żeby dało się zgiąć trochę nogę w kostce)
Co do przemakania po kąpieli w głębszych kałużach robi się lekko wilgotno ale woda mi w nich nie chlupała.
W mojej opinii dobry wybór na pierwsze buty.
Do trwałości się nie wypowiem z własnych doświadczeń ale słyszałem dużo pozytywnych opinii.

marekkrk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: śr, 26 kwie 2006, 22:56
Motocykl: KTM EXC-F 350 2015
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: marekkrk » ndz, 22 mar 2009, 06:38

z kumpen butów jest jak z kupnem każdej rzeczy.
co tanie, to drogie.
testowałem kilka "wynalazków" w moim życiu. rok temu odżałowałem ponad 1000 zł i kupiłem alpinestars tech 8.
i powiem jedno.
to jest BUT a nie BUCIK
rewelacyjnie odszyty (w chorwacji, a nie w chinach), bardzo trwały, super wygodny mimo bardzo dużej ilości plastiku i dosyć dobrze radzi sobie z wodą.

jak ktoś ma 500-600 zł na buty, lepiej poszukać renomowanej firmy niż bawić się w jakieś wynalazki które po roku jazdy się rozlecą.

Marek

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: Mateusz_MX » ndz, 22 mar 2009, 09:54

Forma - super jakość w stosunki do ceny. Gorąco polecam!
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

metalbeast
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 267
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 00:07
Motocykl: Kawsaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: metalbeast » pn, 23 mar 2009, 14:39

dziś dostałem moje nowe NO FEAR ATTACK, o które pytałem wcześniej. Dobrze że wziąłem rozmiar 45, bo na te buciska trzeba brać poprawkę. Te są na styk a i w niektorych miejscach dociskają stopę. Można sobie je wyregulować na klamrach. Wbrew temu co niektórzy piszą, takie buty wcale jakoś tragicznie sztywne nie są.
Ja od zawsze nosze glany i jestem przyzwyczajony do masy dookoła stopy. Owszem, mam teraz problem jak zmienić bieg :shock: nie wiem jak wy to robicie, ale na chwilę obecną szybkie manipulowanie przy biegach odpada. W ogóle nie da sie palcami ruszyć i chyba cała stopą bedzie trzeba. Plus jest taki, że nie zdążyłem się przyzwyczaić do jazdy bez takich butów, wiec bedę sie uczył od razu w nich.

Co do samych butów, to to najtańszy model jest, ale jakoś nie odbiega od tego co ogladałem w sklepie. Może po dłuższej eksploatacji, ale wykonanie wydaje się solidne i na pierwsze buty to dobry wybór. Myślałem jeszcze nad AXO BOXER, ale wybrałem w/w chyba tylko ze względu na wygląd. Ale nie ma się co oszukiwać, bo wystarczy popatrzec na te najtansze formy, axo, fly-e, no feary i widać że to chyba wszystko w jednej fabryce klepią bo wzór aż nadto podobny. CHyba któś wyżej pisał że w tych najtańszych to prawie jedno i to samo. Ale nie jest źle. Po bokach prawdziwa skóra, ochrona kostki jest, od wewnątrz jakiś plastik. Klamry chodzą sprawnie... zobaczymy jak bedzie.

Jak ktoś chce coś dokładniej wiedzieć na temat budowy to podpowiem, mam je pod ręką.
BANDIT

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: WLD_Wlodi » pn, 23 mar 2009, 16:36

Owszem, mam teraz problem jak zmienić bieg :shock: nie wiem jak wy to robicie, ale na chwilę obecną szybkie manipulowanie przy biegach odpada. W ogóle nie da sie palcami ruszyć i chyba cała stopą bedzie trzeba. Plus jest taki, że nie zdążyłem się przyzwyczaić do jazdy bez takich butów, wiec bedę sie uczył od razu w nich.
Przyzwyczaisz się :mrgreen: O zmianie biegów palcami nie ma mowy, większość robi to całym butem. Polataj troche i potem ewentualnie ustaw sobie dźwignie zmiany biegów pod siebie.

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: ecik » pn, 23 mar 2009, 17:05

WLD_Wlodi pisze:
Owszem, mam teraz problem jak zmienić bieg :shock: nie wiem jak wy to robicie, ale na chwilę obecną szybkie manipulowanie przy biegach odpada. W ogóle nie da sie palcami ruszyć i chyba cała stopą bedzie trzeba. Plus jest taki, że nie zdążyłem się przyzwyczaić do jazdy bez takich butów, wiec bedę sie uczył od razu w nich.
Przyzwyczaisz się :mrgreen: O zmianie biegów palcami nie ma mowy, większość robi to całym butem. Polataj troche i potem ewentualnie ustaw sobie dźwignie zmiany biegów pod siebie.
yyyy? Buty muszą się dopasować, ułożyć i później się rozruszają więc będziesz mógł zginać. Będzie można zmieniać biegi normalnie.
Koniec Off topika :>

darq
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: sob, 19 kwie 2008, 14:44
Motocykl: yz250f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na crossa - co kupić, porady i opinie

Post autor: darq » czw, 26 mar 2009, 16:19

tak czytam i czytam ten dlugi temat i wsumie to nic z neigo nie wynika:) ja w tym tygodniu mam zamiar kupic forma dominator compy i mam w zwiazku z tym pytanie, bo w sklepie "jakims tam" pan ktory mial alpinestar powiedzial mi ze tech3 jest o wiele lepsze niz forma dominator i nie ma wogole co tego porownywac a moje odczucia sa zupelnie inne...
co o tym myslicie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obuwie”