O KTMach

MX_Bartek
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 518
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 22:24
Motocykl: KTM 250 SXF '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: O KTMach

Post autor: MX_Bartek » wt, 19 sie 2008, 21:43

dzięki :wink:

Radosny
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 16 lip 2006, 00:16
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: O KTMach

Post autor: Radosny » wt, 19 sie 2008, 21:58

Ooo, to bardzo interesujące. Chętnie posłucham dlaczego należy wymieniać metalowo-plastikowe sitka i to jeszcze co drugą wymiane oleju.
KTM 450 EXC Racing '05
KTM 530 EXC Six Days '09 :) :) :)

3ndriu199
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: ndz, 1 cze 2008, 18:57
Motocykl: KTM 250 EXC `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: O KTMach

Post autor: 3ndriu199 » sob, 30 sie 2008, 10:18

Siemacie!
Ja jeździłem na KTMie 250 EXC z 2008 roku. Niestety rozwaliłem się i koniec z jazdy puki co :P

Użytkowałem go od kwietnia do lipca. Startowałem na nim sobie w Pucharze PZM Enduro/Cross Country
Tłok do wymiany tak ~25 mH no i wymiana oleju w skrzyni i to wszystko.

Podoba mi się w nim to że ma crossową charakterystykę silnika bardzo fajnie się nim jeździ górą no i ma ten błysk:D
Ale ma także dobry dół. Osobiście uważam że można tym motocyklem wszystko :]

Także bardzo go polecam :wink:

dasibe
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 210
Rejestracja: wt, 18 wrz 2007, 09:39
Motocykl: Japońska seta !
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: O KTMach

Post autor: dasibe » pt, 26 wrz 2008, 22:25

Cześć
Chciałbym odświrzyć temat o KTM-ie 125 2007 rok czy naprawde warto zainwestować w ten sprzęt? Po uwagę biore także yz 125 2006 i teraz mam dylemat ... Będę wdzieczny jeżeli uzyskam inf o eksplatacji-częściach na temat KTM-a !
Dzięki i pozdro!

Radosny
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 16 lip 2006, 00:16
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: O KTMach

Post autor: Radosny » sob, 27 wrz 2008, 01:39

W każdy współczesny sprzęt warto zainwestować, bo jakość dzisiejszych maszyn jest absolutnie porównywalna, wszelakie różnice to niuanse. Wszystko zalezy od osobistych preferencji. A to jak się będzie sprzęt sprawował zależy tylko i wyłącznie od dbałości użytkownika, jego sposobu jazdy i regularnej obsługi serwisowej. Niech ten temat pozostanie miejscem na konkretne uwagi i pytania dotyczących Pomarańczowych a nie rozważaniem czy Yamaha w białych plastikach i czarnym deklem jest lepszejsza o KTM'a w plastikach pomarańczowych z deklem srebrnym....... 8)
KTM 450 EXC Racing '05
KTM 530 EXC Six Days '09 :) :) :)

Camaro
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 172
Rejestracja: śr, 12 mar 2008, 06:32
Motocykl: KTM 250 SXF
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: O KTMach

Post autor: Camaro » sob, 27 wrz 2008, 08:22

no dobrze dobrze ...... bo mój temat z tłumikami został olany ... więc może tu napiszę ..... poszukuję w miarę taniego .... i dobrego tłumika z kolektorem do KTM 250 EXCF ..... mam orginalny .... ale wydaje mi się że nadszedł czas na zmianę ....

nie ma problemu dla mnie ze sprowadzeniem z zagranicy ... tylko pierw trzeba wiedzieć co się chce ... no właśnie ...a ja do końca nie wiem co chce....


!!! Metallica + motocross = orgazm !!!

Radosny
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 16 lip 2006, 00:16
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: O KTMach

Post autor: Radosny » sob, 27 wrz 2008, 22:40

Z ostatnich doświadczeń:
-w 450-tce mam kompletny racingowy układ Higashi - zalety: bardzo wytrzymała rura i tłumik na uszkodzenia podczas upadków, wąski i lekki tłumik, rewelacyjna cena, bardzo przyzwoite wykonanie ; wady: masakrycznie głośny, brak db killera, nitowany tłumik więc utrudniona wymiana waty

-w 530-tce mam samą koncówe endurową Akrapowica - zalety: zajebiście niska waga, wyważony poziom głośności, szybko instalowany db killer, doskonałe wykonanie ; wady: MASAKRYCZNA CENA, logo wykonane z gównianej tandetnej naklejki, za duże gabaryty, nitowany


Jednak nic nie przebije najwspanialszych wydechów z jednego z moich wcześniejszych motocykli - dwa wolne carbony Arrowa w Ducati Monster S4 z dwucylindrowym silnikiem 916cm.....taki dzwięk pozostaje w uszach na całe życie :cry:
KTM 450 EXC Racing '05
KTM 530 EXC Six Days '09 :) :) :)

MXrlz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 187
Rejestracja: sob, 2 lut 2008, 22:42
Motocykl: Honda crf 250 2006r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: O KTMach

Post autor: MXrlz » ndz, 28 wrz 2008, 15:45

Radosny pytanie o 530.. Mam zamiar kupic.. Warto czy sa problemy z zaworkami itd.??

Radosny
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 16 lip 2006, 00:16
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: O KTMach

Post autor: Radosny » pn, 29 wrz 2008, 00:08

Ponieważ do 530-tki przymierzałem się już od ponad roku, odkąd wogle się pojawiły, więc powoli starałem się zgłębiać temat ewentualnych wad. Ogólnie mówiąc żadnych poważnych wpadek w modelach 2008 nie było, ledwie kilka niedociągnięć...na przykład żeby wyregulować zawory trzeba albo wyciągnąc silnik z ramy albo urżnąć kawałek tejże ramy :) Wiem, brzmi to masakrycznie ale to prawda, taki mały błąd konstruktorski :) Albo fakt że przy normalnym poziomie olej zarzuca świecę zapłonową i trzeba lać go troszkę mniej. Generalnie drobne niedociągnięcia z modelu '08 zostały teraz na rok 2009 poprawione. Dodatkowo wzmocnili troszkę sprzęgło, zmieniono wałek rozrządu i kilka innych drobnych duperelków.

Mimo że z poprzedniej wersji EXC '05 jestem bardzo, bardzo zadowolony to jednak 530-tka '09 to skok do przodu......jak dla mnie sprzęt cudowny, ale tylko pod warunkiem pełnego demontażu oryginalnych zębatek, iglicy, dyszy, dopalacza spalin, odmy do gaźnika, wypieprzenia fabrycznego wydechu z katalizatorem itp. Istotne, że są o wiele lepsze zawiasy niż w poprzednich wersjach EXC, waga całego sprzętu niby ta sama ale obniżony środek ciężkości i to czuć podczas targania go z gleby, a dbałość o wykończenie wykonania zachwyca......No i hamulce mimo że już były doskonałe to sa jeszcze doskonalsze :)

Do wad zaliczam: przy takiej pojemności BRAK DEKOMPRESATORA!!!!!!???? Faktem jest że odpala doskonale z rozusznika elektrycznego nawet po turlaniu się z największego podjazdu, ale mimo wszystko wiem z własnych wielokrotnych doświadczeń - nigdy w pełni nie ufaj instalacji elektrycznej :) Ponadto zbyt kruche plastiki na airboxie i osłonach chłodnic - nadwyraz szybko doświadczalnie sprawdzone:) No i to że w najdroższym ENDURO w klasie dostajesz kurrrrr crossowe dętki o grubości odchudzonej prezerwatywy :] Oraz tak jak zwykle - gówniana przednia lampa - wciąż nierozumiem czemu parę lat temu Pomarańczowi całkowicie zrezygnowali z H4, bo sam założyłem sobie w 450-tce lampę z taką żarówą i wcale na jakiś brak ładowania czy słabawy akumulator nie narzekam a w po ciemku w końcu widać to co dalej niż 20cm przed motocyklem.........

A z ciekawostek: cały zbiornik paliwa z mojego Six Daysa waży na oko, ucho i rekę prawie tyle samo co ten kawałeczek plasticzku co się zwie płyta pod silnik :)

A to sie kurde rozpisałem.......:)
KTM 450 EXC Racing '05
KTM 530 EXC Six Days '09 :) :) :)

MXrlz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 187
Rejestracja: sob, 2 lut 2008, 22:42
Motocykl: Honda crf 250 2006r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: O KTMach

Post autor: MXrlz » pn, 29 wrz 2008, 15:34

łooo dzieki bardzoooo... Wiec kupuje exc 450 09' six days.. Przekonales mnie bo slyszalem ze modele 08' i 09' sa wadliwe ale mam nadzieje ze to tylko ploty..
Radosny pisze:iglicy, dyszy, dopalacza spalin, odmy do gaźnika, wypieprzenia fabrycznego wydechu z katalizatorem itp
slyszlem ze ktm dostaje w zestawie dysze i iglice to o to chodzi ?? czy to jest tylko zapas ? dopalacz spalin ? gdzie to sie znajduje? aaa i jeszcze hmm ta odma? sory za pytania ale nie bede potem meczyl :D

Radosny
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 39
Rejestracja: ndz, 16 lip 2006, 00:16
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: O KTMach

Post autor: Radosny » wt, 30 wrz 2008, 23:42

Owszem, to tylko ploty i herezje, zresztą podobnie jak na temat każdej innej marki i modelu na tymże forum.... 8)

Iglica i jedna z dysz jest w komplecie do nowej sztuki, wystarczy zdemomontować ogranicznik przepustnicy i wymienić to o czym mowa. Jeśli idzie o "dopalacz" a właściwie "uszlachetniacz" to należy go poprostu spuścić do kosza/kibla :wink: To jest "to" co wystaje z głowicy tuż obok fajki świecy zapłonowej. Co najlepsze, i co kpiną jest z obowiązujących norm - śruba/zaślepka na własnie powstałą dziurę w tejże głowicy, znajduje się w komplecie do nowego motocykla :mrgreen: I tu pozwolę sobie na małą osobistą, SUBIEKTYWNĄ dygresję - efekty wprowadzenia kolejnej normy EURO dla wszystkich wyprodukowanych motocykli w całym naszym dziesięcioleciu w porównaniu do reszty "użytkowników ropy tego świata" są dla mnie porównywalne do ekologicznej utylizacji jednej sztuki kupy ludzkiej wytropionej w nieprzebranej kambodżańskiej dżungli.........Sądzę że, wszystkie motocykle razem wzięte w całej Polsce, zrobią mniejszą szkodę środowisku niż 57 sztuk Kamazów brykających po jednej li tylko odkrywkowej kopalni 8)

P.S.
Jesli zaś idzie o odmę, to tajemnicą moją niechaj kwestia ta pozostanie 8)
No chyba że wyślesz SMS-a za 99,00 peelenów netto :mrgreen:
KTM 450 EXC Racing '05
KTM 530 EXC Six Days '09 :) :) :)

MXrlz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 187
Rejestracja: sob, 2 lut 2008, 22:42
Motocykl: Honda crf 250 2006r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: O KTMach

Post autor: MXrlz » śr, 1 paź 2008, 00:00

dobra bede mial sprzet u siebie to bede patrzyl co i jak.. A o ta odme Cie jeszcze pomecze bo zaskakujaca sprawa:D:D Radosny wielkie dzieki za infoo.. pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „KTM”