Mieszanka

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
jabolcr250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: czw, 11 wrz 2008, 22:08
Motocykl: honda cr 250 "99
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zdzieszowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Mieszanka

Post autor: jabolcr250 » ndz, 28 wrz 2008, 12:22

witam w mojej serwisówce do honde cr 250 99 pisze ze lać 1:20 ja leje 1:35 co sądzicie?

cocoo24
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 104
Rejestracja: pn, 18 lut 2008, 09:54
Motocykl: YZ 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Mieszanka

Post autor: cocoo24 » pn, 29 wrz 2008, 08:56

ze dobrze robisz :P

kamilek_snk
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pn, 28 kwie 2008, 18:53
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Mieszanka

Post autor: kamilek_snk » wt, 7 paź 2008, 21:20

Na butelce Putoline pisze mix ratio 4% czyli co ? na 1 litr paliwa 4ml ? Nie.... to za malo... cos zle licze, jednostki mi sie popierzyly... to ma byc na 1 litr 40 ml tak ? Ratunku !
Masz dość niezmieskich cen za przyziemska jakość ? ? ?
Dobrze trafileś! Oferuje Łożyska i uszczelniacze w rozsadnej cenie !
Skontaktuj sie ze mna ! Niskie ceny!

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Mieszanka

Post autor: mały » śr, 8 paź 2008, 00:28

kamilek_snk pisze:Na butelce Putoline pisze mix ratio 4% czyli co ? na 1 litr paliwa 4ml ? Nie.... to za malo... cos zle licze, jednostki mi sie popierzyly... to ma byc na 1 litr 40 ml tak ? Ratunku !
Tak, 40ml na 1 litr czyli mieszanka 1:25 - to naprawdę spora mieszanka...

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Mieszanka

Post autor: WLD_Wlodi » śr, 8 paź 2008, 13:03

jabolcr250 pisze:witam w mojej serwisówce do honde cr 250 99 pisze ze lać 1:20 ja leje 1:35 co sądzicie?
1:20 to przesada. Przy takiej mieszance możesz zapiec pierścień na tłoku.
Wg mnie 1:40 to jest optimum.

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Mieszanka

Post autor: ecik » śr, 8 paź 2008, 15:24

WLD_Wlodi pisze:
jabolcr250 pisze:witam w mojej serwisówce do honde cr 250 99 pisze ze lać 1:20 ja leje 1:35 co sądzicie?
1:20 to przesada. Przy takiej mieszance możesz zapiec pierścień na tłoku.
Wg mnie 1:40 to jest optimum.

Że co? Jak mogą się zapiec pierścienie przez nadmiar oleju? Pierścienie się mogą zapiec jak jest za mało oleju jak już.
Ja leje 1:30 - tak pisze w serwisówce i tak będzie dobrze. Motul 800 ^^

rykun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 4 paź 2008, 22:22
Motocykl: Honda CR480r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Mieszanka

Post autor: rykun » śr, 8 paź 2008, 16:37

Mam Hondę CR 480R. Poprzedni właściciel lał 50ml oleju na 5l paliwa, czyli wychodzi stosunek 1:100. Trochę wydawała mi się ta mieszanka za uboga w olej i leje 1:50 jak pisze na etykiecie Castrola oczywiście full syntetyk. Silnik nie zaciera się i nie przegrzewa mimo nieraz ponad godzinnej jazdy. Na mieszance 1:50 trochę kopci jak każdy 2t, więc myślę ze po wlaniu większej ilości oleju za mną będzie chmura dymu. Oleju ze skrzyni nie ubywa miedzy zmianami. Co sądzicie o takim postępowaniu? Co myślicie o dodawaniu do mieszanki oleju rycynowego tak jak w gokartach?

jankiel
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 22:41
Motocykl: aReMZi tufifti K8
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Mieszanka

Post autor: jankiel » czw, 9 paź 2008, 20:00

rykun pisze:Mam Hondę CR 480R. Poprzedni właściciel lał 50ml oleju na 5l paliwa, czyli wychodzi stosunek 1:100. Trochę wydawała mi się ta mieszanka za uboga w olej i leje 1:50 jak pisze na etykiecie Castrola oczywiście full syntetyk. Silnik nie zaciera się i nie przegrzewa mimo nieraz ponad godzinnej jazdy. Na mieszance 1:50 trochę kopci jak każdy 2t, więc myślę ze po wlaniu większej ilości oleju za mną będzie chmura dymu. Oleju ze skrzyni nie ubywa miedzy zmianami. Co sądzicie o takim postępowaniu? Co myślicie o dodawaniu do mieszanki oleju rycynowego tak jak w gokartach?
CR 480R a cóż to za model (chodzi ci o tego 2 paka z lat 80 ?? jeśli tak to mieszanka stanowczo "za słaba") Chyba chodziło ci o CRF450 (tu mieszanki robić nie trzeba) lub CR 500 (a to już 2T)

Pozdrawiam

rykun
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 4 paź 2008, 22:22
Motocykl: Honda CR480r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Mieszanka

Post autor: rykun » pt, 10 paź 2008, 13:40

Tak chodzi mi o 2t z końca lata 70tych i początku 80tych. Jaka powinna być mieszanka? Jeżdżę raczej enduro po lasach, łąkach i żwirowniach, więc obciążenie jest małe.

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Mieszanka

Post autor: gajowy » pt, 10 paź 2008, 16:54

Co myślicie o dodawaniu do mieszanki oleju rycynowego tak jak w gokartach?
Nie potrzeba. olej rycynowy jest dodawany do paliwa zawierajacego dodatek metanolu. Przyczyna:w metanolu nie rozpuszczaja sie oleje czy to do mieszanek, czy też silnikowych. Chodzi tu o to by zabezpieczyć sie przed sytuacją że metanol zmyje olej ze ścianek cylindra, czy korbowodu pozostawiając suchy metal. Rycyna rozpuszcza sie w metanolu, stad jest zagwarantowane smarowanie.
Latasz zapewne na zwykłej benzynie, wiec i dodatek rycyny nie jest potrzebny. Chyba ze dla aromatu :)
Pzdr.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

Autor tematu
superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Mieszanka

Post autor: superpimp » pt, 10 paź 2008, 17:52

jankiel pisze:
rykun pisze:Mam Hondę CR 480R. Poprzedni właściciel lał 50ml oleju na 5l paliwa, czyli wychodzi stosunek 1:100. Trochę wydawała mi się ta mieszanka za uboga w olej i leje 1:50 jak pisze na etykiecie Castrola oczywiście full syntetyk. Silnik nie zaciera się i nie przegrzewa mimo nieraz ponad godzinnej jazdy. Na mieszance 1:50 trochę kopci jak każdy 2t, więc myślę ze po wlaniu większej ilości oleju za mną będzie chmura dymu. Oleju ze skrzyni nie ubywa miedzy zmianami. Co sądzicie o takim postępowaniu? Co myślicie o dodawaniu do mieszanki oleju rycynowego tak jak w gokartach?
CR 480R a cóż to za model (chodzi ci o tego 2 paka z lat 80 ?? jeśli tak to mieszanka stanowczo "za słaba") Chyba chodziło ci o CRF450 (tu mieszanki robić nie trzeba) lub CR 500 (a to już 2T)

Pozdrawiam
chyba wie jaki ma motor nie??


dawaj sobie 25ml/litr paliwa to co robil własciciel to ztanowczo za mało a to co pisze z tyłu castrolla to ilosc minimalna (raz zatarlem moto ta mieszanką).

jankiel
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 22:41
Motocykl: aReMZi tufifti K8
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Mieszanka

Post autor: jankiel » pt, 10 paź 2008, 20:30

superpimp pisze:
jankiel pisze:
rykun pisze:Mam Hondę CR 480R. Poprzedni właściciel lał 50ml oleju na 5l paliwa, czyli wychodzi stosunek 1:100. Trochę wydawała mi się ta mieszanka za uboga w olej i leje 1:50 jak pisze na etykiecie Castrola oczywiście full syntetyk. Silnik nie zaciera się i nie przegrzewa mimo nieraz ponad godzinnej jazdy. Na mieszance 1:50 trochę kopci jak każdy 2t, więc myślę ze po wlaniu większej ilości oleju za mną będzie chmura dymu. Oleju ze skrzyni nie ubywa miedzy zmianami. Co sądzicie o takim postępowaniu? Co myślicie o dodawaniu do mieszanki oleju rycynowego tak jak w gokartach?
CR 480R a cóż to za model (chodzi ci o tego 2 paka z lat 80 ?? jeśli tak to mieszanka stanowczo "za słaba") Chyba chodziło ci o CRF450 (tu mieszanki robić nie trzeba) lub CR 500 (a to już 2T)

Pozdrawiam
chyba wie jaki ma motor nie??


dawaj sobie 25ml/litr paliwa to co robil własciciel to ztanowczo za mało a to co pisze z tyłu castrolla to ilosc minimalna (raz zatarlem moto ta mieszanką).
Może i wie, ale ja na tym forum już różne rzeczy widziałem więc na wszelki wypadek zapytałem bo nie wiem jak u was ale u nas tak rzadkich sprzętów się raczej nie widuje więc brałem pod uwagę że może się po prostu pomylił i zamiast napisać CR500 lub 450 napisało się mu 480 ... ale koniec tematu już sie nie odzywam bo widzę że ostatnimi czasy co poniektórzy "userzy" tego forum pozjadali wszystkie rozumy i "rozpanoszyli" się ustawiając wszystkich ! a szkoda że tak się dzieje ...

Wracając do tematu to ciężko ci powiedzieć dokładnie jaką mieszankę powinieneś stosować. W przypadku jakichś tanich oleji mineralnych czy semi-syntetycznych nie polecam mieszanki jaką napisał kolego bo będziesz miał problemy z nagarem który też dla silnika zdrowy nie jest niestety ;) takie jest moje zdanie - może i nie mam racji ale myślę że ktoś mnie poprawi ja przynajmniej lałbym coś z przedziały 1:30 - 1:45 w zależności od oleju (jak moto latało na 1:100 i chodzi to na takiej nic nie powinno sie dziać ... )

Pozdrawiam Wojtek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”