Zerwał się łancuszek rozrządu !!!

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
BartoschHVA
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 8 paź 2007, 22:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zerwał się łancuszek rozrządu !!!

Post autor: BartoschHVA » ndz, 6 kwie 2008, 18:58

Witam
W moim 450 SX 2004 rok zerwał mi się łańcuszek. Zawinął sie na wale i trochę zniszczył ślizgi, ale poza tym OK. Podobno był wymieniany rok temu bo tez sie zerwał, ale podobno odkreciła sie śrubka od regulacji zaworów i gdzieś coś zblokowała i szlag go trafił. Tym razem na treningu przy wolnej jeździe zerwał sie. Rozebrałem silnik i nic sie nie urwało, wałek rozrządu był non stop smarowany i nie zatarł sie- kręcił sie bardzo lekko- co wskazuje na to ze sie nie zablokował i nie doszło do zerwania przez jego zablokowanie. Na dole silnika także nie znalazłem nic co mogło by zablokować coś i doprowadzić do zerwania. Mam całą górę nową, głowica po regeneracji, łożyska wałka OK. Zauważyłem tylko ze tłok lekko dotknął ssących zaworów, ale to nie tragedia. Dotarłem do w miarę wiarygodnej historii tego moto i to już trzeci lub drugi łańcuch. Czy ktoś coś słyszał, że w KTMach z jakiś lat zrywał się łańcuch bo występowała jakaś wada fabryczna. Zauważyłem także, że pokrywa zaworów, w miejscu gdzie kręci sie koło zębate wałka jest mocno porysowana przez łańcuch, ale jak on sie zerwał to nie kręcił sie długo, bo jedna część została na kole a druga sie wkręciła w wał. Wiec wygląda to tak jakby on sie powoli zrywał i rysował pokrywę. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy skręcania silnika, co by mogło być przyczyna zerwania. Bo nie wydaje mi sie żeby coś tam zablokowało rozrząd lub sie zatarło.
Dziekuje za pomoc. Pzdr Bartek.

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zerwał się łancuszek rozrządu !!!

Post autor: superpimp » ndz, 6 kwie 2008, 19:08

z tego co wiem to łańcuszek ten sie zmienia :wink: więc nie dziwota że sie zerwał jesli niewymieniony na czas :roll:

kubamtx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 11:31
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Busko Zdrój/Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zerwał się łancuszek rozrządu !!!

Post autor: kubamtx » ndz, 6 kwie 2008, 20:16

Nie zrywał sie powoli tylko miał potężny luz czyli napinacz jest padniety.

MXrlz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 187
Rejestracja: sob, 2 lut 2008, 22:42
Motocykl: Honda crf 250 2006r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zerwał się łancuszek rozrządu !!!

Post autor: MXrlz » ndz, 6 kwie 2008, 20:23

Sprawdz napinacz łancuszka rozrzadu w tym moze byc przyczyna zerwania. Pozdro

Yz 250
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: wt, 25 gru 2007, 22:10
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zerwał się łancuszek rozrządu !!!

Post autor: Yz 250 » ndz, 6 kwie 2008, 22:35

Już coś gdzies na forum było napisane ze jak niektórzy kupowali nowe ktm-y to zaraz wykręcali orginalny napinacz i wkładali tuningowy bo miał jakąś wade. Tylko nie wiem od którego roku. Pozdrawiam
250 2T SPRZET DO PRZEDŁUŻANIA RĄK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”