Odma olejowa w KTM 450 SX

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
BartoschHVA
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 8 paź 2007, 22:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Odma olejowa w KTM 450 SX

Post autor: BartoschHVA » czw, 20 mar 2008, 14:58

Witam
Czy ktoś z Was wie czy w 450 SX w miejscu gdzie jest wąż odmy ze skrzyni biegów jest jakiś zawór?? Zauważyłem ostatnio, że leci z niego dużo oleju na ziemie. W sumie najczesciej jak stoi na podstawce. Nie wiem czy jest to spowodowane tym ze motor jest pochylony do przodu a odma to najnizszy otwór z ktorego moze sie wydostac olej czy jest tam jakis zworek i sie uszkodzil. Sprawdzcie u siebie i odpiszcie bo nie chcialbym rozbierac silnika i patrzec co tam za licho siedzi.
Pzdr Bartosch

kubamtx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 11:31
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Busko Zdrój/Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odma olejowa w KTM 450 SX

Post autor: kubamtx » czw, 20 mar 2008, 22:28

Nie powinno wyrzucać oleju przez odme gdyz cisnienie wewnatrz silnika powinno ni byc wyzsze od tego na zewnątrz, jesli jest wyzsze to znaczy ze juz sa niewielkie przdmuchy na pierscieniach.

Autor tematu
BartoschHVA
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 8 paź 2007, 22:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odma olejowa w KTM 450 SX

Post autor: BartoschHVA » pt, 21 mar 2008, 12:29

Witam
Nowy tłok, pierścienie, cylinder i zaworownia. Zauważylem ze dzieje sie tylko tak jak stoi na podstawce centralnej (oczywiscie odpalony), a wtedy odma jest najnizszym punktem i moze sie troche oleju wydostac. Zmienilem olej i starego wylecialo 1.1 litra czyli wydaje mi sie ze OK troche spalil troche ucieklo przez odme jak stal na podstawce odpalony. Skontroluje to jeszcze raz na nowym oleju, co kazdy trening.
Dzieki za ODP. Pzdr.

BartekJ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 337
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odma olejowa w KTM 450 SX

Post autor: BartekJ » pt, 21 mar 2008, 16:02

Jeśli masz nową "górę" silnika, to poczekaj, aż się nieco ułoży. To tez może być przyczyną przedmuchów do skrzyni korbowej.
Napisz, co się dzieje, jak pośmigasz ze 3-4 godzinki.

Autor tematu
BartoschHVA
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 8 paź 2007, 22:04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odma olejowa w KTM 450 SX

Post autor: BartoschHVA » pt, 21 mar 2008, 18:07

Witam
Moto odpalony na kolach, nie na stojaku, rozgrzany do temperatury pracy, pojeździłem z godzinkę i nie leci nic (wcześniej wyczyściłem dokładnie wąż) jest suchy. Jak dodaje gazu to dmucha z niego, ale olej nie leci. Natomiast jak postawiłem go na podstawce i tylko raz dałem gazu od razu z węża poleciało i plama pod moto. Zauważyłem też ze jak stoi na podstawce to w okienku znika olej, a jak postawie na kola od razu sie pojawia na wymaganym poziomie. W czasie jazdy tez nic nie leci z węża. Poleciało tylko jak na przednim kole stanąłem. Więc wydaje mi się ze ten wyciek z węża jest tylko wtedy jak przód silnika jest niżej i ciśnienie wytworzone wewnątrz silnika z duża łatwością wypycha olej zgromadzony przy odmie. Aby uniknąć tych wycieków poprowadzę ten wąż trochę bardziej pionowo aby uniknąć strat oleju.
Pzdr Bartosch

witson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: pt, 13 kwie 2007, 21:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odma olejowa w KTM 450 SX

Post autor: witson » sob, 22 mar 2008, 20:25

Ja mam KTm i jest to samo, to normalka one tak mają, kup dłuższy wąż i poprowadź go w góre wtedy mniej będzie leciało, nie podłączaj odmy do gaźnika bo wtedy zrobi sie takie ciśnienie w silniku że olej będzie uciekał każda możliwą dziurką, pozdro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”