Co sadzicie o 661 - buzer siatkowy?

#66
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 277
Rejestracja: ndz, 8 sty 2006, 10:43
Motocykl: Yamaha '08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: #66 » wt, 28 mar 2006, 16:03

Moim zdaniem zbroja na siatce jest troche bezpieczniejsza poniewaz ma lepsza ochrone pleców, zółwia ktorego w zwykłych buzerach raczej nie ma. Tak poza tym tym to jest chyba tak samo bezpieczne tylko siatkowy ubierasz zapinasz i gotowe a przy zwykłym buzerze musisz zapiąc jeszcze pas nerkowy, ochraniacze na łokcie. Mimo ze siatkowy sie moze szybciej ubiera i jest bezpieczniejszy troche to ja wole tradycyjny buzer.

Pozdrawiam

kotmx
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 800
Rejestracja: sob, 11 mar 2006, 10:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wójtowo / Lidzbark Warm.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotmx » wt, 28 mar 2006, 16:04

ja tez wole buzer
nie jezdzilem nigdy w "siatce" ale moim zdaniem niezapewnia wystarczajacego bezpieczenstawa (oczywiscie moge sie mylic).
Ochraniacze z tworzywa sztucznego sa znacznie lepsze od tych w zbroi na siatce pniewaz buzer troszeczke jest oddalony od ciala (kilka mm) i podczas upadku pochlania energie zwiazana z uderzeniem , jest sztywniejsz dlatego zmniejsza i rozklada ta energie na wieksza powierzchnie :)
to jest moja teoria i pewnie trzeba ja jeszcze poprawic :? :P
jest:
XR 200 R 83r
DT 80 93r supermoto --> no co? :D
cipkowóz (różowy komar :D)

fzr600 stunt

było:
YZ 426 01r--> porażka

kx 125 03r :)

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » wt, 28 mar 2006, 17:26

czemu lepsze niby??? z takiego samego material sa zrobione ochraniacze na siatce jak buzer... jedynymi minusami siatki jest to ze troche wazy... za to lepiej chroni... wszystko zalezy o jakich siatkach mowimy.. taka za 300 to wiadome ze bedzie do dupy.... ale ten sixsixone jest bardzo dobry wg mnie
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » wt, 28 mar 2006, 18:39

661 jest to firma z czołówki robiącej ochraniacze rowerowe ,jak jest z motocyklowymi niewiem ale na pewno nie są złe ,bo motocyklowe są podobnie skąstrowane jak rowerowe,tylko Mot. troche mocniejsze.Siatkowe napewno lepiej chronią kręgosłup ,a zwykły lepiej klatkę piersiową według mnie.Zawodnicy jeżdzą w tylko na plastikowych (przynamniej nie widziałem) moze sie mylę? :roll:

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » wt, 28 mar 2006, 19:22

Nie mylisz sie. Niewielu chyba jeździ na siatce, bo krępuje ruchy (znam z autopsji) i dlatego mam buzer, który jest wygodny a też całkiem dobrze chroni plecy. Myslałem o czymś bardziej przylegającym do ciała bez rękawów ale to może jak zniszcze ten buzerek. Pozdro
but only the devil responded cause god wasn't there...

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » wt, 28 mar 2006, 19:52

teraz se też pomyślałem że buzera siatkowatego wadą jest to ze zasłania bluże ,bo z nimi sie jeździ na wierzchu ,nie widziałem takiegom przypadku żeby ktoś miał pod bluzą :roll:

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » wt, 28 mar 2006, 20:16

Ze co??????????????????????????? :lol: :lol: Chyba odwrotnie!!! jak mozna ubrac siatke na bluze!!!!??? nie dosc ze wtedy jest niewygodnie to wogule do dupy cos ci sie pomylilo mlody chyba.... ja ubieram albo na gola klate albo na taka koszulke przeciwpotna jak na narty ktora przylega do ciala a na siatke koszulke.... wszyscy tak jezdza!!!!!!!!
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

#66
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 277
Rejestracja: ndz, 8 sty 2006, 10:43
Motocykl: Yamaha '08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: #66 » wt, 28 mar 2006, 20:26

Dokładnie !!! Buzery siatkowe zawsze ubiera sie pod koszulke/kurtke. Zwykłe plastikowe buzery czasami ubieraja na koszulki ale siatki nigdy !!!

IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » wt, 28 mar 2006, 20:51

U mnie Ci co maja takie buzery zakładają je na kosztulkę?? :roll: ,dizęki ze mi powiedzieliscie bo myślałem ze odwrotnie :wink:

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: To.mek » wt, 28 mar 2006, 20:57

Jak można siatkę założyć na koszulkę!!! Po 1. to bardzo nie wygodne a po 2. pomyś co się dzieje jak jedziesz z taką siatką miedzy drzewami iglastymi albo się na kamienie przewracasz...STRZĘPY!!!

maverick
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 132
Rejestracja: ndz, 13 lut 2005, 18:15
Motocykl: CRF250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: maverick » wt, 28 mar 2006, 21:09

ecik pisze:Czyli ta zbroja siatkowa raczej niczym by nie odstepowala bardziej znanym firmom ? np. takim jak alpinestars, fox, itp. ??
Pod wzgledem jakości oczywiscie :). Chodzi mi tu glownie o te ochraniacze no i żółwik :].

Bo jak ja sie orientuje to 661 jest bardziej znana w branzy rowerowej. A jak sie sprawuje w branzy motocrossowej ?:P
miałem okazje ją zakładac i z całą stanowczościa stwierdzam że nie ma firmy która może się równac pod względem wyboru ochraniaczy i ich wykonania
mam nadzieję na testy tego sprzetu gdyż nasz kolega zakupił zbroje ufo która zreszta juz kilka razy zszywał a zbroja 661 jest zaje..... fajna i bardzo pomysłowo wykonana (pełna regulacja, ciekawe zakładanie, super materiały i zajefajny wygląd)

Awatar użytkownika
lulek001
Moderator
Moderator
Posty: 278
Rejestracja: sob, 19 lut 2005, 13:16
Motocykl: CRF 250 R 2009
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: lulek001 » wt, 28 mar 2006, 22:12

To ja dorzucę swoje 2 grosze. Miałem buzer siatkowy 661 w rękach, dokładnie Pressure Suit (ten czarno czerwony). Mówię 100% szczrze, że UFO jest w podobnej cenie, ale jeśli idzie o jakość wykonania, design oraz detale, to 661 to absolutna czołówka. UFO się nie umywa! Jak spojrzycie na 661 Pro Pressure Suit (ten najdroższy), to poprosty aż slina cieknie;-) Są super wykonane, moim zdaniem lepiej chronią od zestawu: buzer + pas nerkowy + nałokietniki... ale zgadzam się jednocześnie, że mogą krępować ciut ruchy i jest pewnie gorąco w lecie. Nigdy nie jeździlem w takiej zbroi, ale osobiście wolę to drugie, tradycyjne rozwiązanie.
Nikasil.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Buzery i Zbroje”